Odakle ucite za pismeni a odakle za usmeni?

Started by sokobiv, 08-09-2006, 13:26:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sokobiv

Odkle ucite imunologiju za prakticni, a odkle za usmeni?

sandric

Za prakticni su ti dovoljne beleske sa vezbi ako ti ih je drzala Bilja,a ako nije onda je najbolje da ucis iz onog starog praktikuma,a iz novog samo western blot.Za usmeni su ti dovoljne skripte koje mozes uzeti u fotokopirnici i Abas ako ti nesto nije jasno

Becks

  Sveza informacija za one koji upisuju trecu. Prevodi se Abbas.

pereca

Quote from: Becks on 10-10-2006, 23:55:52
  Sveza informacija za one koji upisuju trecu. Prevodi se Abbas.

E ovo je za svaku pohvalu  :cvet

Darker

Jes, ali to æe biti interesantno izgleda tek sledeæoj generaciji :roll: :ohwell: :ohwell:

zoe

А да ли је та књига баш неопходна за припремање испита или је довољно имати сва предавања која професорка да?

Alnus Glutinosa

Naravno da nije neophodna, ali je svakako lepse uciti iz knjige, nego iz teza koje koje profesorka da!

Becks

    Knjiga, koliko ja znam nije neophodna ali se onda mora ici na sva predavanja, i sve zapisati, jer se sa tezama tesko izlazi na kraj, mnogo su skrte informacije. S druge strane knjiga je obimnija od onoga sto treba, pa moze da sluzi kao objasnjenje cesto konfuznih recenica.

Bred

Predavanja iz imunologije su postavljena u racunarskom centru

Becks

    Da ali to su upravo te teze koje su izbacivali ove, poslednje godine, iz kojih se jako tesko moze uciti.

Al-Jasmina

Da, ali je to pocetak na koji moze dodati...
sem toga studenti su spremali bez i toga (icega) pa su prolazili :)

ne budimo malodusni  :wink:

Alnus Glutinosa

Ma ok je to!
Ja sam spremala samo iz tih predavanja i snasla sam se! Samo mislim da bi bilo lepo da sam imala tu knjigu!

Darker

Bio je uvodni èas. Uèi se iz nekog, gorepomenutog Abasa(koji se tek prevodi), zatim sa njenih slajdova, koje ima¹ u rc-u i iz bele¹ki ¹to se mene tièe... Zanimljiva su predavanja, pretpostavljam da vredi iæi... Da, rekla je da vacca znaèi krava i da vacciunus znaèi - od krave, eto to je glavno ¹ta treba da zna¹ :K :K :K :K

darusaz

Испит се спрема на основу PowerPoint презентација, ваших својеручних допуна већ споменутог и ко је амбициозан или пак жели да разјасни неке нејасноће има као опцију и књигу Абула К. Абаса и Ендрјуа К. Лихтмана - Basic Immunology Functions and Disorders of the Immune System. Књига изгледа овако:

Click to enlarge (http://www.putfile.com/pic.php?img=3775412)

Од уторка 24. октобра можете је купити и са сајамским попустом на штанду "Дата Статуса" (хала 14 највероватније). Прво издање књиге такође мође да се нађе током сајма, и оно је исто сасвим ОК. Чак су илустрације коришћене на предавањима управо из 1. издања.

Практични се спрема из тзв. "старог практикума" тј. група аутора -  Практикум из имунологије издање CIBIF-a из 1992. године. "Црни практикум", издање "Савремене" је за имунологију бескористан.

Наравно, не заборавите и да хватате што је могуће више бележака на вежбама. :)

sokobiv

Koliko pomaze poseta predavanjima za spremanje ispita? Ja sam bila prosle nedelje i bojim se da mi nista nije bilo jasno.