Peticija - ukidanje uslovljenosti Fiziologija - Bromatologija

Started by tarantulica, 10-05-2007, 10:34:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sonja_nektarijevic

Kao sto znate, cilj je postignut ali malo kasno :)
Naime, dezinformacija je da ce ukidanje uslova vaziti u junu jer, iako je obavljen razgovor sa predmetnim profesorima (Zeljko Pavlovic - predstavnik cetvrte godine i ja smo isli na razgovor) i dobijena saglasnost i instituta i prodekana za nastavu, neophodno je da takvu odluku verifikuje Nastavno-naucno vece. Sledeca sednica veca je zakazana za pocetak juna, sto je kasno, jer sistem funkcionise na sledeci nacin: kada prijavite ispit, ukoliko ste na pr. prijavili bromatologiju a nemate polozenu fiziologiju, program u kompjuteru vas automatski skine sa spiska... Da bi se to izmenilo u programu, neophdna je odluka NNV-a...
Probali smo da problem zaobidjemo na taj nacin sto bi se spisakovi za bromatologiju u narednom roku izbacili nakon sednice veca - sto bi znacilo tek oko 10. juna - ali to je potpuno neizvodljivo jer bi se nasla gomila stdenata koja bi imala problem sa tim da sazna kada polaze ispit u sred ispitnog roka! (sto je potpuno opravdano).
Tako da - promena vazi tek od septembra, sto je juce i istaknuto na institutu...
Zao mi je...
A sto se tice pitanja: da li sve mora da se radi cimanjem i peticijama i protestima - naravno da ne, ukoliko za nesto postoje opravdani argumenti, ja cu se prva polomiti da to prodje bez cimanja.
Ionako ovoga puta peticija i nije puno doprinela - potpisalo se oko 60 ljudi, sto je daleko od potrebnog broja studenata (bar 50% sa date godine bi bilo potrebno) da bi to imalo neku tezinu...
Eto toliko...

mikele

E Соња свака ти је на месту :wink:
Лепо си им објаснила све што је требало. :pljes:
Добро је што си сада и ти на форуму па да више нема оних прича рекла-казала.

Bred

Quote from: mikele on 24-05-2007, 23:05:57

Добро је што си сада и ти на форуму па да више нема оних прича рекла-казала.
Zbog toga i jeste vazno da Sonja bude na forumu :cvet