studiranje farmacije u Becu

Started by _sanja_, 09-07-2007, 16:07:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Cekaj Sanja, u Becu si?

I kako ti se cini sad na pocetku? :)

_sanja_

daaaa u Becuuu sam :)
za sad mi je sve ok, idem na nemacki, nadam se samo do februara,tad imam ispit, pa od marta na fax...
sto se naseg faxa konkretno tice, ne mogu jos uvek da govirim , ne znam kako ce biti, ali sto se zivota tice, savrsenstvo...
samo da imas dovoljno para...:) salim se, moze sa nekom normalnom sumom ok da se prodje...
ja sam za sad zadovoljna u potpunosti, sve ide po planu... :) pozzz

zokili777

Sanja, znas li postoji li mogucnost da te neko iz Austrije stipendira? :wave:

_sanja_

postoje stipendije za nase studente koliko sam cula, ali terbas minimun godinu dana ovde zavrsiti da bi aplicirao za stipendiju.
stipedije su od 800-1200 e mesecno.
ali dobijaju samo najbolji studenti, tako da se mora ostvariti neki extra prosek da bi se  dobila..
i ja planiram da apliciram sledece godine, nista ne kosta da se pokusa :))

Huha

Pozdrav svima!!!   :wave:
ja sam se tek sad ukljucila. Jako mi je interesantna ova tema i mislim da bih pocela ozbiljnije da razmisljam u tom pravcu  :wink:
Sanja, pa ti si sada u Becu! Wow! Kako je samo smesno, posto sam pocela da citam temu od pocetka, a stara je koliko, dve godine, ti si na pocetku bila jos uvek ovde, a sdaa si zapalila tamo...  :>:
Reci mi, da li sam dobro razumela, ti si prva generacija po Bolonji ili poslednja pre bolonje? I sta mislis, koliko se programi razlikuju i kojim studentima je lakse da odu u inostranstvo? Posle koje godine si otisla ti? Da li je ok otici odmah posle prve ili bi ipak bilo dobro malo sacekati?
Ja sam sada prva, mada verujem da je malo kasno da se sada prijavljujem, mozda bih eventualno cekala jos godinu dana...
Hvala unapred na informacijama!  :wink:

_sanja_

da , posle zavrsene prve...
inace mislim da bolje prolaze studenti po bolonji...sto se tice beogradskog faxa...
meni su priznali sve ispite osim matematike i anatomije( jer smo imali samo jedan sat nedeljno predavanja , a oni ovde imaju 5) mada cu se ovih dana malo potruditi da mi i to priznaju...planiram da licno odem kod profe na razgovor...
inace to sto kazes da je kasno, ako si sigurna u to sto zelis nije...ja sam svoja dokumenta poslala 23. jula prosle godine...tako da eto:) imas vremena..inace ne kajem se ni malo.... jeste teze uciti na nemackom, treba jedan semestar za privikavanje...ali vredi!
ako bilo sta treba tu sam...
:)
pozz

Huha

Wow, kako je to sve cool  :K2:
Cekaj, poslala si 23. jula dokumenta? Koliko si onda cekala na odgovor? I da li mozes da mi das link sa nekog faxa, tog tu univerziteta da vidim sta mi treba od dokumenata?
Jaoj, pa ja imam gomilu pitanja  :streber:
Otisla si u januaru, februaru ove godine, jel da? I jel si ucila samo nemacki za ovo vreme ili si i studirala? Gde si smestaena, kako si to nasla? I na koliku otprilike mesecnu sumu novca bih trebalo da racunam?
Toliko sam konfuzna da ne znam ni sta da pitam a toliko toga me interesuje  :wacko: :>: nema veze, pitacu kad se budem pribrala  :K2: za sad ovoliko i hvala
pozz  :wave:

Bred

Huha, a jesi procitala celu ovu temu, a?  :F  :K2:

Huha

Pa jesam, citala sam nesto pre, ali posto je tema stara dve godine, a Sanja je sada otisla tamo, pa reko' najnovije su informacije u slucaju da se nesto menjalo i zato sam mozda neka pitanja ponavljala...  :ohwell: ali dobro, vraticu se na pocetak i sve ponovo procitati...  :K2:

Bred

Pa da, da se Sanja ne ponavlja, napisala je ona post cim je tamo otisla, potrazi ...  :wink:

MoonHelen

Koliko ja znam, u Becu za srpske studente je mnoogo jeftino. Placa se po semestru i negde je oko 50 eura. Jednostavno tu polozis tu prijemni upises zeljeni fakultet i samo se prebacis tamo. Tako je moja tetka.  :wink:

cekily

Da li neko zna da li postoji mogucnost prebacivanja sa gradjevinskog fakulteta i ETF-a u Austriju kao sto je to slucaj za farmaceutski fakultet i gde mogu naci vise informacija o tome.Unapred hvala! :wink:

Radoznala:*

Caos svima! mene zanima sa kojih se sve Farmaceutskih fakulteta moze prebaciti za Austriju? Naime ja sam upisala u Kragujevcu,koji je skoro akreditovan pa me zanima da li bi tamo nakon polozenog jezika mogla bar neki od ispita da prenesem ili bih morala da polazem opet prijemni i upisujem prvu god studija? Sanja ti bi mogla da imas ovu informaciju,mozda? Stvarno su mi potrebne ove informacije. Hvala unapred :cvet

theboss

mene interesuje dosta toga ( ja sam 3.razred  farmaceutski tehnicar ) brcko
1. kod nas je neki modularni program eu vat pilot skola tako nesta
i rekli su nam da nam priznaju predmete u drzavama EU.
2.da li ce mi njemacki praviti neki problem ako sam ga ucio 10 god ( 6 god osnovna i 3 god srednja i sada 4. kada budem 4. razred) ??
3.ja bih odmah otiso na taj fakultet ,pa sta treba da uradim?cuo sam nes da treba upisat fakultet kod nas pa nesta poslat da te prihvate ...
4.posto mi imamo takorec taj eu vat priznanje da li bi mi mogli naci posao farmaceutskog teh. u apoteci i studirati ??
od moje prof cerka(mozda ste culi Nadira Ibrisimovic) i sin studiraju tamo i kaze nasa prof da ima neki samostan (muski ili zenski )pa da se tamo placa 150 e???
pls odgovorite mi na moj msn :[email protected]
                        ili face(bolje tako):www.facebook.com/darkobc
ps:jos 1 pitanje nesta je profesorica govorila da moramo imati na racunu nekakvom 20 000 ili 10 000 e?? da li je to tacno ???

snow_girl

Cao ljudi, ja sam _sanja_  , ali sam zaboravila svoju sifru za ovaj forum, a i za mail adresu koja mi je ovde, tako da sam se jednostavno opet reg.
sto se svega tice, sigurna sam da imate u temi, jer je i mene to zanimalo, pa sam sigurno sve pitala...ali ok, nije mi tesko napisati opet.
Mozes se sa polozenim prijemnim ispitom upisati na fax ovde, ne trebas opet polagati prijemni! za ispite inace cisto sumnjam da bi iz kga priznali, jer cak slabo priznaju i nis...samo bg je ok!
nemacki moras uciti, moras imati diplomu za polozen B2 nivo ! bez obzira koliko znas, moras imati tu diplomu da bi se studije zapocele.
theboss, koji god da studiras fax i sta god da studiras, nikad ti niko ne moze reci priznace ti te ispite...to je jednostavno stvar srece i naravno uvek je do predmetnog profesora.
npr. ja sam isla od profesora do profesora i razgovarala sa njima , malo ih ubedjivala i dobro prosla, priznali su mi skoro celu prvu godinu. dok npr. znam da koleg. iz nisa dosta nisu priznali.
to jednostavno nikad ne znas, dok ne dodjes i ne predas.neko ti moze samo okvirno reci!naci posao u apoteci i studirati je veoma tesko. upravo se ovih dana bavim tim pitanjem, i bas slabo ide... mozda eto nakon godinu ili dve se i uspe naci nesto tako..inace o stanu koji se placa 150 e ne znam nista:) zivim u domu i placam ga 230e, jednokrevetnu sobu.
na racunu se ne mora imati toliko para...moras imati nekih 4000e da bi mogao da produzis vizu kada ti istekne.
nadam se da sam pomogla.
pozz