Navijacka grupa "Invalidi" Vozdovac

Started by vazda gladan, 05-08-2007, 18:37:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vazda gladan

ISTORIJA NAVIJACKE GRUPE
INVALIDI VOZDOVAC[/b]
Istorija navijaca Vozdovca vezana je za 1912-u godinu, kada je FK Vozdovac osnovan. To je bila publika koja je aplauzima pozdravljala svoje miljenike, gledajuci utakmicu sedeci.
    Ipak, za istoriju navijaca Vozdovca upisana je 1987 godina, kada se u naselju Brace Jerkovic organizuje prva ultra navijacka grupa - VILENJACI. Bilo ih je oko 30 i to su bili momci iz kraja koji su igrali fudbal u omladinskom pogonu Vozdovca. Pored Vilenjaka pojavili su se i ZMAJEVI (to je tradicionalni nadimak FK Vozdovca) i delovali su zajedno. VIlenjaci su bili skloni neredima i kradjama tako da su vec na svojoj prvoj utakmici na Lionu, koju je Vozdovac dobio sa 2:0, napravili su nered tj. opljackali su poslasticarnicu odnevsi skoro sve iz nje. Navijaci Vozdovca su od samog pocetka imali svoj stil navijanja i trudili se da budu originalni. Pirotehnicka sredstva su uglavnom bila koriscena za prekidanje utakmica, kao npr. protiv Zvezdare, Sindjelica, Hajduka, Zarkova...
    Svi protivnicki navijaci koji su u to vreme dolazili na stadion Vozdovca nisu dobro prolazili a ono po cemu su bili poznati VILENJACI i ZMAJEVI je da su voleli da otimaju zastave i da ih odmah iscepaju ili spale. Tako su bez zastava ostali Tornado Lion (2 kom.), Servise Crew Zarkovo (2 kom.), Dijabole BSK, Buldozi Sindjelic...
    Sezona 88/89 donosi na scenu jos jednu grupu navijaca Vozdovca. To su bili GENOES UNITED koji su svoj kop postavili na istoku. A negde u isto vreme ZMAJEVI i VILENJACI su se ujedinili tj. ZMAJEVI su usli u sastav VILENJAKA i povukli svoju zastavu sa kopa. Ove dve navijacke grupe se nisu poznavale ali spajala ih je jedna stvar - ljubav prema Vozdovcu. Naravno GENOES UNITED prelaze posle izvesnog vremena na zapad i ujedinjuju se sa VILENJACIMA. Sezona 89/90 donosi jos jednu novu grupu navijaca, sa zanimljivim imenom HASINI TRAFIKARI. To je bila ekipa koje je na stadion doveo fudbaler Vozdovca - Hasa, a svoj kop su postavili na juznoj tribini stadiona da bi naravno posle izvesnog vremena i oni presli i ujedinili se sa vec postojecim grupama na zapadu.
    Ipak, bas kada se ocekivalo da ce grupa zaziveti zauvek, ona se raspala...mada i dan danas neki od tih navijaca i danas dolaze na stadion i jedina poruka im je "...mi smo tu ako zatreba...".
    Godina 1990 donosi na scenu novu navijacku grupu koja je po uzoru na film "Ratnici podzemlja" delovala vise kao ulicna banda nego navijacka grupa. Ime je naravno poznato svima - INVALIDI VOZDOVAC !!!
    Avgusta 1991 nastala je 14 metara duga zastava sa imenom grupe i srpskom zastavom sa grbom u sredini kao obelezijem grupe. U to vreme gostujuci navijaci su retko dolazili na stadion Vozdovca (verovatno jer su VILENJACI ucinili svoje) pa su INVALIDI morali da prave nerede po gostujucim terenima.
     Naravno, u nedostatku gostovanja po Srbiji posecivane su i utakmice zenskog rukometnog kluba Vozdovac jer nove generacije koje su se pojavile u sezoni 1993/1994 bile su zeljne dokazivanja. Od tada brojnost grupe je u konstantnom porastu, u svakom delu grada ima bar jedan navijac Vozdovca a koreografije i pirotehnicke feste su daleko iznad ranga takmicenja fudbalskog kluba.
   NASE OCI VIDE SAMO VOZDOVAC !!!
ISTORIJA NAVIJACKE GRUPE
INVALIDI VOZDOVAC
Grupa navijaca F.K. Vozdovac iz Beograda, osnovana 1990. godine i verno bodri i podrzava svoj klub koji nastoji da svoj srpskoligaski status pretvori u visedecenijski san, koji se zove "druga liga".
U proteklih par godina, osim jubileja desetogodisnjice grupe, odrzan je i jedan, zlata vredan, kojim se malo ko moze podiciti od srpsko-crnogorskih klubova. Devedeset godina kluba i sada vec trinaest godina vernosti klubu sa Dusanovca je morate priznati, retkost na nasim prostorima. Osim omasovljenja i kristalizacije "INVALIDI" se mogu svrstati pod navijacko osvezenje nase tifo scene. Za razliku od navijaca klubova iz iste lige, koji pored srpskoligaskog podrzavaju i "vece klubove" i mesaju obelezija istih, "INVALIDI" su od kluba nezavisni i potpuno samofinansirajuci. Marketing koji se sastoji od odlicno uradjenih i kvalitetnih navijackih rekvizita (dukserice, prsluci, solje, kacketi, nekoliko vrsta salova itd.) je finansiran iskljucivo od clanarine, koju navijaci FKV-a sakupljaju mesecno. Tu su naravno i novi veliki barjaci, nova velika zastava par pirotehnickih festi koje kakve nisu pravile ni mnogo vece navijacke grupe. Uradjen je i grafit koji je, bar na stadionima u SCG najveci - dimenzija (50 h 2.5 metara).
Nedolazak ozbiljnijih navija~kih protivnika na nas stadion je doveo do toga da incidenata skoro i nema. Iako samo takmicenje ne daje inspiraciju bezrezervno pruzamo podrsku nasem dragom i jedinom F.K. Vozdovcu. Ako i ne dosanjamo san o visem rangu nase oci ce i dalje gledati samo Vozdovac. Nadamo se da su sva trenutna dogadjanja pocetak neceg velikog koliko za klub, toliko i za nas i za ceo fudbalski Beograd. Bez kompleksa "mali klub" ili pak "mala grupa", idemo dalje sa mnostvom ideja, inovacija i dugorocnih planova. Pravljenje novih liga ucinice i nasa gostovanja zanimljivijim. Uostalom sam drakonski zakon o navijacima ce uciniti da jezgra navijackih grupa budu jos tajnovitija i mastovitija, kako bi doskocili zakonu. Vreme ce pokazati ko je sta i ko je ko u buducim dogadjanjima na i oko fudbalskih borilista.[/pre]


NAVIJACKE PESME

Autobus pun kretena Invalid se na put sprema,
svako celav svako lud, pitaju se ljudi kud?
kuda cete momci vi, tako ludi celavi,
drogirani, pijani, vas ni majka ne voli?
Svi na tekmu matori, neko ce u zatvor mozda,
al' je jedno sigurno - bodricemo naseg Vozda !
Dok bih te tukao, za kosu vukao, ti bi jaukao
nos bi ti pukao...

--------------------------------------------------------------------------------
Samo za Vozdovac, samo za Vozdovac,
navijamo i bijemo !!!

--------------------------------------------------------------------------------
Vozde, ja tebe volim
i tebi pevam celim srcem svojim,
Vozde i svakog dana ja sve vise mrzim
sumarskog Balkana,
O, napred Vozde !!!
(akuna-matata melodija)

--------------------------------------------------------------------------------
Svake, svake proklete nedelje,
ja te bodrim Vozdovce i nadam se najboljem,
vrlo, vrlo rano ja ustajem,
odma' nesto popijem i pravac stadion,
mi smo Invalidi,
Vozdovcu smo odani,
trezni ili pijani, uvek smo sa njim,
Vozdovce, dragi, mili, jedini,
uvek cu te bodriti - nista ti ne brini !

--------------------------------------------------------------------------------
Mrzim Bajern Minhen, mrzim Paris St. Germain,
Dinamo Kijevo - Balkan i Mirijevo !

--------------------------------------------------------------------------------
Nase oci vide samo Vozdovac
Nase oci vide samo Vozdovac
samo njega volimo zato sto je sampion,
nase oci vide samo Vozdovac

--------------------------------------------------------------------------------
O Djani Versace, O Djani Versace,
O Djani, O Djani, O Djani leale
Djanfranko fere, Djanfranko fere,
Armani, Armani - Armani leale

--------------------------------------------------------------------------------
Vozde, najjaci si Vozde, najjaci si Vozde,
ti si Vozde stvarno najjaci !
(kan-kan melodija)

--------------------------------------------------------------------------------
Vozdovac volim i ponosim se time,
iz sveg srca pevam mu ime,
i nikad ne bi zvizdao tebi,
pa makar Vozde ti bio i zadnji na tabeli

--------------------------------------------------------------------------------
I kad budes bio zadnji na tabeli
ili ako ikad ispadnes iz kupa
i dalje ce srce za tebe da lupa
i dalje ce srce za tebe da lupa

--------------------------------------------------------------------------------
Nece se ovde fudbal igrati,
lopta sutirati - golovi davati

--------------------------------------------------------------------------------
I kada gubis i kad pobedjujes,
i kod kuce a i na strani,
uvek cemo biti uz tebe,
mi smo tvoji verni huligani

--------------------------------------------------------------------------------
U deset ujutro u Zaplanjskoj,
skupili se zmajevi,
dosli su, dosli svi,
jer im igra dragi tim,
Vozdovce ljubavi bodrimo te sada mi
Vozdovce jedini igraj, igraj i pobedi.

--------------------------------------------------------------------------------
I kao Sveti Ilija verni zapad grmi,
i peva svome Vozdovcu dok ne bude prvi
(viva espanja melodija)

--------------------------------------------------------------------------------
O cuje{ li s' tribine glas
O Vozdovce ja ludo volim te,
a ti, igraj za nas,
i zapadu donesi pobede
(my way melodija)

--------------------------------------------------------------------------------
Verni zapad je uvek uz tebe,
i sa wnjga odjekuju pesme,
i u Zaplanjskoj a i na strani,
tebe niko pobediti ne sme

--------------------------------------------------------------------------------
U ranu zoru, zoru, zoru,
kad kupim plac
jebace Sindju nas Vozdovac !
(parodija na Cigane i Grobare)

--------------------------------------------------------------------------------
Samo tebe volim znaj zato pobedu mi daj,
ti si moja sreca sva, ti si ljubav jedina

--------------------------------------------------------------------------------
Hodam po groblju, gazim po cicku,
da li cu ikad videti picku,
MARIHUANA !
I tu na groblju je bela mecka,
jos jedna kurva tu nema decka,
MARIHUANA !
O invalidi, zivot je bedan,
i zapevajmo svi kao jedan,
MARIHUANA !

--------------------------------------------------------------------------------
Ja za Vozdovac
svoj zivot dacu
za njega vecno
ja navijacu
srce ce moje
kao i tvoje
vecno da kuca
za sampione
Srbijo mati
vecno ti hvala
sto si ti nama
Vozdovac dala

--------------------------------------------------------------------------------
Ti si najbolji od svih,
klubova za koje znamo,
samo tebe volimo,
i sve cemo da ti damo,
Vozdovce, 'ajmo svi u jedan glas,
Vozdovce, daj pobedjuj za nas,
Vozdovce, samo tebe volim znaj,
zato pobedu mi daj
("ostani"-z.colic melodija)

--------------------------------------------------------------------------------
Nase pesme sada cuju se,
sirom cele Srbije,
to Invalidi dolaze,
zato bolje bezite,
ko ne voli Vozdovac,
da mu jebem majku,
ko ne voli Vozdovac,
da mu jebem majku

--------------------------------------------------------------------------------
Beograd pun ludih Invalida,
puna nas je zapadna tribina,
za sve drugo zabole nas nono1,
mi volimo samo Vozdovac
[/color][/color]

Enea

Zivim na Vozdovcu, ceo svoj zivot.
Moja osnovna shkola je tik uz teren, tako da smo milion puta na njemu trchali kros, i shta sve nismo radili.
Mnogo mojih prijatelja navija za Vozdovac, shto nekako dodje i logichno, ako su trenirali u istom..
Nego mene bash zanima...
Pre dva, mozda vecj i tri leta, kada je Vozdovac ushao u drugu ligu, vodju navijacha, milog, divnog Bojana Majicja, u vozu su izboli nozem na mrtvo navijachi Rada.
Da li su uhvacjeni, osudjeni?
Mnogo sam volela tog Majicja...