Ispovedaonica

Started by Adonis_Vernalis, 19-09-2006, 11:08:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Bez obzira na postojanje foruma, ja jos uvek nemam validan feedback... Zbog toga nacinjem novu temu koju cu nazvati "Ispovedaonica", u maniru Velikog Brata koji tutnji nasim TV-prostorima. Ako smo vas nagazili, napisite. Ako smo vas nagradili, isto. Inace, dzabe sve ove nase reforme...

mackica

....ako mene nagradite.....sigurno cu da vas nahvalim....hihi
sala...evo kad mi prodje sad usmeni....obavezno se javljam da kazem kako sam prosla....;-)
krivo mi je samo sto jurim uslov i ne mogu da se posvetim ucenju gnozije kako valja jer je volim...al to je vec off topic...

Maslacak

Odlicno! Mada, da niste vi otvorili ovu temu, ja bih to uradila, sutra :happy:

Polazem sutra, kod profesorke Nade Kovacevic, pa cu izneti utiske, rado. Ja imam uslov, pa sam se lepo posvetila gnoziji...
Da li zbog sindroma "dan pred ispit", same konstrukcije predmeta, ili prosto jer je zaista tako, tek - ja imam utisak da pooojma nemam! :K :K :K

qwertz

I ja polazem sutra!! Ali cu utiske verovatno pisati u oktobru!! Sutra 99% vracam pitanja, ali ko zna mozda budem srecne ruke!!! Ali ako treba da se "ispovedamo" o gradivu . . . Mogu da kazem, da mi ide jako sporo, ali je gradivo interesantno, pa iskreno i nije toliko tesko!!!  :V

mackica

jaooooooooo.....i ja polazem sutra kod profesorke Nade.....hihi

Adonis_Vernalis

Mozda ste se zapitali "Sta ce ova tema uopste ovde, kad postoje ankete?" Da. Ankete postoje, ali rezultati stizu suvise kasno (za moje pojmove brzine). S druge strane, ankete popunjavate, po pravilu, tako sto na brzinu zaokruzite ocene i zbrisete kucama. Retko ko da neki komentar, a oni su mi cak vazniji od srednje ocene koju svako od nas dobije.

Meni odgovor treba odmah, kako bih istog momenta mogao da reagujem. Vase "ispovesti" ne bi trebalo da budu vezane samo za ispit (i njegove rezultate), vec i na sve druge vidove nastave (vezbe, predavanja...). Sta uciniti da bi vezbe bolje ispunjavale svoju svrhu? Kako predavanja uciniti boljim (i posecenijim...)? Sta uciniti da nasa i vasa Farmakognozija odrzi svoj renome i ostane dostojna svog nasledja?

Naostrite svoje virtuelne olovke i predlazite, kritikujte, hvalite, opisite sta god vam se svidi ili ne svidi... Vremena je malo, godina prozuji kao da je nije ni bilo, a vi ste u nasim vezbaonicama i amfiteatrima samo tada, i nikad vise.

qwertz

Pa da se ispovedim: Danas sam propustio idealnu sansu da mi na faxu, uopste na jednom ispitu bude idealno!! I bilo je: nisam imao problema u stomaku, nisam se preterano znojio . . . i da ne pisem vise znate na sta mislim!! Ali zavrsnica je bila porazavajuca i to apsolutno mojom krivicom!! Iskreno i subjektivno nemam NI JEDNU zamerku, NITI jedan los komentar, tako da Adonise mozda cu ja biti dosadan sagovornik u ovoj temi!!! :Bog

Bred

Ja sam vec opleo u nekoj temi jednog pripadnika vaseg insituta doduse u zavjenoj formi, jelte :wink:
Za vezbe-veci broj elektronskih mikroskopa i manji broj studenata, mada znam da to ne zavisi od vas.

Maslacak

Brede... mikroskopi nisu "elektronski" vec elektricni...sem ako stvarno nisi mislio da zaista imamo elektronske mkroskope, ali cisto sumnjam... :> :> :>

Dakle, ja dobila 10! :happy:
Izvesno je da cu ja da hvalim. :>

Sta reci, profesorka je na ispitu sjajna. Ono sto mi se posebno svidelo je njena opustenost i veselost...retko vidjeno kod profesora. Puno se sali, ispit je vise razgovor. Meni puno znaci kad profesori navode pricu, i ravnopravno ucestvuju u razgovoru...nisam osoba koja voli (niti zna) da prica sama sa sobom, dok profesor pomno slusa (ili ne slusa...ko bi znao... :roll:).
Bilo je zanimljivo, 2 puta se cak desilo danas, da je izjavila da sama ne zna sta sve pise u knjizi, pa je trazila da vidi gde je devojka procitala to sto je rekla... Mislim da tako nesto super deluje na psihologiju studenta, jer ga opusti i uveri da ni "svemocni profesor" ne zna sve ono napamet, sto znaci da isto to nece traziti ni od studenta...

A kad sam rekla da se Taxol koristi za lecenje tumora jajnika i dojke, rekla je: "Ma dobro sad, ne morate vi da znate za koje tacno tumore se koristi... to treba tamo da pise, ali nije vazno da to znate". :> Eee...a ja se ubila da naucim za sta se tacno koriste Tenipozid i Etopozid... :lol:

Predavanja su dovoljno interesantna. Ja sam, na zalost, bila samo na po jednom, kod svakog profesora, ali su inace zaista odlicna...posebno mi se svidelo kako vi, Adonise, predajete... :> Ono sto bi omogucilo da predavanja budu posecenija je: ukidanje knjige! :> Salim se, naravno da predavanja ne bi trebalo da sluze tome, ali mi na trecoj godini imamo predmeta kod kojih nemamo iz cega da ucimo (farmaceutska hemija, fiziologija), ili u knjigama pise vise nego sto treba (mikrobiologija) tako da se najvise ide bas na takva predavanja, koja su usput i jako iscrpljujuca jer kao po pravilu traju dugo, a mi se ubismo da sve pohvatamo... Osim toga, vasa predavanja su bila poslednja, a ja sam ove godine uvek imala vezbe od ranog jutra ponedeljkom, utorkom, i sredom, a onda pauze od po 3 ili 4 sata izmedju, tako da sam birala da ne ostajem do 18 i 19h na fakultetu... izdrzim u citaonici do farmaceutske hemije, eeventualno sledece predavanje, i jednostavno ne mogu vise da izdrzim, koncentracija na nuli... Danas sam bas pricala o tome sa profesorkom Nadom jer me je "kudila" sto nisam dolazila na predavanja. :K Velika steta, jer je farmakognozija pokazala, sta predavanja zapravo treba da budu... ali sta se tu moze. Nekakav novi, bolji raspored? Ali ne moze...neko mora da ima poslednja predavanja, i neko mora da ima pauze od 3 sata izmedju predavanja i vezbi... bedak.

Vezbe... Pa... Meni nije nedostajao elektricni mikroskop, radila sam sve sa drgaricom pored, u paru, i bilo nam je super! Mikroskopija i makroskopija su mi se mnogo vise svidele od hemije. Mozda i jer nam je hemiju drzala asistentkinja (smem li da kazem ime?) koja nam je onako pospanima, drzala uvodno predavanje po sat vremena, kada svi popadamo od dosade i niko uopste ne moze da se fokusira na ono sto ona prica... A onda posle toga niko nije imao pojma sta se radi. :K Ne mislim da je trebalo da izbaci uvodna predavanja, ali definitivno da ih skrati, i isprica sustinu, kratko i jasno! Bolje i nama (nesto bi verovatno i culi) i njoj. Kao sto je asistentkinja Mira predavala na mikroskopiji. :happy: Treba i naterati SVE ljude da rade, i da znaju sta je to sto rade, zato sto je kod mene u grupi bilo zlo i naopako...ceo jedan sto ode na "pauzu" i ostave jednu devojku sat vremena da sama radi... Realno, za svaku vezbu na hemiji bi grupice trebalo da budu od max tri studenta. Onda bi svi nesto morali da rade, i najvaznije, znali bi sta rade. Znaci, u pravu je Bred, manje studenata po grupi. Ipak generalno, te vezbe su bile jedine koje su bile zanimljive i smislene, na celoj trecoj godini.

Al sam se raspisala. Nadam se da ce neko imati volje da cita :> Napisala ceo roman, a imam utisak da nisam rekla nista pametno...
Zao mi je u neku ruku sto sam sad "zavrsila" sa ovim institutom, posto sumnjam da cu se dalje na fakultetu sresti sa nekim koji je priblizno tako dobar. I eto tako ljudi... laku noc i pozdraaav!!

Adonis_Vernalis

#9
Maslacak,

procitao sam pazljivo svaku rec tvog opsirnog posta. Skoro da je pismo u pitanju. I zahvaljujem na svemu sto si rekla. U ovo jesenje vreme, kada magla pritiska teme sto nama, melanholicima, ume da zasmeta...

Izvinjavam se svima koje sam morao da oborim na ispitu ovih dana. Tolerisem mnogo. Ali, preko necega ipak ne mogu da predjem... Meni za utehu, ipak je mnogo, mnogo vise studenata polozilo...

Eh, nije da smo mi poslednji "dobar" institut u vasem skolovanju... Vasoj paznji preporucujem farmakologiju... Toksikoloska hemija takodje je vredna vase paznje. Ko voli, neka se utopi u Tehnologiji (ima tamo i mojih djaka). Valjda su uzeli neki "pelcer"?

sandric

Pa posto sam ja bila na svakom predavanju sada cu malo da ih prokomentarisem,a utiske sa ispita cete cuti za koji dan....Meni licno su najzanimljivija bila Adonisova predavanja,trudio se da predavanje ne bude cisto izlaganje gradiva vec je unosio i anegdote,takodje izlozio je veliki broj novih podataka i novih otkrica u oblasti farmakognozije.Dopalo mi se to sto se nije drzao striktno knjige (jer sta ce nam onda predavanja) vec su neke oblasti,narocito kardiotonicni heterozidi izlozeni na mnogo bolji nacin.To mi je mnogo olaksalo spremanje farmaceutske hemije..sve u svemu sve pohvale za Adonisa.Profesorka Silvana takodje odlicno drzi predavanje,trudi se da poveze sastojke jedne biljke i njeno delovanje sa drugim drogama koje sadrze te sastojke.Tako je svako predavanje ustvari bilo mala rekapitulacija gradiva,to stvarno puno znaci.I na kraju prof.Nada...dopala su mi se i njena predavanja,ona voli da prvo napravi istorijski uvod o drogi i to je bilo stvarno zanimljivo,posebno dobro predavanje je bilo o morfinu i tropanskim alkaloidimaJednom recju nemam zamerke na predavanja iz gnozije :cvet

Maslacak

Quote from: sandric on 21-09-2006, 09:58:55
Dopalo mi se to sto se nije drzao striktno knjige (jer sta ce nam onda predavanja) vec su neke oblasti,narocito kardiotonicni heterozidi izlozeni na mnogo bolji nacin.

E da...upravo to... predavanja ne sluze da se prepricava knjiga, a ne bi trebalo ni da sluze kao jedina nasa literatura, i zato i kazem da jedino na farmakognoziji ona ispunjavaju svoju svrhu...

Quote from: Adonis_Vernalis on 21-09-2006, 06:27:38
Eh, nije da smo mi poslednji "dobar" institut u vasem skolovanju... Vasoj paznji preporucujem farmakologiju... Toksikoloska hemija takodje je vredna vase paznje. Ko voli, neka se utopi u Tehnologiji (ima tamo i mojih djaka). Valjda su uzeli neki "pelcer"?

Hvala vam za ovo, malo ste me ohrabrili... :happy:

buba_mala

Pozdrav svima na forumu, prvi put pisem poruku.
Evo da izrazim svoje misljenje o ispitu i delom o predavanjima.
Na predavanja sam isla kod Adonisa(vidim da ga svi tako ovde oslovljavate-pa da se tradicija nastavi) i to bas prvi dan kad je poceo da ih drzi i kod prof. Silvane Petrovic.
Prvima sam odusevljena, tako su dinamicna, sazeta a opet sveobuhvatna, jednom recju fantasticno i za svaku pohvalu  :Bog.
Sto se profesorkinih predavanja tice i ona su dobra, puno korisnih informacija, ali po mom misljenju tu fali malo dinamike. To je jedina zamerka.
Sto se ispita tice, juce sam ga polozila kod prof. Nade i imam samo raci hvale za nju. Kod nje je jako opusteno, kancelarija puna slika, ona je tako spontana i opustena, nasmejana. Ona dosta prica tokom ispitivanja, tako da nemas utisak da te bas "cedi", nego vise nekako kroz pricu i diskusiju izvlaci znanje, sto je po mom misljenju bolje.
I da zakljucim, sve pohvale za gnoziju!!!  :~
Kad bi se i drugi instituti ugledali na ovaj, bar upola, ko zna gde bi nama bio kraj!!!

Bred

Tako je, prof Silvana nekoliko puta ponovi ono najbitnije i povezuje tako da mnogo naucite na predavanjima ali zato je u hronicnim nedostatku vremena i cesto produzava predavanja i na duze od 10 minuta od regularnog termina.


johny cage

Da li ce u oktobarskom roku biti dva termina za usmeni? I da li je moguce da spisak po danima pocne posle 4-og, jer rok ipak traje do 12-og oktobra? Mislim mozete krenuti od 12-og pa prema 4-om?