Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dukica

Evo,ljudi nekih informacija o ipitu kod Biljane Antonijevic;koliko sam shvatila dosta njih je odustalo,ili nije ni doslo,pa imam informacije samo od jedne koleginice. Pitanja koja niko nije znao,tipa-ostecenje ozonskog omotaca,je morala da izbaci jer niko nije znao. Pita,takodje,vecinom stvari koje je ona predavala,vrlo je fina i ne davi,a jedina kombinacija koju znam je-
1. def.i podela otrova
2.salicilati
3.repelenti,hemosterilizanti i atraktanti
ima tre pitanja,ne izmislja ih,vec su sa kombinacija..i eto,to j to...
ja polazem sutra,pa cu detaljnije da pisem.

Dukica

evo mojih utisaka sa ispita: Biljana Antonijevic pita vrlo logicne,razumne i jasne stvari,mozda malo dugo pita,al ono sto pita je vrlo logicno i cesto vezano ,ne za knjoske podatke ,tabele i napamet naucene stvari,vecovako "iz zivota". Pita i svoja i tudja predavanja,a Mokranjca ne voli,koliko Jokanovica,mada i njega samo za opsti deo.
Moja pitanja su bila-
1.Herbicidi
2.CO2
3.Benzen
Za razliku od ostalih,kod nje su 3 pitanja(koliko sam cula kod Dragane su 4),a  koleginica je imala-
1.LD50
2.organohlorne insekticide
3.azotni oksidi
Ostali su vratili pitanja.Ja polozila,sto zelim i vama,srecno i pratite  nova predavanja sto vise mozete. Navodno u skripti koja kruzi,ima dosta gresaka,kako ona kaze....
Ekotoxikologiju poprilicno voli,jer to pita usput uz svako pitanje,ako ima osnova,naravno... :cvet   

Vanna

Cao, ja sam kod Antonijevicke u decembru. Zna li neko sta je ona predavala? Hvala!!!

Dukica

Imas na sajtu fakulteta sta je ko predavao,pa skini slajdove,ali za nju znam da je predavala toxikokinetiku,testove toxicnosti,CS2,benzen,Halogene-tu obavezno aerozagadjenja pogledaj,Celu IV grupu i cele insekticide.
Pita sve,ne samo ono sto je predavala. Ja sam kod nje bila u novembru,i pisala sam o utiscima na prethodnoj strani,pa vidi...  :cvet

Vanna

Hvala, Dukice. Jel dovoljno da se uci iz skripti, Jokanovica i predavanja? KISS!

Dukica

Dovoljna su predavanja,tj.slajdovi i neka knjiga,cisto ako nesto ne razumes. Antonijevicka je rekla da kad je ona gledala skriptu da je nasla gomilu gresaka,pogotovo u IV grupi,tako da batali skriptu....
Neka sveza predavanja,npr. od prosle godine bi bila super. Ali ako vec biras knjigu,Antonijevicka vise voli Jokanovica.
Srecno! :cvet

Vanna

E a ja kombinujem skriptu i predavanja i Jokanovica. Vec sam presla skriptu, pa da sada ne menjam. Valjda ce biti dovoljno. Hvala na informacijama, Dukice. Srce si!!!

pcelica

da li antonijevicka pita i analitiku ili to moze da se preskoci?! :roll:

Dukica

 Koliko se secam,nije to nesto posebno pitala.
Bar kad sam odgovarala kod nje u novembru... :ohwell:
Najvise je obracala paznju na ekologiju i zastitu zivotne sredine,
jer koje god pitanje da mi je bilo,uvek se na kraju svelo na to..
Znam i da je morala neka pitanja da izbaci,posto ih niko nije znao,
tipa-ostecenja ozonskog omotaca itd.,ali verujem da ih je vratila.
Takodje,efekti na organizam su je zanimali...
Analitika slabo,al mojne da ne znas bas nista... :cvet

pcelica


pcelica

moja pitanja kod antonijevicke su bila :
1.doza-toksicni efekat
2.organohlorni insekticidi
3.priprema materijala za otrove IV grupe(dovoljno je da pricas o stasovoj metodi na nacin koji je radjen na vezbama)
zena je fantasticna, jer trazi logicne stvari, ne zamera ako nesto ne znas, osecas se kao covek u njenom prisustvu...

wolfeitzckie

moja pitanja su bila:

-CS2
-Organofosforni insekticidi
-Antidoti
sto se tice prof.  biljane, nemama sta da dodam, cini se da su pali samo oni sto su odustali(kao ja). evo jos nekih pitanja:
-Pb
-Saturnizam
-Polihlorovani bifenili
-CO
-CO2

Jex

Sta sve treba iz Jokanovica? Treba li Mokranjac za Antonijevicku?

milena m

zna li neko nesto o Biljani Antonijevic kakva je na ispitu ,i sta voli da pita koliko pitanja zadaje i tako to....pozdrav

Enea