Usmeni ispit kod prof. Svetlane Ignjatoviæ

Started by alex, 24-06-2006, 18:09:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

onaS

Danas sam polagala kod prof.Ignjatovic,polozila.Samo bi napomenula svima da preporuce onima koji su kod nje,a ne posecuju forum,ove kombinacije(gore navedenih 15).Pozdrav svima:)

Ivke

Jel Svetlana Ignjatovic pita na klinickom? Nesto i nema mnogo utisaka o njoj, pa ako neko ima nesto da mi kaze u vezi nje...

zvezdica

Da, pita na klinickom!Ja sam opstu polagala kod nje i bilo je EXTRA! Sad sam za medicinsku opet izvukla nju, pa se nadam da ce biti ok!
Fina je, u svakom slucaju... (ili je bar bila pre 2-3godine)

Ivke


Ivke

Moze li neko da podeli sa nama neka iskustva sa prof. Ignjatovic...Ne spominje se mnogo ovde, pa ne znam da li je to dobro ili lose?

BK

Veruj mi da je dobro...zena je divna, stalozena, opustena, DF imaju 3 pitanja, skroz Ok, a MB imaju 4, kao malo teza, ali nista strasno (tipa akutne i hronicne komplikacije secerne bolesti, sto je po meni skroz OK, nista komplikovano); u odnosu na ono iskustvo koje sam ja imala ja bih rekla da ne propustate priliku da kod nje izadjete na ispit. Ja jesam to bas ucila medjutim nisam mogla da se setim svega i snasla sam se sa znanjem iz patofize (pogotovo od dijabetesa), pa cak sam pominjala neke stvari vezane za CO iz toxina (imala sam oblike Hb). Srecno!

Ivke


marko99999

jel polagao neko danas kod ignjatovicke

Nina

Дошле смо нас 4 јуче на испит и професорка нам је понудила могућност да полажемо 22ог, тако да су њих две одмах одговарале (једна медицинску биохемију, а једна ензиме) а нас две ћемо 22ог. Нисам остала да слушам испит.

mandzoo

Ako neko moze da se sjeti pitanja iz MB kod Ignjatovicke za biohemicare bio bih veoma zahvalan?Cuo sam da pita metabolizam aminokiselina,aminoacidurije,gdje da to nadjem?Pisite pitanja,hvala.

11

Ja sam danas polagala kod nje! Bila je skroz ok! Vecina ljudi je vratila pitanja jer ona odmah naglasi da se moraju znati sva 3 pitanja. Moja kombinacija je bila:
1.hronicne komplikacije dijabetesa
2.trigliceridi i holesterol
3.parametri za Fe.
Ocekuje da se znaju normalne vrednosti za holesterol,trigliceride,hemoglobin i Fe. A pita i odredjivanje,to su metode sa vezbi ali samo najkrace i to samo one koje se rade. Za holesterol su to konkretno enzimske. Savet-nastupite prilicno samopouzdano! Srecno! :wave:

spadalo

 Evo jos jedne kombinacije 1.imunoglobulini
                           2.poremecaji balansa natrijuma
                           3.hiperlipoproteinemije- tip V   

danijela

 Evo jos jene kombinacije za DF

1. prealbumin, RBP(retinol binding protein), albumin
2. metabolizam Fe
3. uticaj lekova na rezultate biohemijskih ispitivanja

*obratite paznju da su prealbumin i RBP kratkog poluzivota pa se koriste za ispitivanje nutricionog statusa

Kamicak

#28
Evo jos jedne kombinacije kod prof. Ignjatovic

1. Odredjivanje lipidnog statusa
2. Resorpcija vode pod uticajem ADH
3. Recirkulacija gvozdja iz eritrocita i deponovanje gvozdja

Fina je i opustena, ne trazi detalje i nebitne gluposti, ucite sustinu i vrednosti za holesterol, trigliceride, Ldl holesterol, Hdl holesterol


A da, posle treceg pitanja je donela papir na kome su rezultati analize enzima i treba da se zakljuci koja je bolest u pitanju. AST,ALT  su ok a CK MB i LDH poviseni,znaci infarkt miokarda, inace daje vam referentne vrednosti, tako da je opusteno

Bred

NIKAKO NE UCITE SAMO PO KOMBINACIJAMA, SVE DOLAZI U OBZIR!!!
Danas su se mnogo vrtele talasemije kao i pitanja vezana za Fe.

Ostale izvucene kombinacije:
1. Regulacija Na
2. Akvaporini
3. Metabolicka i respiratorna acidoza
4. Varenje i apsorpcija proteina
5. Hipoglikemija
6. Hipolipoproteinemije
7. Fizioloski puferi
...