Usmeni ispit kod prof. Svetlane Ignjatoviæ

Started by alex, 24-06-2006, 18:09:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alex

Da li je neko polagao kod Ignjatovicke i kakva su mu iskustva?

zakanjid

ima li ko pitanja iz MB kod Ignjatovicke

stef

Quote from: zakanjid on 02-10-2006, 19:45:19
ima li ko pitanja iz MB kod Ignjatovicke
Kod nje cesto pada Fe. Znam da sam imao Ca i vrste lipoproteina, ali to je sve cega se secam.
Quote from: sladjana on 03-10-2006, 08:12:11
Vanna pogledaj prethodne postove
Zna li neko sta se prica kod pitanja Proteini akutne faze?(Nada Majkic)
Nisam siguran ali mislim da imas malo o tome i u patofizi.Medijatori zapaljenske reakcije.

kokoska

ljudi, da nije neko polagao kod prof Ignjatovic i da zeli da kaze par lepih reci o njoj i ispitu

pcelica

Nista vise na ovom fakultetu nije formalnost... Danas sam polagala kod Ignjatovicke koja vazi za ok profesorku, medjutim, ne bih se bas slozila... Pitanja:
1. hipoglikemija
2. proteini u plazmi
3. poremecaji u koncentraciji kalcijuma
Na drugom pitanju me je oborila... Zasto? Nisam sigurna da znam, s obzirom da sam joj rekla bar 60% iz knjige na tu temu...
Eto, da znate da se psihicki pripremite, ako nista drugo...

olive

Da li ima jos onih sa iskustvom vezanim za Ignjatovicku? Ja se obradovala sto sam kod nje, a sada vidim da nisam bas u pravu::((
Sta voli da pita? Sta ne pita? Svaka informacija mi PUNO znaci!!!!!

bekica

Da li neko zna pitanja za prof. Ignjatovic,smer DF

mare

Postoje li kombinacije kod Ignjatovicke? Ako ih neko ima, molila bih da mi ih prosledi, vec cemo se dogovoriti kako. Hvala!

Miron

Shto se tiche profesorke Ignjatovic,ako si farmaceut stvarno ne znam sta da ti kazem,posto sam MB. Ja sam kod nje odgovarao medicinsku biohemiju (jos poodavno) i imao sam extra iskustvo...medjutim posle mene nekoliko ljudi se dosta zalilo na njen nachin ispitivanja. Verujem da sa farmaceutima ima drugaciji odnos s obzirom da njih/vas nema sta drugo da pita sem onog sto pise u knjizi...sa MB je problem jer mi imamo i Klinichku hemiju i Enzime odvojeno,pa onda vrlo chesto postoje ispadi da te iz jednog predmeta pitaju pitanja iz drugih. Tako npr. desava se da kad odgovaras medicinsku biohemiju zakacis i neko pitanje iz klinichke,pa sad nek im neko na ispitu objasni da to nije u toj oblasti i sl.
Eto toliko...a da samo jos jedan savet. Kod nje treba biti prilichno siguran i pomalo arogantan na usmenom! Cisto da pokazes neki sopstveni integritet!
Pozzdrav

BK

Da li je neko ovih dana, mada je bio termin i 13.6. polagao kod prof Ignjatovic na klinickom? Zanimaju me utisci, jer ja polazem sutra, a bas mi se sve pomesalo...pa sam poludela, kao divan zanimljiv ispit za spremanje, a mali milion informacija.

BK

Danas sam polagala kod prof Ignjatovic, i stvarno su mi utisci divni.
Imala sam sledeca pitanja:
Klasifikacija Diabetes mellitusa
Kreatin-kinaza i laktat dehidrogenaza
Derivati hemoglobina

Biohemicarima (ja sam farmaceut) cini mi se daje pitanja iz glave nesto komplikovanija ne ovako kratka (tipa hronicne komplikacije kod diabetesa..) kao sto sam imala ja za odgovaranje.
Ali zena je stvarno divna i bas moze lepo da se poprica sa njom a ne strogo odgovaranje.

bjanka

ja sam polagala kod ignjatovicke u julu i bila je ok.koliko sam mogla da vidim i cujem tog dana smo svi polozili.ima dovoljno vremena za koncept ne pita mnogo,pusti te da ispricas pitanja i eventualno postavi koje pitanje koje ako ne znas nisu za obaranje.sve u svemu super je. :loptica :loptica :loptica

biki

Inace,ja sam bila kod Ignjatovicke u septembru,pitanja su:funkcionalni testovi u DM,reverzni transport holesterola-metabolizam HDL-a,normalni humani hemoglobini

onaS

Zasto tako malo informacija o prof.Ignjatovic?:(Jos neka pitanja,utisci?Pitanja na izvlacenje,koncept?Javite se!!!!  hvala

andjelina

Kod Ignjatovicke izvlacis gotovu kombinaciju,ima vremena za koncept,mada tamo pises medju pacijentima,saslusa te sta imas da kazes,nesto prokomentarise i uglavno ne postavlja mnogo podpitanja.evo nekih kombinacija iz septembra:                                     
1.Funkcionalni testovi za dijagnozu dijabetesa
2.Reverzni transport holesterola,metabolizam HDL
3.normalni humani hemoglobini

1.klasifikacija dijabetesa
2.kreatin kinaza i laktat dehidrogenaza
3.derivati hemoglobina

1.hipoglikemija
2.proteini plazme
3.poremecaj konc.Ca

1.metabolicke posledice nedostatka insulina
2.metabolizam lipoproteina
3.mokracna kiselina

1.regulacija konc glukoze u krvi
2.sintetska funkcija jetre
3.HbS anemija srpastih celija

1.ateroskleroza i metabolizam lipoproteina
2.apsorpcija Fe
3.enzimska slika organa

1.aterskleroza i met lipoproteina
2.glikogenoze
3.renalna regulacija acido-bazne ravnoteze

1.transportni proteini
2.talasemije
3.uticaj parathormona na met Ca

1.struktura lipoproteina
2.aminotransferaze
3.zucne kiseline

1.reverzni transport holesterola
2.vezivanje kiseonika za hemoglobi i mioglobin
3.funkcionalni testovi za dijabetes

1.creaktivni protein,fibrinogen,beta makroglobulin
2.hipolipoproteinemije
3.K-unos i izlucivanje

1,.akutne komplikacije dijabetesa
2.metabolizam lipida u jetri
3.egzokrina funkcija pankreasa

1.hiperlipoproteinemija tip 2a i 2b
2.hloridi
3.proteini plazme

1.antagonisti insulina
2.metabolizam lipoproteina
3.hloridi

1.metabolizam i regulacija Fe
2.prealbumin,RBP,albumin
3.uticaj lekova na bihemijske analize