Posle studiranja-staziranje, kako najbolje i najlakse

Started by nena, 26-10-2007, 19:14:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jelkica

Poz kolege, iscitah prethodne postove, neke savete i iskustva pokupih, no interesuje me da li ima neko neki savet sta izabrati kao apoteku za staz.Zavrsih poslednji ispit juce, jos diplomski je ostao, pa sam trenutno u razmisljanjima sta odabrati za staz.Kakve su Pharmacity apoteke za staziranje?Cini mi se da neko napisa da su ok, ali to je bilo godinu dana ranije, kakvo je sada stanje?Da napomenem da nisam bez ikakvog iskustva, radila sam u apoteci samostalno poslednjih godinu dana, ne svaki dan, honorarno sam uskakala ali sam se osamostalila za ovo vreme pa bih smela i sama da drzim smenu kao stazer.

joe13

Do kog datuma u mesecu je potrebno predati dokumenta za staziranje pri Apoteci Beograd?
Sta je neophodno od dokumenata?
Koliko se ceka do pocetka staza?
Hvala puno na odgovorima :thanx2: !

jelkica

Jel mora staz da se odradi u apoteci sa magistralom ili moze i u apotekama bez magistrale?

sanderos

Cao svima. Moj nazovi problem je malo drugacije prirode. Zavrsila sam srednju farmaceutsku skolu i polozila drzvani ispit za farmaceutskog tehnicara, u medjuvremenu sam upisala fax i trenutno ga privodim kraju, pa me interesuje, posto vec i radim u apoteci kao tehnicar, da li sam u obavezi da opet staziram i polazem drzavni ispit? Svaka informacija bi mi dobro dosla.

jelkica


oblacak

Quote from: sanderos on 24-01-2015, 14:00:43
Cao svima. Moj nazovi problem je malo drugacije prirode. Zavrsila sam srednju farmaceutsku skolu i polozila drzvani ispit za farmaceutskog tehnicara, u medjuvremenu sam upisala fax i trenutno ga privodim kraju, pa me interesuje, posto vec i radim u apoteci kao tehnicar, da li sam u obavezi da opet staziram i polazem drzavni ispit? Svaka informacija bi mi dobro dosla.

Da pokusam ja :)

Skoro sam sigurna da moras "ponovo" odstazirati i "ponovo" poloziti strucni ispit...
Prosto koncepcija staza za tehnicare i farmaceute se razlikuje -  to su dve tehnicki odvojene procedure koje se u razlicitom obimu i na razlicitim mestima polazu.
Ako jos uvek imas dilemu - nazovi Ministarstvo

tditditdi

Drage kolege, uskoro diplomiram, pa me zanima, imate li neki savet, gde je najbolje stazirati? Htela bih da naučim da radim, rad sa pacijentima, izdavanje lekova na recept...negde gde su prijatni sa stažerima :wink:  pošto sam svašta čula  :wacko:   Hvala unapred :wink:

tditditdi

Ima li neko iskustva sa stažiranjem u Benu apotekama? :wink:

sasabuba

da li uopste treba sanitarna knjizica prilikom staziranja u drzavnoj apoteci,vec staziram i niko ne spomenu da treba da je imam

jelkica

Pocela sam staz pre malo vise od sest meseci, pola je proslo. Htela bih samo da pohvalim Farmanea lanac apoteka, moze se dosta nauciti, a i jedni su od retkih koji placaju stazerima. Drzavna vise nece da placa a od privatnih retko koji veci lanac nudi preko 15000.

azraramovic

Molim Vas moze li neko da napise iskistva o polaganju drzavnog ispita za dipl.Farmaceute-biohemicare?

Beka15

Kolege, da li neko ima najnovije informacije vezano za odradjivanje dela pripravnickog staza-kontrole lekova na Institutu za transfuziju krvi? Ja sam dobila informaciju da za sada se vise nece organizovati ta predavanja zbog nedostatka strucnog kadra koji bi odrzvao ista. Da li imate neke informacije? Da li postoji neka druga mogucnost odraditi taj deo staya putem predavanja?

Hvala unared na odgovorima,
Pozdrav!

jelkica

Ako je neko zainteresovan da stazira u Farmanea apotekama, moze poslati svoj CV na njihov mail [email protected], u potrazi su za stazerima i tehnicarima