Botanika

Started by Nea, 30-05-2006, 15:54:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zmajic

Samo zna da ti uvali zensku nono3rku i da joj objasnis na njoj primer golosemenica. U princicu nije losa!
Pitala je jednu koleginicu zasto muske nono3rke vise? To joj je sve bilo iz sklopa mehanickih tkiva, sto joj je bilo prvo pitanje.
Pita obicno koje biljke, iz familije koju dobijemo, nisu bile na prakticnom. Cisto da se napomenu i ako znas plodove to je fenomenalno.
Najvaznije je da se ima dobra prica.

dancho

Pitajte asistenta.
Mi kao imamo sajt (botanika) i kao neko to cita ali u proteklih 3 godine ako je bilo sve zajedno 10 pitanja ili predloga preko emaila.

Pa eto mene na forumu.

Pitajte, bunite se, trazite. Tu smo zbog vas :)

zoe

Hm, sajt... Pre neki dan jos uvek su stajali rezultati sa prvog kolokvijuma prosle godine... A sto na onom slatkom autobusu jos uvek pishe Goc 2005. o tome necu ni da govorim...

Eto, Danilo, nadam se da se ne ljutite (znam da se ne ljutite :>) Institut za botaniku je, do sad, najfenomenalniji sa kojim sam se susrela!

I dobrodosli na forum! :ziveli

dancho

Draga Zoe, ja sam izgubio volju da odrzavam sajt jer nije bilo feed backa.
Za slike isto. Ko to uopste gleda?

pereca

Nije tacno da niko ne gleda.
Sve pohvale za trud i rezultate  :cvet
I naravno, dobrodosli  :~

zoe

Pa...ja gledam? A ima sigurno jos ljudi... Uostalom, predavanja i herbarijum su svima jako dobrodosli i vrlo su pomogli da se ispit spremi i polozi! A da su i slicice bile tu, eeeee!

U svakom slucaju, forum je mnogo dinamicniji od bilo kakvog sajta...te ste na pravom mestu!

Coolgemini

Sajt botanike je jako dobar.Meni je dosta pomogao dok sam spremao sistematiku jer puno vrsta se nije moglo naci u odgovarajucoj literaturi..Ali slazem se da se treba osveziti...Pogotovo slike sa Goca 2006.Da vidite kako i asistenti umeju da se zabavljaju sa studentima...jel tako Dacho? :K
Nego,dobrodosli na forum!!Sa vama ce ovaj forum imati josh bolji smisao...kao i vezbe na kojima ste bili krajnje fenomenalni :!

dancho

Hvala za pohvale idobrodoslicu :C
Drago mi je da vam koristi to sto sam radio.
Moracu da osvezim sajt.

Masha

#23
Bas lepo sto se ovde sa nama! Sve pohvale za vas i institut i zao mi je sto sam zavrsila sa svim obavezama vezanim za botaniku kao predmet na fakultetu. Mislim, nije mi zao sto sam polozila ispit i dobila jednu divnu ocenicu, vec sto sam se kasnije susrela sa jako malo toliko pristupacnih ljudi na jednom mestu. Vas institut kao i institut za farmakognoziju daje studentima volju da idu dalje, napreduju i usavrsavaju se kao i nadu da ce jednog dana i ostali slediti vas primer. Pozdrav!

dancho

MAsho, pa pocrvenecemo. :loptica
Hvala.

Ima jos dobrih ljudi na faksu. Videces. Malo smo samo svi u frci.
Reforma, nauka, dosta se trazi od nas a malo je vremena i onda postanemo mrgudi jer se ne snalazimo u svemu tome. Na zalost studenti trpe. Mislim da ce morati da bude bolje.
Samo napred.

sandric

Evo i ja da pozelim Danilu dobrodoslicu...meni je stvarno bilo super na botanici.On i Violeta su odlicni asistenti i ono sto sam naucila na vezbama mi je olaksalo savladjivanje vezbi iz farmakognozije.A i na Gocu je bilo super..steta sto nemamo vise takvih ekskurzija

Bred

da, ja nisam ni docekao da vidim nase slike sa goca od pre 2 godine :> :F  Bilo je nesto al to je malo slikaaa . I prvenstveno rezultate, rasporede i spiskove treba objavljivati na sajtu, jer to interesuje studente

zivanshe

#27
recite mi molim vas da li osobine algi i gljiva spadaju u grupu pitanja "sistematika", tj da li je to "trece pitanje" tj :) ako izvuchem neko od ta dva pitanja, je l' to jedino opisivanje biljaka koje mi sleduje ili me cheka josh...?  :]

zoe

alge i gljive ti spadaju u drugu grupu pitanja sa morfologijom, golosemenicama itd.
trece pitanje je sistematika, tj. sve one familije kad krenu.
nemoj da se zezas i da ne ucis alge i gljive jer se cesto izvlace.
najbolje da ih spremas iz predavanja koja imas na sajtu za botaniku (tu je sve sto je bitno) + iscitaj iz knjige, ali se zadrzi sam o na iscitavanju. srecno! :wink:

Bred

I na algama i gljiwama se pada ako ne naucis pogotowo kod profesorke.