Seksualno prenosive bolesti – SPB

Started by Bred, 26-02-2007, 13:43:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li ste IKADA radili test na neku SPB?

Nisam
Jesam i bio je negativan
Jesam i bio je pozitivan
Ne znam ni ¹ta je to
Nemam sex-sigurno nemam ni SPB

pig_am_am

 nazalost, papilloma virus se ne radi rutinski... a zene kod nas nemaju pojma ni sta je to.
mada... u gak "narodni front" je bilo nesto,kao, zakazes i urade ti sve ,sto bi igrackica rekla "uzase" :K, platis i znas da si zdrav.

imam i broj telefona ako neko hoce  :cvet

Favis

ja mislim da bi testove na spb trebalo uvrstiti u redovan sistematski pregled (koji se obavlja jednom godisnje)...ali nisam sigurna koliko se to finansijski isplati u nasoj drzavi...to bi sigurno pre smanjilo porast obolelih nego bilo koji drugi vidovi "apelovanja" ...reklame, flajeri, plakati, besplatno deljenje prezervativa

pig_am_am

naravno,flavis. kao sto je to u drugim zemljama. na posao moras da odneses potvrdu o pregledu svakih 6 meseci. firma ti to organizuje. i posle imas neke olaksice.
jednostavno,tako brinu o zenama. meni je to kul. koliko su samo "rakova grlica materice" na vreme izlecili (dok jos nisu nastali,jel)

katarina

Igrackice, ako je devojka u svom zivotu imala makar jedan nezasticen odnos onda ima razlog da se proveri. Simptomi za neke bakterije ne postoje. Lekar ti nije to predlozio,zato sto je iz nekog razloga smatrao da ne treba.
Pig, jel to u narodnom frontu rade tipizaciju papiloma virusa ili samo registruju prisurtvo???

pig_am_am

e pa to vec ne bih znala. 2068250 je br. telefona. ta akcija je trajala letos,ali ne znam za sada. ionako sam planirala ovih dana da pozovem,pa cu ti reci.

Favis

cula sam da u hexalab-u rade testove na sve te "uzase" i kosta sica oko 450 eura  :ninja:
test na hiv studenti rade besplatno u studentskoj poliklinici u zavodu

pig_am_am

490 eura! oni nisu normalni... ne verujem da je u Narodnom frontu toliko skupo... :hmm

mislim,kada sam ranije kontrolisala stitnu zlezdu redovno,heksalab mi je uvek bio jedno od najskupljih resenja

Smrda

ne kosta bas toliko...
ne bih znala koliko su svi testovi...
ali nije preko 200e..sigurno...

pig_am_am

sto bih radila test na hiv? meni bi to bilo stresno,ne znam...
dam krv ili posaljem decka da da krv  :K i sve je ok.

evo, njemu su bas juce javili da je njegova krv data jednoj zeni (namenski je dao njoj)
hvala bogu,sve je ok. :happy:

Favis

znaci zdravi ste 100%  :K
ja sam radila test na hiv skoro, trebalo mi je zbog neke papirologije...oni u zavodu su me toliko izparanoisali(jer pre nego odes da das krv oni obave informativno razgovor sa tobom) da sam mislila da imam sve zive i nezive "uzase"...
i naravno da je to sve tako neprijatno, neprijatno je cekati same rezultate a jos kad te oni tamo "dorade" ...ma savrseno!  :igra:

cvjetic

toplo preporucujem i svima onima koji nikada nisu imali nezasticen odnos da se redovno pregledaju...
zdravlje na prvom mjestu!
papiloma moze da se javi i u totalnoj apstinenciji!(citaj:netaknuta priroda!)

igrackica

Ja ne mogu, meni je uzas da vadim krv! Zato ne smem da se testiram, inace stvarno verujem da nemam nista, mislim redovno se pregledam i sve je do sada hvala Bogu bilo ok.
katarina, ja sam pitala da mi urade testove na hlamidiju i mikoplazmu i mamina koleginica je crkla od smeha, tako da sam odustala, a nije bas da sam uvek u zivotu koristila zastitu...

stef

 Ne treba da das krv da bi se testirala...Moze bris da se uzme...Zavisi na sta

igrackica

Mislila sam na HIV! Eventualno hepatitise. To nazalost ne moze drugacije, tako da ce me ti testovi zaobici.

pig_am_am

pa test na papilloma virus trba da bude obavezan. a za hlamidiju ne znam simptome,ali ako ta gospodjica izaziva sterilitet,mislim nije na odmet raditi bar 1 godisnje test. a mikoplazma...to isto ne znam simptome (ama gadno mi bilo pa nisam pamtila :K)

a i mi smo,verovatno, vise nego sto treba bombardovani tim uzasima,da se sve vise tripujemo pa nam se smeju,sta ces  :>
ali nek se oni smeju,a mi svi da smo zivi i zdravi!