Cime se "dopingujete"?

Started by Bred, 21-06-2007, 13:23:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wolf

Ne dopingujem se niti imam zelju. Ako treba zbog ucenja
da gutam svasta nesto i da zeznem svoje zdravlje,
onda cu radije da napustim fax.
A i ne treba mi doping. I pored toga sto spavam po 4-5 sati,
puno putujem, izlazim, imam energije k'o konj :K


Bred

#31
evo sta mi je jedna doktorka rekla
Quoteza ginko tablte je rekla da su jos ne ispitane i da to uopste nije sigurno da deluje...a i kaze sa ih daje starijim ljudima i da njima ne pomaze...

za persen sam pitala isto jer sam ga i ja pila jedno vreme, i on sluzi samo za smirenje i nista vise....

za guaranu i sva energetska pica je rekla da u principu zene ne bi trebale to da piju jer ima muske hormone (ja to ne pijem jer imam policisticne jajnike pa ne smem...)

yeca

Meni prija to ¹to dnevno pijem min 2l vode i zbog toga mi je stalno pritisak na nivou odn. ne spava mi se i to mi je dovoljno...

benefit

Zeleni caj ( ali ne onaj iz kesice, vec u listicima ) je vrh za koncentraciju, a uz to je i zdrav.

katarina

Auuu...gornja dva posta sve neki anticelulit tretmani :K

yeca

Pa mo¾e i to, ali ja sam poèela tako ¹to sve bubaèke ispite uèim naglas (onako ko prvaci  :>) i onda batko kad nestane salive... sveta vodica je majka!

Darker

Vode po tri litra najmanj¹e... Dok god je loèem, ne mi se spava, i to je extra...

tarantulica

Toliko vode mi remeti koncentraciju jer stalno moram da  :besetz:  :>

yeca

a pa navikne¹ se...
posle ti èudno kad ti se ne ide  :K
meni su veæ rekli da im je prva asocijacija na mene VODA, nije kez vi¹e  :>
hebiga
:PI ovako i ja, samo vodu

Darker

Quote from: tarantulica on 26-06-2007, 20:43:50
Toliko vode mi remeti koncentraciju jer stalno moram da  :besetz:  :>
Pa teman preðe¹ jednu oblas' i trk na pauzu :K

Cecilly

LEPOTA I ZDRAVLJE, jun 2007

ENERGIJA U BOCICI

Sta sadrze energetski napici?
Na velikoj popularnosti energetski napici mogu zahvaliti njegovom visocanstvu-kofeinu. Njegov sadrzaj u energetskim napicima cak je 2-3 puta veci nego u kafi ili crnom caju. Pored njega, prisutni su i drugi aktivni sastojci: taurin,teofilin, teobromin, saponini i glukoronolakton(supstanca prisutna i u nasem organizmu). Tu su jos i glukoza,saharoza,vitamini B kompleksa,fosfati,hrom,vitamin C,vestacke arome...Njihova privlacnost lezi u cinjenici da nam "daju krila",odnosno mentalnu i telesnu stimulaciju u kratkom vremenskom periodu,za sta su,pored pomenutih,odgovorne egzoticne biljke-na primer guarana,takozvano "sveto drvo",tropska biljka slicna vinovoj lozi koju su jos indijanci koristili kao afrodizijak,u lecenju mnogih oboljenja i za poboljsanje opsteg stanja organizma. Danas se preparati od ove biljke koriste kao afrodizijak,za podizanje energije,za suzbijanje apetita,odvikavanje od pusenja.

Prednosti i mane
Kada govorimo o energetskim napicima, treba istaci i njihovu "prijateljsku" i "neprijateljsku" stranu.Sa njima treba biti veoma pazljiv i umeren,jer je registrovan cak i letalan ishod nakon njihove konzumacije u nekim slucajevima. Ukoliko energetske napitke koristite u umerenim,odnosno preporucenim kolicinama (max dnevne doze iznose do 500ml),uzivacete u njihovim pozitivnim stranama:poboljsaju metabolizma i energetske aktivnosti celog organizma. U suprotnom,ovi napici mogu biti toksini koji izazivaju poremecaj elektrolita,muku,gadjenje i povracanje,nepravilnosti u radu srca. Nazalost,svedoci smo da nas proizvodjaci u reklamnim materijalima nerado upucuju na oprez pri njihovoj upotrebi ili na savetovanje sa lekarom. Zbog toga,oprezno konzumirajte napitke,pogotovo ako ste u drugom stanju ili dojite,ako ste alergicni na nesto,imate problema sa disanjem,epilepsiju,hronicne glavobolje,secernu bolest,cir,visok krvni pritisak ili neko srcano oboljenje.

Ukoliko uzivate u egzoticnom ukusu energetskih napitaka
    -konzumirajte ih u preporucenim kolicinama
    -ne kombinujte ih sa alkoholom i lekovima
    -za nadoknadu energije u toku sportskih aktivnosti,posebno vodite racuna o njihovom sastavu
    -u toku intenzivnih vezbi ne koristite ih za rehidrataciju organizma,odnosno za nadoknadu tecnosti

----------------------------------------------------------------------

Ovo je samo deo teksta,ako hocete,prekucacu ceo!

Sto se mene tice,nisam ljubitelj energetskih napitaka a odrzavanje koncentracije mi nije problem. :happy:

yeca

Ma u tom "Zdravlje i lepota", kao i u onom "Lepota i zdravlje" (je l' oni to namerno dva ista imena??) i Coca-Cola je zdrava  :nene:  :hmm

Duke

Za mene guarana ima lose delovanje za ucenje. Na mene dosta deluje i da mi polet pola sata, ali posle tih pola sata krene naglo koncentracija da mi opada i onda mi se i prispava ako sam umoran i onda je muka. Tako da sam skoro ptpuno prestao da pijem.

Bez obzira koliko mozes da naucis za tih pola sata ne isplati se, jer ti za teze predmete treba barem dva-tri sata za neki vidni progres.

Pred ispit popijem guaranu, mozda je placebo, ali meni pomaze, skoncentricem se mnogo dobro, a i sote rece: ako pomaze onda je lek, pa ako je i placebo.

igrackica

Ovakva je situacija sto se guarane black tice, ima 320 mg/l kofeina, pa vi vidite! Inace je preporucena kolicina kofeina koja ima pozitivno dejsto od 80-200mg i to je gornja granica, pa vi vidite. Uzmite u obzir da su devojke neznije konstitucije, te je njima verovatno dovoljno vec 100mg, a ako popijete 2 guarane to je vec vise nego 100mg!
Ja popih malopre jednu, vec mi lupa srce, a moram ostati budna tako da nisam pametna!

katarina

Da, ali guarana black ima 320 mg/l, a konzervica ima 0,25 L ili 0,33 L (nisam sigurna?) Tako da jedna konzerva sadrzi 80-100 mg. sto ulazi u dozvoljenu dnevnu dozu, cak i ako se popiju 2!

Ovo za devojke i znacaj njihove neznije konstitucije nisam znala!