Biohemija ispit - koliko vam je trebalo da ga spremite?

Started by iva, 07-06-2006, 20:21:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

iva

Hej ljudi da li neko moze da mi malo pomogne oko biohemije... kakav je test, kako i koliko treba da se sprema.. ja sad prvi put izlazim, pa mi je svaka informacija od veeelike pomoci.. Hvala!

Alnus Glutinosa

Pa mislim da treba otprilike 3 nedelje. E sad nekom manje,nekom vise... a sto se tice nacina ucenja, ja sam se sve nesto trudila da ukapiram i povezem procese ( to bi bilo pametno,da je usmeni u pitanju, citaj:zeznula sam se!), ali cini mi se da je nekako najbitnije nagruvati sta je u kom procesu (gde koji enzim radi),jer je vecina pitanja na tome bazirana. Ma bas treba sve da se nabifla,jer mogu svaku sitnicu da ti daju na testu!
Ne znam koliko sam pomogla ovim... i ne bas,jel da?  :]

iva

Pa dobro, bolje je i da kazes moras sve da naucis i traba ti tri nedelje, nego one price sprema se za sedam dana.. :wink: Hvala svakako!

Alnus Glutinosa

Knjiga ima oko 400 strana, jest da ja bas i nisam neka vrednica, ali ja to nisam uspela ni da procitam za 7 dana  :stid:

Bred

Da, da, od tih prica da se tako veliki ispit moze spremiti za sedam dana se prosto jezim! Budalastine? Moze jedino ako spremis pola knjige i bas ti se potrefi da vecina pitanja budu bas iz te polovine...
Otkricu vam tajnu-na nasem faxu se sve buba i bolje prolaze oni koji mogu da skladiste veliku kolicinu informacija bez razmisljanja nego oni koji i razmisljaju, citaj zakljucuju i razumeju gradivo :wink: :roll:

Alnus Glutinosa

Quote from: Bred on 08-06-2006, 09:28:58
Otkricu vam tajnu-na nasem faxu se sve buba i bolje prolaze oni koji mogu da skladiste veliku kolicinu informacija bez razmisljanja nego oni koji i razmisljaju, citaj zakljucuju i razumeju gradivo :wink: :roll:

E, da Bred, potpuno si u pravu! Meni su bile potrebne tri godine da to ukapiram. Od sada cu kada sednem da ucim, prvo da iskljucim mozak i da se bacim na prosto ubacivanje informacija.
Grozno, ali stvarno je tako... Hiljadu puta mi se desilo da pitam nekoga ko je dobio 10 iz necega da mi nesto pojasni, a da dobijem odgovor : "Pa tako pise!" Super!!!!

Bred


pereca


mackica

i ja odbijam...i to mi tako skace po ziuvcima....a posto vecina nasih kolega radi samo onako kako pise...u knjizi ili u praktikumu....prvo uputstvo na savkom udzbeniku bih stavilia:UKLJUCI MOZAK!
mozda bi onda i uspeli da ga ukljuce....a ne sve po shemi...

Alnus Glutinosa

A moze i na zgradi fakulteta da pise, ako zelite da brzo i sa sto boljim prosekom zavrsite: Iskljucite mozak!

Ja i dalje ne prihvatam to,ali cinjenice su cinjenice!  :L

Remedy

Quote from: iva on 07-06-2006, 20:21:15...ja sad prvi put izlazim, pa mi je svaka informacija od veeelike pomoci.. Hvala!
Ako nemas vremena preskoci biosintezu proteina i nukl. kiselina - 3 pitanja, a jedno ces sigurno znati, i nemoj mnogo da gubis vreme sa biosintezom nukleotida. Ja sam tako uradio u februaru - 9  :Z

nimerija

Ja sam tri puta pocinjala sa ucenjem i tri puta stigla do anabolizma secera i sad sam na sintezi proteina(prvi put)  :ohwell: racunam da cu sve preci najmanje jos jednom,NAJMANJE..... Ali realno, meni je optimizam jaca strana....  :lol2:

hunny_bunny

Ljudi ja mislim uciti Biohemiju nedelju dana........u pauzi za ucenje iz Imunologije:)ewo danas sam 5sati ucila Biohemiju i posle toga nisam ni za sta,gledam kako su ljudi oko mene povrsni ne bave se uzvisenim stvarima,sudbinom piruvata u njihovom organizmu...... moram pola memorije u glavi da izbrisem da mi stane sve ono......sta je bre ono........drug me u citaonici gleda sta ucim i samo me potapsao po ramenu..........sad sam se izjadala i lakse mi je:)

katarina

hunny, moj ti je savet ,posto nemas vremena, da ne pokusavas ista da skapiras...samo nabubaj... test ti se svodi bukvalno na prepoznavanje gradiva... uz malo srece, polozices:)

nikitta

Samo je pitanje ako mozes da bubas a da ne kapiras!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!