Polen... alergeni...

Started by Adonis_Vernalis, 04-01-2008, 14:25:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Za metodologiju koju zelim da primenim u jednom velikom studentskom i za studente istrazivanju, nije nam potrebno mnogo. Nekoliko mikroskopskih plocica, jedan atlas polenovih zrna (imam ga) i jos dva-tri jednostavna reaktiva. Po zainteresovanom studentu.

Uskoro krece da cveta leska. Par meseci kasnije - lipa... I tako sve do novembra, kada se "gasi" ambrozija.

Hajde da napravimo kartu alergena u Srbiji, u periodu mart-novembar 2008.

Ima li zainteresovanih?

prommy

Zvuci fino, ja sam za.. Reaktive i plocice za celo istrazivanje moze da obezbedi Fid bez problema!!

tixy

Interesantno, naravno da ima :wink:

Ksenija

evo ja sam zainteresovana:-)) :~

Vanja9

Ja sam jos jedan od interesenata :wink:

Adonis_Vernalis

Za pocetak, bitno bi bilo da poticemo iz razlicitih krajeva Srbije. Prommy, naravno da je pomoc FID-a vise nego dobrodosla. Ne zbog nabavki plocica, vec zbog izvodljivosti istrazivanja. Bice prilicno masovno...

O detaljima cu kasnije. Metodologija je vrlo jednostavna: plocica se prevuce smesom raznih polutecnih parafina i ostavi 24 h u necemu sto lici na kucicu za ptice (nacrt cu dati, pa ce zainteresovani moci da to cudo naprave, angazujuci prethodno stecena znanja iz OTO-a). Potom se plocica izvadi, uroni u reaktiv, osusi i posmatra pod mikroskopom. Prebroje se polenova zrna, a podatak zabelezi. Onda se zrna identifikuju, a udeo identifikovanih zrna izrazi u %.

I tako svakog dana, dok istrazivanje traje. Interval ocitavanja rezultata sam dao aproksimativno (1 dan). Moze i jednom nedeljno...

Adonis_Vernalis

Zainteresovani?

Tema je neaktivna bar dva meseca... Gde skripi? Nemate testerice za OTO? Ili?

darusaz

Пре ће бити да је био испитни рок.  :wink: Мислим на време од средине јануара па до пре хм.... 10-ак дана.  :hmm

prommy

E stvarno bi bio red da se svi zainteresovani nadjemo ovih dana da krenemo sa radom..
A testerice?.. Pa smislicemo nesto.. Ko je za? Kolika bi grupa trebala da bude?

Adonis_Vernalis

E, dok vi resite problem januarsko-februarskog roka, uhvatice nas cvetanje ambrozije... a to je u septembru... a onda krecu septembarski i oktobarski rokovi, i tako...  :roll:

darusaz

Ја сам за, али нисам раније уочио тему.  :wall: Шта ћу када сам пасионирани "сарадник" секције "Политика и друштво".

Adonis_Vernalis

I... ima li napretka u toj sekciji?

darusaz

Шта Ви мислите?  :wink: Наравно да не. И даље су свако држи својих ставова, као дрво што се држи кореновим системом за земљу.  :lol2:

Пријављујем се и за овај, као и за онај други пројекат.

Quote from: Adonis_Vernalis on 25-02-2008, 17:44:07
I... ima li napretka u toj sekciji?

whatever

А је л` су за учеснике квалификовани само они који су одслушали фармакогнозију (или можда ботанику?), или може и неко ко пати од алергије па му је интересантна тема  :>

Adonis_Vernalis

Nema uslova. Tema je moja.