Sta se radi na prakticnom i eventualni problemi

Started by Alnus Glutinosa, 16-05-2006, 13:33:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Alnus Glutinosa

Da li moze neko da mi kaze, zbog cega se pada na prakticnom, a zbog cega ne, jer ja ne pamtim kada nam je nesto kako treba uspelo na vezbama... ???

Darker

Pazi se da ne dobije¹ brojanje leukocita, eritrocita i te fore, tu sam èuo da obaraju ¾estoko... Ja sam imao Hemin kristale, bruka koliko je lako, u odnosu na npr. gorenavedeno... Jbg, ¾ivot je nekom majka nekom maæeha :> :> :> :>

Jeca

#2
Ma nije tesko ni jedno ni drugo...vazno je samo da znas koja poljia brojis...

Ma nista nije tesko...kukaj kad dodje test!   >:(

milena

Zanima me sledece, ukratko o prakticnom.... Koliko traje, pise li se koncept, radi prakticno, asistentkinja pita nesto posle..? Rezultati su odmah?

Da li trebaju vezbe koje se ne rade prakticno (onih par na pocetku)?

Unapred hvala!!

Masha

Za prakticni ti treba sledece: Odredjivanje konc.hemoglobina metodom po Saliju, Tajmanova proba (to su ti u stvari hemin-kristali), krvni pritisak, brojanje eritrocita, brojanje leukocita, ptijalin, tripsin/tripsinogen, pepsin/pepsinogen, zuc, puferi plazme, hemoliza, osmotska otposrnost, koagulacija i spirometrija. Na prakticnom radis vezbu i pises o tome sto radis. npr ako dobijes ptijalin pises ono sto vam je asistentkinja diktirala na vezbama i radis vezbu. Na kraju ona ce doci do tebe videti jesi li uradila vezbu kako treba, pogledati sta si pisala, ali ne cita to samo baci pogled, malo ce te pitati kako si i sta radila i eto to ti je to. Nije to nista strasno, ali radi sto pazljivije jer desava se da i njima nije dan pa obaraju. Odmah znas jesi li polozila ili ne jer ti to kazu na licu mesta. Nadam se da sam ti malo pomogla. Pozz

Dirk

Zar ne treba i Membranski potencijal,akcioni potencijal
               Sinapse,refleksi
]              Neuromuskulaturna spojnica,povezivanje ekscitacije i kontrakcije
               Misicna ko0ntrakcija
               Sprovodni sistem srca,akcioni potencijal srcanih celija
               Regulacijakrvnog pritiska, kapilarni krvotok
               Razmena i transport gasova,kontrola disanja
Na kraju ispade da ima 10 vezbi a ne 17 koliko tamo LEPO pise
DA LI SI SIGURNA DA JE TO 100% TAKO?
Nesto ti ne verujem

Alnus Glutinosa

Dirk ti mora da si godinu dana sedeo na usima...  :>
Tacno je ovo sto je masha napisala, ako nam ne verujes samo se zapitaj sta bi prakticno radio iz tih vezbi koje si ti naveo,jer tu nismo nista ni radili, to su bile teorijske vezbe!  :/

milena

Hvala ti, masho, pomogla si mi naravno!    :cvet

Masha

Ovako, ja sam navela ono sto je meni trebalo za prakticni ispit. Medjutim, posto sam procitala Dirkovu poruku ovde, a kako sam bila na fakultetu, otisla sam do zavoda i na oglasnoj tabli stoji papir na kojem pise vezbe iz fizilogije i navedeno je i ovo sto je Dirk rekao. Ja ne znam da li vam i to treba za prakticni jer iz toga mozete samo da pisete, ali ne i da radite vezbu prakticno, tako da moj savet vam je da se raspitate.

Alnus Glutinosa

Jeste stoji taj spisak, ali ja sam polagala u junu... udjes tamo i izvlacis ceduljicu, a na ceduljici je jedna od vezbi koje je masha navela i to je to!

Mada, nista ne skodi nauciti i ostalo, trebace za test! :loptica

sandric

Ma prakticni nije strasan,malo su zeznute vezbe sa vadjenjem krvi,....naravno niko nece gledati da li ste tacno izvukli do crte,ako se malo i omasi nema veze...asistentkinja proverava eritrocite i leukocite  tako da ne mozete bas mnogo da lazirate,ali ako ne izbrojite tacno niko vas nece oboriti ako znate teoriju...Srecno!

yeca

Quote from: sandric on 07-09-2006, 17:22:21
Ma prakticni nije strasan,malo su zeznute vezbe sa vadjenjem krvi,....naravno niko nece gledati da li ste tacno izvukli do crte,ako se malo i omasi nema veze...asistentkinja proverava eritrocite i leukocite tako da ne mozete bas mnogo da lazirate,ali ako ne izbrojite tacno niko vas nece oboriti ako znate teoriju...Srecno!
Boga mi, ako se ne uradi ve¾ba - obaraju!!! I to ba¹ ova sa vadjenjem krvi. Devojka se izbola ¾iva i nije uspela da izvadi krv ¹to se raèuna kao da ne zna da uradi ve¾bu i ako je teoriju znala, al' ipak PRAKTIÈNI je to!

sandric

Uvek vadi krv drugoj osobi,nikako sebi jer je tako lakse.Ja sam imala vadjenje krvi,nisam izvadila koliko je trebalo pa sam rekla da sam malo anemicna..Znam da obaraju ako se ne nadju kristali hemina

Masha

#13
Da, obaraju ako se ne nadju hemin-kristali. Ja sam ih imala na prakticnom i srecom uspela sam da ih nadje. Kada sam ja polagala oborila je devojku na krvnom prtitsku, a svi uvek mole Boga da to dobiju. Dakle, pravila nema, radite sto preciznije.

Darker

Quote from: sandric on 08-09-2006, 15:37:39
Uvek vadi krv drugoj osobi,nikako sebi jer je tako lakse.Ja sam imala vadjenje krvi,nisam izvadila koliko je trebalo pa sam rekla da sam malo anemicna..Znam da obaraju ako se ne nadju kristali hemina
To je ujedno i najlak¹a ve¾ba... Kad èujem da su ljudi uèili po 10 dana za praktièni... Mislim, ¹ta æete da radite za test?? Jedino je zeznuto to sa vaðenjem krvi, ostale su boza...
I da, Dirk te ve¾be ne treba da sprema¹!!