Toksikolo¹ka hemija

Started by frckica-j, 13-11-2008, 14:46:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

Literatura: "Toksikolo¹ka hemija", prof. dr Milan Jokanoviæ

Ispit:
1. svaki student je obavezan da u toku svakog semestra uradi po jedan seminarski rad;
2. na kraju svakog semestra se pola¾u kolokvijumi;
-ocjene iz oba seminarska rada i oba kolokvijuma daju prijedlog srednje ocjene, a student ima pravo da izlazi na usmeni ispit.

Seminarski rad: profesor da teme i adrese na internetu sa kojih se mogu preuzeti potrebni podaci. Seminar radi po dvoje (eventualno troje studenata). Potrebno je napisati seminar u Wordovom documentu (4-5 stranica) i uraditi prezentaciju u Power Pointu. Svaki student prezentuje po pola seminarskog rada, ukupno u trajanju oko 15 minuta.

Kolokvijumi: u formi testa, na zaokru¾ivanje. Profesor tvrdi da je prisustvo na predavanjima dovoljno da se test uradi za prolaznu ocjenu.

Prisustvo na predavanjima: obavezno, a toleri¹u se po 3 izostanka sa predavanja i termina za prezentovanje seminarskih radova. 

max

Nedavno sam polozila ispit ko profesora,i covjek je jako korektan,a ispit je jedan od laksih.Postoje pitanja koja prof.cesto postavlja,ovo su neka:
-svi metali,najcesce:Hg,Pb,As,Cd,Fe,Cu
-org.rastvaraci:svi
-gasovi svi,CO i CN uvijek
-apoptoza i nekroza tkiva
-oksidativni stres
-krvnomozdana barijera
-antidoti
-lijekovi,npr.paracetamol.
Toliko se ja sjecam,ako neko ima da dopuni,ok.Ali otprilike to je to.

max


frckica-j

Max, ti si blago!  :love:
A da napi¹e¹ i za ostale ispite ¹ta si imala? Ako se sjeæa¹ naravno...

max

Vazi cega se sjetim    :hmm

mary

e,mi smo generacija prije vas,pa nije islo bas tako jer su nam predavali i profesor i profesorica vujanovic,pa smo seminarske radili kod nje,a nismo imali ni te kolokvije.tako da svi moramo izaci na usmeni,ali koleginice koje su vec polagale tvrde da nije tesko,niti obimno i da je profesor ok...

frckica-j

Iskreno, on je meni lik! Hahahaha Ok izgleda skroz!
A kolokvijumi su za neke bili pun pogodak a za neke te¹ki proma¹aj. Jer je èovjek rekao najvi¹e toksikologije, a najmanje svega ostalog, a ljudi razvezli na hemijskim osobinama i svemu ostalom... Ali nije bilo lo¹e! Kolokvijumi æe biti u sledeæem semestru pa æemo da vidimo...

bozana

E ja sam cula da ima profesorica i da je ona luda.A prof.Jokanovic mi se ne svidja kao ni vecina prof. sa v godine

mary

profesprica super predaje eko toksikologiju i ako te to zanima zna biti stvarno interesantno...al izgleda da sam ja bila jednan od rijetkih koje je to zanimalo;)
jokanovic je kao predavac los...mislim svi bismo znali citati sa slajdova...
i ne znam za vas,ali smo mi kod profesorice radili i lab,vjezbe...

bozana

Nemamo mi uslova za vjezbe.A to za Jokanovica je tacno,cita sa slajdova,i uzasno je dosadan.Kod profesorice ne znam da li cemo imati predavanja,niko je ne spominje.

frckica-j

Jokanoviæ je jedan od rijetkih ljudi koji zaista zna to ¹to predaje. Èovjek je bio direktor istra¾ivaèkih instituta pri Galenici i jo¹ negdje, tako da zaista zna to o èemu prièa. Ja sam bila na par predavanja kada je prièao stvarne dogaðaje i kako sa zaista rade eksperimenti. E to je ba¹ bilo zanimljivo. A to ¹to mora da ispredaje gradivo, to je veæ druga stvar...

mary

pa,ne kazem ja da nije on dobar strucnjak,samo da nije dobar predavac;)

max

ljudi nemojte se zamarati time kakav je ko profesor,prije svega je vazno poloziti taj ispit.Meni su predavale i profesorice iz Bgd i prof. Jokanovic i svako od njh ima nesto svoje.Ali sto se tice samog polaganja ispita,pitajte starije kolege i svi ce vam reci da je LAKSE ispit poloziti kod prof.Jokanovic,covjek je stvarno extra na ispitu.E sad ako je neko posebno zainteresovan za toxikolosku hemiju i zeli malo vise neka onda bira profesorice.Ali ispit kao ispit svakako spada u lakse,u odnosu na one koje smo imali npr.u trecoj godini.

Vanja2011

Prvo da vas pozdravim... gledala sam malo sta pisete za hemiju,hvala za ispitna pitanja vjerujem da ce svima biti od koristi,ako neko zna,pretpostavljam da je frckica upucena, koje gradivo nam obuhvata prvi kolokvi? Hvala unaprijed

frckica-j

Joj, upuæena sam donekle! :K Mislim da prvi kolokvijum obuhvata negdje do polovine profesorove knjige, uglavnom rekao je da æe nam taèno reæi pred te kolokvijume. U su¹tini to je gradivo koje se radi u IX semestru. Nadam se da ti je pomoglo!

Nego, po dikciji vidim da si ¾ensko a korisnièko ime ti je u mu¹kom rodu. Kako to? :K U svakom sluèaju kolega/inice dobro nam do¹ao/la!