Prebacivanje iz BG-a u NS?

Started by Lena, 27-07-2008, 20:59:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lena

Postoje li jo¹ uslovni ispiti na novosadskoj farmaciji? Kod koga treba da se raspitam o uslovima prebacivanja? Pozz

KaBoom

Verovatno bi ti bilo najpametnije da doðe¹ kod nas na faks i pita¹ u studentskoj slu¾bi... Vi¹e studenata iz BG-a se informisalo kako se prebaciti, ali ne znam ¹ta je do kraja bilo.

Jesi sigurna da to ¾eli¹? Jesi se informisala uop¹te o NS farmaciji?

Lena

Ni u ¹ta nisam sigurna, samo ispitujem opcije a za poèetak sam poku¹ala da se informi¹em ovde :) jer sajt fakulteta ba¹ i nije od neke pomoæi. Hvala na savetu, potra¾iæu studentsku slu¾bu ali ako i dalje postoje uslovni ispiti koje treba dati na matiènom fakultetu onda nema neke svrhe da se raspitujem.

omoprom

Da li neko moze da mi kaze nesto o faksu u Novom Sadu.
Interesuje me pre svega koliko se ta diploma kasnije vrednuje prilikom zaposljavanja, kao i kakav je kriterijum za polaganje ispita u odnosu na faks u Beogradu? Da li je lakse ili teze poloziti ispite ?
Pozz

Bred

Pretrazi malo Forum.

Mislim da ovde imas nesto -> Privatni Fakultet za Farmaciju u NS (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,13963.0.html)

Prunus domestica

Ne ne... samo se Bg vrednuje...
Prvo provere da li si u Bgu zavrsio...a nas sve ostale posaljU da se slikamo sa diplomom...
:-)

Diploma je diploma, fakultet nam je akreditovan...
Postojace mrznja jos ko zna koliko izmedju F BG i svih ostalih, ali morace da iskulraju...

Ja sam diplomirala u NSu, jos me nijedan poslodavac nije pitao u kom sam gradu zavrsila farmaciju... :-)

Bred

#6
Zato sto su farmaceuti u Ns i Vojvodini jos koliko toliko deficitarni mada je pitanje i dokle ce to trajati. Zbog stancovanja farmaceuta, plate ce se i dalje smanjivati a uslovi rada pogorsavati i sledi nam sudbina lekara, kao sto sam i mnogo pre govorio.

Nazalost, moje misljenje o novosadskom fakultetu se uopste nije promenilo, ono sto mi je frapantno je da 90% svrsenih studenata sa tog fakulteta izlazi sa prosekom iznad 9 (?!?!).  Opet da se ogranicim - bar oni sa kojima sam komunicirao a njih je bas bas dosta.

Drugo, znam ljude koji su se prebacili iz Bga u Ns kad im je u Bgu zapelo, i u Nsu zavrsili kao od sale, da ne pricam da i neki sami nsadski studenti priznaju da beogradski fakultet ne moze ni u kom smislu da se poredi sa nsadskim.

O kragujevackom odseku farmacije da ne pricam - kazu da je prava smejurija.