Sta je potrebno za 6?

Started by lorimer, 26-06-2006, 01:40:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

lorimer

adonise
lepo ste objasnili sta treba za desetku.
a sta treba za jednu pristojnu sesticu,dobro ajde sedmicu jer ja sam realan pa me i to interesuje :loptica

Adonis_Vernalis

Lorimere,

recimo da sam ja durbin postavio jako visoko, tako da me nista sem desetki u vasim indeksima ne interesuje... Znam da je to nemoguce, ali, ako ne pokusam, nista necu ni ostvariti. A ja samo hocu da zvono Gausove krive pomerim malo udesno...

Salu na stranu. Ja ocenjujem na osnovu cetiri kriterijuma, u okviru kojih gledam nekih cetrnaest segmenata:

1. Odgovornost prema predmetu
a) Prisustvo predavanjima
b) Ucesce na vezbama
c) Kolokvijumi i testovi
d) Izrada seminarskog rada, studentskog naucnog rada i sl.

2. Kvantitet znanja
a) Opste poznavanje predmeta
b) Poznavanje strukture predmeta

3. Kvalitet znanja
a) Nivo izlaganja odgovora na pitanje
b) Sigurnost izrazavanja
c) Strucnost koriscenja pojmova
d) Stepen koriscenja savremene literature, interneta i podataka

4. Mogucnost primene stecenog znanja na ispitu
a) Potpuno razumevanje
b) Nepotpuno znanje
c) Delimicno razumevanje
d) Kandidat improvizuje.

Nadjite se, dakle, sami...  :wink:

yeca


willie the scot


Adonis_Vernalis

Quote from: yeca on 28-06-2006, 20:24:53
hehe ahaha buahaha  :>

Quote from: willie the scot on 28-06-2006, 20:56:26
ha,ha,ha,indeed.

Da li ovo iz vas progovara skepsa, neverica ili nesto trece?  :confused:

willie the scot

nemojte da kvarite image,pr je mnogo vazan ovih dana...

lorimer

ne znam sta znaci ovo smejanje ali izgleda da su ljudi u pravu sto se tice naseg fakulteta.
prepun je nadobudnih i previse samouverenih ljudi koji misle da su ponono3li svo znanje ovog sveta.
muka mi je od takvih ljudi.
izvinjavam se svima zbog ovog komentara ali je to bilo jace od mene.
voleo bih da gresim ali... :L

yeca

brate, koji je tvoj problem??
adonisov komentar je vrlo simpatièan a ja se smejem jer znam ¹ta me èeka kad bude do¹ao red da pola¾em farmakognoziju...
mene nerviraju takvi ¹to ne razmisle pre nego ¹to odgovore ....
pa se onda izvinjavaju  :L
relax  :wink:

willie the scot

ej,brate chill out...adonis zna da ga obozavamo...u cemu je draz ovog foruma ako ne mozes da se salis sa profesorom bez one formalnosti koju u neposrednom kontaktu pristojnost nalaze?a mislim i da je i njemu muka od te formalnosti i da bi nekad najradije otisao sa studentima na pivo...jesam li u pravu profesore?

aziraphale

imam pitanja....
hocu deset (dobro, ne bas u ovom roku, ali za septembar)
zapadne mi da kod vas, adonise, odgovaram....gde u mom kartonu pise "bio je aktivan na vezbama, avaj razboleo se, bio u bolnici nigde ga nije bilo, uradio sve, ali sa zakasnjenjem"?....gde pise da sam zbog vezbi iz farmaceutske (i "terorisanje" tadasnje mi asistentkinje) odlucio da dignem ruke od polaganja kolokvijuma, posto sam bio ubedjen u znanje svoje koje cu pokazati na ispitu i sl?....(ima li ikakve sanse da se izvadim posle 6- sa prakticnog ili da polazem opet:)...ili konsultacije, svi znaju da profesori vole kad im studenti dodju (osim na fizickoj hemiji - tamo nikog ne vole, prim.prezivelog) a ja eto stalno pitam vas putem neta....i onda dodjem, a vi, ili profesorka nebitno, me ne prepoznate i pomislite "eto, ovaj se ne zanima za svoj predmet"...moze li se i pored takvih ili slicnih okolnosti proci i dobiti deset (ili makar devet:)

i ako biste mogli da pojasnite "poznavanje strukture predmeta"....


hvala unapred.

Adonis_Vernalis

#10
Quote from: willie the scot on 29-06-2006, 20:42:16
a mislim i da je i njemu muka od te formalnosti i da bi nekad najradije otisao sa studentima na pivo...jesam li u pravu profesore?

Apsolutno... ovih dana bih pio pivo... i sa samim sobom....

Quote from: aziraphale on 30-06-2006, 04:30:27
imam pitanja....
hocu deset (dobro, ne bas u ovom roku, ali za septembar)
zapadne mi da kod vas, adonise, odgovaram....gde u mom kartonu pise "bio je aktivan na vezbama, avaj razboleo se, bio u bolnici nigde ga nije bilo, uradio sve, ali sa zakasnjenjem"?....gde pise da sam zbog vezbi iz farmaceutske (i "terorisanje" tadasnje mi asistentkinje) odlucio da dignem ruke od polaganja kolokvijuma, posto sam bio ubedjen u znanje svoje koje cu pokazati na ispitu i sl?....(ima li ikakve sanse da se izvadim posle 6- sa prakticnog ili da polazem opet:)...ili konsultacije, svi znaju da profesori vole kad im studenti dodju (osim na fizickoj hemiji - tamo nikog ne vole, prim.prezivelog) a ja eto stalno pitam vas putem neta....i onda dodjem, a vi, ili profesorka nebitno, me ne prepoznate i pomislite "eto, ovaj se ne zanima za svoj predmet"...moze li se i pored takvih ili slicnih okolnosti proci i dobiti deset (ili makar devet:)

i ako biste mogli da pojasnite "poznavanje strukture predmeta"....


hvala unapred.

Samo vi izadjite na ispit... i ne brinite... ovi ispitivaci nisu salteruse, vec ljudi koji vole to sto rade. Prepoznacu u vama znanje i kvalitet, makar se trudili da ih sakrijete...

yeca

aziraphale, a mo¾e¹ i da napomene¹ da si to ba¹ ti kad bude¹ odgovarao, taènije pre nego ¹to krene¹ sa izlaganjem  :lol2:  :>

Bred

Ne, ne ,ja sam lorimerov komentar shvatio kao uopstenu kritiku ne pojedinacnu

lorimer

uopstena kritika jeste a ako se neko prepoznao u njoj,njegov problem.
a smejanje na ovaj nacin moze da bude dvojako tako da uvek covek ima unapred pripremljen odgovor na bilo kakvo reagovanje. zato ljudi smanjite dozivljaj  i sve ce biti u redu :loptica

Bred

Za smejanje se ti ne sekiraj , umem da procenim kad je ironicno pogotov zato sto vecinu clanova dobro poznajem na osnovu postova tako da to necu dozvoliti