prakticni ispit

Started by andjelka, 04-01-2007, 16:06:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

andjelka

Da li neko moze da mi odgovori iz cega se sastoji prakticni deo ispita iz mikrobiologije? Da li ima prepoznavanja bakterija mikroskopijom ili je to ukinuto? Hvala :roll:

Al-Jasmina

Nazalost, prepoznaju se bakterije..........
Vraceno je u modu :>
ali andjelka, nije tesko...

darusaz

Ако научиш теорију, односно знаш имена бактерија, неће бити проблем да "убодеш" бактерију са препарата.  8)

Marince

Jel moze neko da mi kaze koje se bakterije prepoznaju na prakticnom?Svi pominju nekih 9 bakterija,pa me zanima da se nije nesto promenilo? :hmm

Roben

#4
i ako ne pogodi¹ bakteriju asistentkinja te lagano ispitivanjem navede da sama dodje¹ do odgovora koja je tako da ne treba da se sekiras :wink:

Al-Jasmina

Quote from: Marince on 20-01-2007, 23:02:14
Jel moze neko da mi kaze koje se bakterije prepoznaju na prakticnom?Svi pominju nekih 9 bakterija,pa me zanima da se nije nesto promenilo? :hmm

Nije se promenilo- i dalje je 9 bakterija

:)

pig_am_am

ja sam se navukla na ovaj prakticni. steta sto polozih  :K
bas bih da gledam kroz mikroskop :shock :K

UFG

Да ли неко зна у колико сати је практични 2.6.?  :help2:

aska

u 14:15h.. bar mi je tako drugarica rekla:)!
i nisam sigurna da postoji vise grupa... neka neko potvrdi ovo jos:)

bebica111

da li neko moze da  napise kojih su to 9 bakterija?

tixy

#10
Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae i St. pyogenes, Neisseria gonorrhoeae, B. anthracis, Corynebacterium diphtheriae, M. tuberculosis , Clostridium tetani i Escherichia coli. Koliko ja znam postoji vise grupa, prva je od 9h itd.

anamail

pored prepoznavanja bakterija,sta se jos uci ,naravno, osim opste?

marer_86

moze li mi reci neko ko je imao E.Coli u kakvim merama treba da se opise ta bakterija na prakticnom!?!? onda ima nekih stvari koje sladovi ne pokrivaju!

UFG

Ја сам описивала E. coli на практичном, писала сам само оно са слајдова, чак сам код културелних и биохемијских особина мало забрљала, и положила сам :).

marer_86

jao kako mene mrzi da bubam piogena i crevna oboljenja!
hvala UFG