Usmeni ispit

Started by pufnica, 30-05-2008, 15:18:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mazabozovic

Ja sam juce bila na usmenom kod prof Ivana. Moja kombinacija                                           1.III princip racionalne ishrane                                                                       2.Amiloza                                                                                              3.Aminokiseline sa sumporom                                                                            4.Ulja suvih leguminoza                                                                                Prof je stvarno super, korektan,prijatan... popricao je samnom o pitanjima i to je to... imala sam osecaj kao da nisam na ispitu jer je stvarno prijatna atmosfera..... Kod 4. pitanja sam se malo zbunila ali mi je postavio par pitanja i naveo me na pravi odgovor. Onaj ko je ucio nema o cemu da brine.... Postavio mi je i par podpitanja o ostalim pitanjima i dao mi je 8.... moja preporuka vam je da obavezno izadjete na ispit ako ste kod njega... OBAVEZNO!!!!!

malavestica

ljudi, glupa pitanja ali izgleda i ja sam zaglupila u poslednje vreme, ali, sta treba da kazem za sddh i rda? :wall:
jedna recenica celo pitanje...  :hmm

Marince

Za specificno dinamicko dejstvo hrane-Sddh imas da pricas bas pise lepo na slajdovima iz energije.To ti je nesrazmerno povecanje potrosnje energije pod uticajem unete hrane,toplotni efekat hrane.Pogledaj,ako se ne snadjes iskuckacu ti sve :cvet

mina-L

Moja pitanja kod prof.Sobajic:
1.Esencijalne ak 2.Holesterol 3.Vitamin K 4.Organski konzervansi
Utisak:prijatna,ali pita puuuuuuuuno i trazi mnooooooogo,mora da se zna!

malavestica

ocigledno da ja bas to nisam skinula a gledam na sajtu i nema :ohwell:  :wall:

Marince

SDDH-nesrazmerno povecanje potrosnje energije pod uticajem unete hrane.Ispoljava se 6-12h posle obroka.Npr:ako osoba ciji je BM 7000KJ unese hranu te energetske vrednosti,oslobodjena energija je 7700KJ.Tih 700 KJ osoba je oslobodila na racun sopstvenoh rezervi.
To je E potrebna za digestiju,apsorpciju,transport i metabolizam hrane i hranjlivih sastojaka(energetski odgovor organizma na unos hrane).Naziva se i ishranom izazvana termogeneza.U proseku iznosi 10% energije BM.
SDDH je najveci kod proteina(povecanje E 40%),pa kod lipida(povecanje E 14%) pa kod ug.hidrata(povecanje E 6,4%).Zbog toga se kod konzumiranja mesovite hrane preporucuje unos 10% vise u odnosu na energetsku vrednost BM.
Znacaj sddh-kod utvrdjivanja ukupnih energetskih potreba ljudi treba uzeti u obzir i energiju sddh.Treba voditi racuna kod profesija koje zahtevaju fizicki napor i kod febrilnih stanja(zato kad smo bolesni ne treba da unosimo proteine).
Nadam se da sam ti pomogla! :happy:

malavestica

hvala puuuuuuuuuuuuuuuno!!!!!  :~ :~ :~
drz'te mi palceve sutra  :cvet

shmizla

Jel zna neko kad ce ovi da okace na net ko kad polaze?? Meni su rekli kad sam potvrdjivala da ce spiskovi izaci danas na netu...

malena

Jel moze neko da napise pitanja i utiske od prof Miletic?

papucica


diskaaa

trebali su danas da okace .. :wall:jel bio neko na faxu pa video kad koji prof.pita?