Класична музика

Started by zoe, 25-06-2006, 09:54:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SandraD.

Bumbarov let koga je svirao Dzefri Ras je samo transkripcija Bumbarovog leta -Rimskog Korsakova,a posto je to poznato delo,ono samim tim vise coveka zaseni,nego kada bi slusao nesto sto ti je potpuno nepoznato.Rahmanjinov je prilicno tezak za slusanje;no lepo je to,pocni polako,mozes cak da slusas koncert br.3 d-moll I stav,isti je svirao Dejvid Helfgot u Sjaju,prelid g-moll;etide mnogo zamaraju,tako da ih ne preporucujem.Pozdrav! :)

katarina

Svi ovde nesto pricamo od slusanju muzike sa CD-ova, ploca....tra la la....
Da cujem, ko ovde posecuje dogadjaje na Kolarcu, u Sava Centru.....?
Kada ste poslednji put bili na koncertu klasicne muzike?

(SandraD. mnogo ti je slatka ta devojcica. Tako ja zamisljam svoju cerku, naravno ako joj bude bilo zanimljivo da je mama uci da svira klavir:)

SandraD.

Ovo ti je odlicno pitanje,Katarina,kao da si mi procitala misli,upravo sam na jednom forumu otvorila to piranje!Zaista je zalosno da na koncert jedne Cece dodje 150.000 ljudi,a na koncert jednog pijaniste ili bilo kog drugog umetnika manje od stotinu ljudi.Ja odlazim redovno na koncerte,i na manifestacije, u Beogradu sam slusala Martu Argerich,Askenazija,ucestvovala  sam na Bemusu,pre dve godine,ali stvarno ne znam kuda ovo vodi,na koncerte dolaze ljudi pretezno starije generacije,cak ni studenti akademija ne odlaze na koncerte,stvarno strasno!

katarina

Studenti sa Akademije se slusaju izgleda medjusobno:)
ma covece, na Kolarac mozes da udjes i bez karte(tako sam radila dok sam isla u sr. muzicku), a sada sam shvatila da je bolje ipak uloziti koji dinar u umetnost... Al sada na nasu zalost nema dovoljno interesovanja.


Jel ima ovde neko ko ima iskustva sa drzanjem privatnih casova iz nekog instrumenta?

SandraD.

mozda mogu da ti pomognem,pitaj sta te zanima?

zoe

Никад нисам покушала јер нисам имала времена, а и крвав је то посао! Треба стрпљења до бесвести! Иначе, свирам виолину. Држала сам часове из хармоније, али то само да помогнем једној девојчици и могу вам рећи да сам била сасвим добра.

Редовно идем на Коларац. Слушала сам  Марту Аргерич, Гидона Кремера, Максима Венгерова, Валерија Афанасјева, 12 челиста Берлинске филхармоније, Џошуу Бела, Academy of St. Martin in the filds,...боље да не набрајам даље.

Овде се трудим да пишем неке занимљиве моменте из историје музике јер мислим да је на тај начин лакше заинтересовати људе за класику. Просто, лакше је заволети нешто што се иоле познаје.

Сандра очекујем те у ПМу.

SandraD.

U pravu si Zoe,ljude je lakse zainteresovati,ako pronadjes nesto zanimljivo!Sta je to PMu?

zoe

Горе у врху екрана где ти пише: добродошла Сандра, пише ти и да имаш 1 поруку (на коју очекујем твој одговор), PM је скраћеница од private message а можеш је послати било ком члану форума, само кликнеш на ПМ испод аватара.

yeca

ima nas koji idemo na koncerte klasiène muzike ili ne¹to srodno...
da li idete na gituar art festival - ja poku¹avam ¹to redovnije...
meni je gitara vrh..

a i gudaèi svetog djordja su fenomenalni!!

ima jedna norve¹ka grupa SECRET GARDEN koji sviraju, pa ne mogu da ka¾em klasiènu muziku, ali je melodija jako slièna...
vrlo bliska klasici, mene ostavljaju bez daha..
jel imao neko mo¾da priliku da ih slu¹a?..

zoe

Е нисам чула за то...
Коме кабловска то омогућава нека слуша Classical fmTV, све је тако слушљиво, класика на популаран начин! Е Yeco имам неке супер гитарске ствари на дисковима па... биће прилике да о томе попричамо...

willie the scot

jel slusao neko requerdos del`alhambra od tarrega-e?ludilo prvi i treci stav...

SandraD.

Da,znam,interesantna kompozicija,bas me je pre neki dan pitao neko da li imam note?Tarega ima dosta zanimljivih kompozicija,ovo "Secanje na Alhambru" odise nekom posebnom atmosferom.Inace nije teska,sviraju je klinci u osnovnoj muzickoj skoli,mislim malo napredniji.

yeca

Quote from: zoe on 30-06-2006, 17:51:20
Е нисам чула за то...
Коме кабловска то омогућава нека слуша Classical fmTV, све је тако слушљиво, класика на популаран начин! Е Yeco имам неке супер гитарске ствари на дисковима па... биће прилике да о томе попричамо...

si, si!!! :)

SandraD.

Ko voli da slusa klasicnu muziku,a nema dovoljno materijala,toplo preporucujem da ode na sajt www.kvod.org Program je uradjen fantasticno,24h pusta se klasicna muzika,a moze da se slusa putem windows media plejera ili mp3 plejera,kako zelite.Uzivajte!!!

trinity

Sandra hvala za link extra je  :Bog  :[
Inace svaki put kad sednem za komp imam vec odredjenu listu najomiljenijih pa samo to slusam
A ovako se prijatno iznenadim