Info o upisu?

Started by Z1000, 29-03-2009, 18:48:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Z1000

Pozz, ove godine cu da pokusam da upisem farmaciju  :puca2: i zato mi treba neki info, a da ne idem do fakulteta. Mislim ako bas moram po sve potrebne informacije tamo oticicu naravno :D Na internetu nemogu nista da nadjem, a sajt azuriraju 1 godisnje odprilike ili ga ja nisam potrefio. Jel zna neko koliko se ove godine prima na fax? I jel se studiranje na faxu u nsu na engleskom jeziku ceni isto kao i na nasem? Ista diploma i ostalo? i jel moze da se posle 1. godine prebaci na srpski jezik? ako se budem setio jos necega javljam... pozz

KaBoom

Ne bih znao ba¹ da ti ka¾em puno, po¹to ja studiram po starom programu, a i apsolvent sam, pa ne pratim ba¹ upis...

Pre je moglo da se prebaci sa Engleskog na Srpski posle prve godine, ako si ispunio uslov za prelazak u narednu godinu. Na Engleski se najvi¹e upisuju na¹i ljudi, koji nisu uspeli da polo¾e prijemni, pa plate... Posle se prebace na Srpski. Profesori onda lome jezik na Engleskom, poku¹avaju da objasne, ovi odgovaraju na Engleskom, a ustvari svi znaju Srpski! :K2:

O diplomama ne vredi ni poèinjati, jer æe ova tema imati bar jedno 10-20 strana! :>: Nisu iste. Jedno je diploma Farmaceutskog Fakulteta u Beogradu, a drugo je diploma Medicinskog Fakulteta u Novom Sadu...

Sajt im je a¾uriran - blagi u¾as! Ipak bi ti najbolje bilo da pro¹eta¹ do fakulteta i obrati¹ se Studentskoj Slu¾bi za pitanja... Eventualno da ih nazove¹ telefonom, koji mo¾e¹ naæi na sajtu Medicinskog Fakulteta...

Pozdrav i sreæno. :wink:

Z1000

Ne mislim na razlike u diplomama faxa u nsu i bgu, nego da li su iste diplome ako se fax u nsu zavrsi na engl kao na srpskom, mada najbolje da se prebaci posle prve god, onda kao i da sam uvek isao na srps.

KaBoom

Isto je i ako zavr¹i¹ na Eng i Srb... Mada, svi se prebacuju posle prve na Srb... :wink:

I dobar ti avatar! Sad sam bio sa kolegom na rakiju, dve... tri i bas gledam, jel me drmnulo to? :K2:

Z1000

Quote from: KaBoom on 30-03-2009, 12:30:19
Isto je i ako zavr¹i¹ na Eng i Srb... Mada, svi se prebacuju posle prve na Srb... :wink:

I dobar ti avatar! Sad sam bio sa kolegom na rakiju, dve... tri i bas gledam, jel me drmnulo to? :K2:

Hahha... btw godina na engl 4000e, mogu da se ubijem  :wacko:

KaBoom

Da, znam... Skupo jbga... Ni¹ta, uèi da pola¾e¹ redovan prijemni, da upi¹e¹ na Srpskom, onda æe¹ platiti ¹kolarinu samo nekih 160 000 din... A ko zna, mo¾da upadne¹ na bud¾et i radost, radost, sreæa! :wink:

Ili ima¹ neki poseban razlog da upi¹e¹ ba¹ na Engleskom?

Z1000

Quote from: KaBoom on 30-03-2009, 20:14:03
Da, znam... Skupo jbga... Ni¹ta, uèi da pola¾e¹ redovan prijemni, da upi¹e¹ na Srpskom, onda æe¹ platiti ¹kolarinu samo nekih 160 000 din... A ko zna, mo¾da upadne¹ na bud¾et i radost, radost, sreæa! :wink:

Ili ima¹ neki poseban razlog da upi¹e¹ ba¹ na Engleskom?

Razlog je sto nisam redovno ucio hemiju i neznam nista :( Da moze engl na budzet upisao bih da usavrsim jezik koji mi i ovako dobro ide, al moram pokusati da stignem hemiju koju nemam pojma :(
Imas li info koliko se prima studenata ove godine? Neko mi je pomenuo 140, mada mislim da je to nemoguce.

Bred

Eh sad, bas nista?

Imas mogucnosti za privatne casove?

Ako negde zapnes, imas mogucnost da ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/board,9.0.html) postavis zadatke pa cemo mi uskakati.

:wink: :K2:

Z1000

Quote from: Bred on 30-03-2009, 21:02:12
Eh sad, bas nista?

Imas mogucnosti za privatne casove?

Ako negde zapnes, imas mogucnost da ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/board,9.0.html) postavis zadatke pa cemo mi uskakati.

:wink: :K2:

Pa slabo znam, na pripreme sam privatno krenuo u decembru, matematika ok, al hemija, tuga bas. A nisu male pare 300e za hem, 300 matem :(

Bred

Ne misli sad o parama nego navali na spremanje prijemnog.

Ako negde zaskripi, mi smo tu.

:wink:

Z1000

Quote from: Bred on 31-03-2009, 00:35:02
Ne misli sad o parama nego navali na spremanje prijemnog.

Ako negde zaskripi, mi smo tu.

:wink:

Nemam vremena zbog nenormalne skole, najvise nas maltretiraju sada, ali moracu da batalim to zarad priprema. vaznije mi je da se pripremim za fax nego da izvlacim prosek.

Bred

Upravo tako.

Svima nam je bilo tako a verovatno ce i biti i buducim generacijama ...  :wink:

KaBoom

Sigurno ne primaju 140 studenata. Do sada su svake godine primali 75... Al se to razvuèe na 80, po¹to ima ljudi sa istim brojem bodova koji su na crti... A upi¹u i na engleskom njih jedno 10-15, pa se tu navuèe 90-100...

©to se tièe hemije, kod mene je bila ista stvar! Znaèi za 4 godine gimnazije sam uradio 4 zadatka i to ona formula n=m/M tipa... I onda uplatio privatne èasove i nauèio u nekoliko meseci hemiju, pa èak i zavoleo. Na¹a prof u gimnaziji je dolazila pijana na èasove, i¾ivljavala se i bitno je bilo da zna¹ napamet lekciju... Praktièni rad nula, zadaci nula. Znam da je skupo i ja sam tako otprilike platio... Ali isplatilo se. Upisao sam redovno faks, bio samofinansirajuæi (opet da plati¹ oko 1500-2000 evra), a sledeæe godine sam veæ primao stipendiju, jer sam imao prosek i oèistio godinu...

Mislim da ti je jeftinije da uplati¹ privatne èasove (600 evra) i samofinansirajuæi (1500-2000 evra), nego da plaæa¹ 4000-5000 evra na engleskom... Pa sad, ti proceni... :wink:

I ako treba neka pomoæ, pitaj! :wink:

Z1000

Hvala puno na informacijama, ako se setim jos necega pitacu :) Engleski je za nedaj Boze, najvise bih voleo redovno. Uglavnom nije meni zao 600e za pripreme, ne bi mi bilo ni hiljadu, krivo mi je sto se nisam naterao redovno da ucim hemiju pa sad se sve skupilo, znate kako to ide. Imas/te li ideju kako uciti, imam zbirke i svesku sa teorijom sa casova+ svesku prijateljice sa SVIM uradjenim zadacima iz zbirki. Da li da bubam teoriju ili da radim zadatke pa kad zapne svrljam po sveski/sveskama?? Tako sam krenuo mislim da je lakse tako, nadjem zadatak u svesci i kad par puta prodjem valjda cu upamtiti, ako imate boljih ideja i sl. raspisite se :)
Jos jednom hvala na dosadasnjem ohrabrivanju i informacijama.

PS. sad se setih, jel na engleski ima ogranicenje od tih 15ak zadataka ili toliko prosecno se prijavi tamo pa je zato taj broj? Jel postoji odredjen br bodova da se prijemni uopste prodje ili se to odredjuje tamo kasnije?

KaBoom

Ne znam da li ima ogranièenja za "engleze", ali nikad ih ne bude puno... A i po¹to plaæaju tu cifru, fakultetu su uvek dobrodo¹li. Sve ih prime i svi daju uslov za drugu godinu i preðu na srpski...

©to se tièe prijemnog u NS - ima¹ samo zadatke! Nema nikakve teorije... Misilm, sad da pi¹e¹ odgovore tekstualno na pitanja i to. Samo ¹ibaj zadatke. Videæe¹, kad skonta¹ jedan tip zadatka, ostali su samo trening. Menjaju se cifre i zadati podaci, ali sve se svodi na isto, ¹to se tièe te oblasti. Meni je najgora bila valjda termodinamika ili kako se veæ zove.... Iskreno, zaboravio sam veæ. Ali samo ¹ibaj zadatke, a naravno i teoriju, koja treba za zadatke. :wink: Davno sam ja polagao, pre 6 godina... Ali tako je tad bilo. A i èisto sumnjam da se ne¹to drastièno promenilo... Najbolje bi bilo da ti uplati¹ te privatne, po¹to profesori koji to rade su sa faksa i znaju veæ ¹ta i kako ide... Upute te u pravom pravcu! :wink: