Farmakologija, pismeni ispit

Started by frckica-j, 19-10-2008, 16:26:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

Na pismenom iz farmakologije se dobija 50 pitanja plus 4 recepta.
Za prolaz je dovoljno taèno 50%.

Velika zahvalnost koleginici Jeleni Malinoviæ, i joxwelldesign.biz (http://joxwelldesign.biz) na prostoru na serveru!
-----------------------------------------------------------------

Pitanja i odgovori se nalaze u Wordovom dokumentu na linku:
http://joxwelldesign.biz/testovi_iz_farmakologije.doc (http://joxwelldesign.biz/testovi_iz_farmakologije.doc)

-----------------------------------------------------------------



rebbecka

jesu li dovoljni ovi testovi ili?
cula sam da nekad bude 80%pitanja iz testova a nekad samo 2-3 pitanja...

zak84

ja sam pismeni samo iz testova spremao, i procitao pola knjige i bilo mi je dovoljno.oko pola pitanja je bilo iz testova.bilo je i dosta glupih pitanja ali mislim da uvijek daju da se moze uraditi za prolaz a da ne naucis nesto posebno. nas spasava farmaceutska,medicinarima je ovaj ispit veliki problem.

mary

frckice,recepti se dobijaju za `prakticni` koji bude isti dan kad i pismeni..na tom prakticnom budu uz recepte i neka pitanja iz gradiva koje se radilo na vjezbama,sa onih slajdova ako ste uzeli od asistentica...mi smo imali priliku za popravni tog prakticnog 7 dana kasnije,ali mislim da su sad tu priliku ukinuli  :roll:

frckica-j


lingvaleta

Pozdrav svima,
spremam se da pocen uciti farmakologiju pa bilo kakva informacija i savjet bi mi dobro dosli :help2:..koliko realno vremena treba,iz jedne grupe lijekova sta da ucim,na sta posebno da obratim paznju...ono...da mi neko kaze ko student studentu :wink:...frckice mislim da si ti to polozila pa skrabni koji savjet...pozdrav :~ :~ :~ :~ :~ :~

frckica-j

Nisam. I ja æu ljeto da provedem sa farmom.  :wink:

barby

Upomoc!!!! Ja sam ovo tek pocela citati i nesto nikako da pocnem da ucim kao covjek pa mi se cini jako zeznuto  :hm Svi savjeti su dobrodosli..... :wave:

bilja_tb

kakvi su to recepti za prakticni deo ispita bas me interesuje kako je kod vas koncipiran ceo ispit.
frckica-j cekam odgovor

frckica-j

Ajoj, ne znam ni ja ba¹ najbolje,trenutno se bavim usmenim, ali koliko sam razumjela, na pismenom se dobijaju testovi tipa zaokru¾ivanja (50 pitanja) a nakon toga bude praktièni i mislim da ima 4 recepta, tipa propisivanje recepata, i na kraju usmeni. Obièno budu odr¾ani isti dan, jedan za drugim.  S tim da ako se padne na praktiènom, pismeni ostaje, tj. ne poni¹tavaju ga, kao na nekim drugim predmetima gdje pismeni i praktièni moraju da budu polo¾eni u istom roku.

bilja_tb

meni je to glupo da na prakticnom radite recepte to je valjda lekarski deo...

frckica-j

Taèno. Ali postoji samo jedan "mali" problem: mi smo odsjek na Medicinskom fakultetu, a ne oni odsjek na Farmaceutskom.  :dole: To praktièno znaèi da smo studenti drugog reda  a005 (kursisti, kako nas zovu) i da nama ni¹ta od tih (u svrhu konverzacije nazovimo ih tako) medicinskih predmeta nije prilagoðeno. Od 2 profesora oba su ljekari. Jasno ti je...

lingvaleta

jel mi moze neko reci da li ovi testovi koji se nalaze ovdje su ,ajde recimo,"zvanicni" testovi za pismeni.mislim,jel samo ovi testovi ili ih ima jos...nesto prcaju o nekima pisanim rukom...pa cisto da me neko uputi.hvala.

frckica-j

Ja sam to dobila od cure sa medicine odmah nakon ¹to je to ona polo¾ila. Ona ka¾e da je to-to ali ako hoæe¹ ti provjeri pa si mogla i nama da ka¾e¹. Ja stvarno ne znam.

optimisticna

Ovo su "mali" testovi. U skriptarnici na staroj lokaciji medicine(kod psihijatrije) mozete nabaviti "velike" testove. Ima ih mnogo vise....