SNIF Centar

Started by Skarlet, 20-11-2007, 14:09:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker

Taèno! To je bitna razlika u odnosu na informacije koje smo imali do sada, ali Skarlet je obeæala da æe u najskorijem periodu podeliti to sa nama :cvet

jov@n

Quote from: ...Zvezdana... on 15-12-2007, 11:33:37
Sve dok ovo ne zazivi na nasem faksu toliko da ima vise tema i studenata spremnih da "potrose svoje vreme" bez da im se upise u index sigurna sam da ce studentska organizacija pomoci i studentima koji sami imaju ideju za rad i mentora spremnog da im ukaze poverenje.

Mala ispravka, SNIF Centar nije pod Studentskom organizacijom, vec pod Studentskim parlamentom. Verujem da je ovo bio Zvezdanin lapsus, ali cisto da napomenem zbog neupucenih kolega.

...Zvezdana...

Moj post je jedna simpaticna istinita prica iz iskustva. Predlog je krajnje dobronameran. A  koliko ja znam I parlament je studentski .Za tebe, j@vane  :cvet I pohvala za angazovanje.
                                       
                                       Члан 3
Студентски парламент је институција студентског организовања на Медицинском факултету Универзитета у Београду

Skarlet

Darker mi je rekao da je nastalo puno nesporazuma oko SNIF-a na forumu, pa evo, da pokusam da ih razjasnim...

Prvo da vam kazem da je na nasem konkursu 36 studenata dobilo sansu da radi na nekom od instituta, svi cete moci da vidite konacnu listu, mada prakticno i nema odbijenih.

Drugo, uslovi konkursa nisu nikakva namera da se odredjeni studenti izdvoje "kao elita" ili kako je vec to neko pogresno shvatio. Mi nismo sami odredjivali te uslove, sam Prodekan za nauku je na njima insistirao, a kako je on nas vrhovni koordinator- to znaci da to nije nesto sto moze da se promeni
Dalje, to sto na nas konkurs mogu da se prijave samo studenti sa prosecnom ocenom 8 i vise NIKAKO ne znaci da ostali studenti ne mogu da rade rad i da SNIF to nece podrzati. Rec je o tome da za one teme koje mi ponudimo na konkursu moraju postojati uslovi, ali i svi ostali studenti koji na bilo koji nacin budu imali svoj rad- tako sto licno ostvare kontekt sa nekim od profesora ili asistenata- moci ce sa svojim radovima da ucestvuju na Konkursima koje SNIF bude organizovao.

    Naravno da je cilj svih nas da obezbedimo SVIM zainteresovanim studentima da rade rad. Ali jos uvek ima vise zainteresovanih studenata, nego sto ima mesta u fakultetskim laboratorijama. Svi radimo na tome da se to promeni, puno profesora i asistenata nam je vec izaslo u susret mnogo vise nego sto smo mi to u prvom trenutku ocekivali. Mislim da 36 radova na prvom konkursu zvuci zaista ohrabrujuce...

Bred

Hvala Skarlet na ovom razjasnjenju.
:cvet
Stvarno je bilo velikih nesporazuma.  :wink:

Skarlet

#50
Novosti iz SNIF Centra!!

Otvaramo Konkurs za dve teme iz toksikoloske hemije:

1. Fluoridi u vodi za pice Beograda
2. Fluoridi u flasiranim mineralnim vodama Srbije


Konkurs traje do 28. decembra, prijave se salju na adresu: [email protected] (ime i prezime, godina studija, broj indeksa, prosecna ocena u toku studija i ocena iz predmeta, ukoliko ste ga polozili i redni broj teme za koju ste zainteresovani)
   Uslovi konkursa su isti kao i do sada

..................

Evo i konacne rang-liste Konkursa od 21. novembra, mozete da je pogledate u attach-u

Skarlet

Na temama iz toksikoloske hemije moze da radi vise ljudi u isto vreme, tema dva je jos uvek slobodna, pa ako ima zainteresovanih, mozete da se javite.