Medicinska biohemija - praktièni ispit

Started by Nadja, 21-08-2006, 12:41:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

makky

Niko nije odgovorio na jedno pitanje: Koliko vremena treba da se spremi ovaj prakticni?

milica180

ja sam pre neki dan imala prakticni kod jelene kotur,i stvarno super iskustvo,i ako za nju kazu da najvise cima..vezba mi bila odredjivanje glukoze,pa me u vezi toga pitala,modifikacija enzimke metode,DM..drugo pitanje o holeterolu,hdl,ldl..i trece razlika izmedju seruma i plazme :K2: tog dana nas je bilo 7-8 i svi smo polozili.. :wink:
znaci nije bauk,a treba vremena da se spremi sta znam kako kome ide..sve te reakcije sta je kod cega,referentna metoda,rutinska i to..stvarno se ne hvata za svaku sitnicu,ja stvarno nsiam blistala a dobila 9 :ok: tako da opusteno..a za natasu,duska i sanju kazu da jos vise oputeni :wink: SRECNO!!!

mandzoo


zooca

jedno pitanje: da li mi kazu na prakticnom na kom aparatu merim i ako ne kako sigurno da znam na kom sta merim  :ohwell:

Bred

To si trebala da zapamtis sa vezbi ili bar da zapises sebi ...  :wink: :hm

zooca

e sad je kasno, znam i ja da je trebalo tako...

Maslacak

Na novom spektrofotometru (onom digitalnom) meri¹ bilirubin, kreatinin, mokraænu kiselinu, i mislim magnezijum.

Ako i ne¹to drugo izmeri¹ na njemu, ne smeta, on je samo precizniji :)

zooca

hvala ti Maslacak puuunooo!!! znam da su nam za jednu, dve vezbe naglasili da merimo na starom, za ostale nisu pa me zanimalo je li greska ako merim na novom sve ostale... hvala