PMS

Started by Darker, 04-08-2006, 11:34:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Smrda

e da mi je znati koji je % takvih kao ti?!?!? :~ :~
pozz za takve momke :Z

vladimir

Hvala! :cvet :cvet :cvet

Ima nas...valjda... :hm

No, u sluèaju mene i moje devojke, dani PMS-a su blesavi kao i ostali.Nema razlike. :loptica  Valjda je ona od onih devojaka kojima PMS ne predstavlja neki problem u ¾ivotu. :>

Smrda

ti bas izvuce premiju...em si malobrojan,em te ne sankcionisu zbog PMSa!!!
sva cast :wink:

vladimir

Hvala, hvala!Valjda neæemo da ureknemo... :wink:

AquArius

Najnovija istra¾ivanja pokazuju da postoje 5 razlièitih vrsta PMS-a.

Vrsta 1


Simptomi: Nagle projmene raspolo¾enja, napetost, razdra¾ljivost, uznemirenost.

Kako se izboriti sa time:

• Najmanje dva puta dnevno izvodite vje¾be dubokog disanja u trajanju od 5 minuta. Duboko disanje potpoma¾e uspostavljanje hemijske ravnote¾e u krvi ¹to izaziva smanjenje nervne napetosti. Jednostavno sjedite, udahnite vazduh kroz nos sve dok ne osjetite da vam je stomak pun. Potom, izdahnite kroz usta.
• Dvije nedjelje pred poèetak menstruacije prestanite ili makar smanjite konzumaciju kofeina, èokolade i ¹eæera..
• Bavite se jogom, hodanjem ili nekom drugom vrstom umjerene fizièke aktivnosti. I to tri do èetiri puta nedjeljno u trajanju od 20 minuta.

Vrsta 2


Simptomi: Depresivnost, neraspolo¾enost, napadi plaèa, potreba za samoæom.

Kako se izboriti sa time:

• Tokom dvije nedjelje prije poèetka menstruacije bavite se intenzivnim vje¾banjem. Na taj naèin podstaæi æete luèenje endorfina, hormona koji utièe na pozitivno raspolo¾enje.
• Obogatite svoj doruèak proteinima. Ovaj sastojak u ishrani postepeno poveæava nivo ¹eæera u krvi i omoguæava stalno raspolo¾enje I energiju.
• Konzumirajte namirnice koje su bogate tirozinom, aminokisjelinom koja je neophodan sastojak za formiranje serototnina, tzv. hormona sreæe. Preporuèuju se sir, badem, piletina, pasulj, gra¹ak…
• Nedjelju dana pred poèetak menstruacije prestanite sa konzumiranjem alkohola, jer on pojaèava depresivna osjeæanja.

Vrsta 3

Simptomi: Intenzivna potreba za odreðenom vrstom namirnica ili za alkoholom, poremeæaj sna, impulsivne reakcije.

Kako se izboriti sa time:

• Dnevnu kolièinu obroka podijeliti u 5-6 manjih, uz poveæavanje uno¹enja proteina.
• Slobodno se poèastite manjim porcijama namirnica za kojima osjeæate pojaèanu potrebu.
• Pola sata pred spavanje provedite nekoliko minuta udi¹uæi vazduh na nos i izdi¹uæi ga na usta.

Vrsta 4

Simptomi: Lo¹a probava, pojava zatvora ili dijareje, osjeæanje umora, noæno preznojavanje, vrtoglavica.

Kako se izboriti sa time:

• Pijte èaj od kamilice ili ðumbira kako biste ubla¾ili osjeæaj gaðenja i probavne probleme.
• Poveæajte unos namirnica koje su bogate vlaknima i pijte veliku koliènu vode.
• Poveæajte unos namirnica koje su bogate kalijumom koji umanjuje osjeæaj umora, ili magnezijumom. Namirnice koje u sebi sadr¾e oba minerala su pasulj i blitva.
• Izbjegavajte alkohol i jako zaèinjenu hranu, jer ove namirnice mogu da izazovu nadra¾aj nervnog sistema uslijeg èega nastaju vrtoglavice i poremeæaj temperature ko¾e.

Vrsta 5

Simptomi: Nadimanje, oticanje grudi, grèevi u krstima, glavobolja, bolovi u leðima.

Kako se izboriti sa time:

• Dvije nedjelje prije poèetka menstruacije izbacite so i zasoljene obroke iz upotrebe. Nadimanje sprijeèite uno¹enjem namirnica kao ¹to su ¹pargla i celer.
• Pojaèajte intenzitet aerobik-treninga koji æe vam pomoæi da izbacite iz organizma vi¹ak soli i vode.
• Uzmite ibuprofen ili neki slièan lijek èim primijetit prve znake PMS-a kako biste blokiralu luèenje postglandinia koji pojaèavaju bol. Ako budete izbjegavali uno¹enje kofeina, sprijeèiæete pojavu oticanja grudi.


MALA ANTI - PMS DIJETA


• Svako jutro uzimajte kompleks vitamina i minerala zajedno sa hranom.
• Konzumirajte najmanje 1200 mg kalcijum-karbonata dnevno.
• Ispijte najmanje jednu litru vode dnevno.
• Konzumirajte namirnice koje su bogate B vitaminima, kao ¹to su hamburgeri od soje, meso, riba, piletina i krompir.
• Manje obroke konzumirajte na svaka dva do tri sata tokom sedmice prije poèetka menstruacije.
• Vodite dnevnik ishrane kako bi lak¹e registrovali koja hrana utièe na pogor¹anej simptoma koje osjeæate.


Preuzeto sa :  Sex edukacija (http://www.sexedukacija.cg.yu/sexed/pms.php)

katarina

Ma super.... Ja spadam u svih 5 po malo :(

Al-Jasmina

takodje
i ne vidim da mi ista pomaze... :nonono:

Dukica

Takodje...
i nema leka...
osim kontraceptivnih pilula :K
e tada nema nicega... :hmm

Al-Jasmina

Pa vidi,
mozda bi mi  :neee pomogao
(hajde da i ja nadjem razlog da upotrebim taj smajli,
kao ¹to veæ jeste i maltene celikupna mu¹ka populacija foruma  :roll:  :lol: )
ali sada tu tvrdnju ne mogu da potvrdim...

ili nekakva antibiotka krema za one tri zlosreæne bubuljice koje
se pojavljuju na poèetku PMS prièe uvek na istom mestu...?
Negde proèitah da i toga ima...
Ili opet za lep¹i ten sigurno preporuèuju  :neee
medjutim...  :K

Valerijana ako prodivljam,
ali ¹ta raditi ako suza podje?
Ute¹iti se u neèijem medvedjem zagrljaju i u  :neee
Ali vrtim se u krug  :roll:

jeca87

Mene nema ni u jednoj vrsti...bez simptoma sam! Hvala Bogu! Sto Vlada kaze `da ne ureknem`

Dukica

Jass,sve su to lepi nacini da ublazis PMS,i tako i treba.
Nisam pristalica tih pilula,samo kazem da dok sam njih
pila,PMSa nije bilo,ni na vidiku.
A ako ce ti biti lakse,evo i ja da upotrebim prvi put ovo
mislim da je  :neee,najbolji lek za sve pa i za PMS.

pozitiva

Quote from: katarina on 17-01-2007, 13:48:25
Ma super.... Ja spadam u svih 5 po malo :(
takodje! :roll:

dirigent

Pms je vreme kad pametan muskarac posvecuje vreme svojim pajtosima. Svojoj devojci treba da kupi  :love: i da joj prica kako je mnoooogo  :jub: .... To su ukratko moja iskustva sa pms...