STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Soyer

Pa zar nije prijava do 5 u mesecu?Kako sada kaze da je 31 mart zadnji dan?Na sajtu pise do 5 u mesecu...

wicked_girl

pa jel zvao jos neko da proveri to?? sta se tu menja, ne razumem.. nedeljama se ne javi na telefon, a kad se javi kaze da je prijava zavrsena..

vecavesnica

Draga kolege,planiram da polazemdrzavni ispit u narednim roku, tj.krajem maja.
Pa bih Vas molila ako moze neko da ponovo posalje pitanja koja ima ,
naravno ne zvanicna iz svih oblasti, posto nikako ne mogu da pronadjem na forumu
gde su odjavljena.Jedino od skeniranih materijala sam pronasla,za tablete i supozitorije.
Skeniran materijal par strana.
Takodje nemam ni testove iZ ALIMS-a, pa ako bi neko mogao i to da dostavi.
UNAPRED...HVAAAAAALAA PUUUNO.
Pozdrav Vesna :K2:

milicamladjenovic89

Da li su nekoga zvali da ga obaveste o datumu polaganja ispita u aprilu?

wicked_girl

Zvali su mene. Ispit je 30. aprila u 15:30.. Pa nek nam je srecno :)

wicked_girl

Evo da se oduzim forumu, mnogo mi je pomogao  :wink: Polozila sam juce drzavni. Bilo nas je oko 40 i mislim da smo svi polozili. Moja pitanja su bila zavod za transfuziju krvi, izrada vagitorija, kapi za usi, makrolidi, interakcije leka sa hranom. To je to koliko se secam.. Bilo je jos pitanja iz ustava kojih se ne secam, ali znam da su sa pocetka knjige :)

Soyer

Jel su javili nekome kada je ispit u maju i u koliko sati?

bubica1312

Ispit je 28.05. u 15.30!

milicana2

Kakvi su utisci iz ovog roka i eventualno pitanja...

bubica1312

ustav- izabrani lekar i godisnji odmor
farmakologija- opsti anestetici i antiaritmici
tehnologija- izrada nekog gela iz mf i test pirogeni

milicana2

Da li znate gde da trazim spiskove kandidata za polaganje drzavnog, na sajtu ministarstva?

vivvvia

Drage kolege, da li je na drzavnom ispitu dozvoljeno koriscenje magistralnih formula i farmakopeje? Imam utisak da svi uce napamet, sto mi je besmisleno. Kako bismo mogli napamet znati magistralne i farmakopeju da bismo polozili jedan drzavni ispit...

milicana2

Verujem da su bar MF na uvid prilikom polaganja i tako i ucim.

Ivana_Bajunovic

Da li bi neko bio ljubazan da mi posalje na mail [email protected] pitanja za drzavni ispit i testove koje imate?

Hvala!!!

milicana2

Za ispit ucite samo srz, sustinu vezano za sve, bitno je da se kaze po koja smislena recenica na svako pitanje. Sve se brzo zavrsi i ispit nikako nije bauk, mada vam treba neko vreme da predjete materiju, narocito pravni deo jer nam nije blizak.
Ja sam polozila, svima ovde zelim istu srecu.
pitanja juni> uroantiseptici, mukolitici, sirup simplex i mixtura lutze, apoteka i farmakovigilanca.
Uz napomenu da se pitanja dobijaju iz glave i nema nikakvih cedulja ni literature, recepti su oni osnovni i sastav bi trebalo znati, ne u gram tacno vec pobrojati i reci kako bi se izradio preparat i kakvo mu je delovanje.
Moja grupa cak nije imala testove da odgovara, druga jeste.
Srecno.