Informacija o upisu na engleskom na fakultetu u Novom Sadu

Started by 055100838, 18-10-2009, 19:38:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

055100838

Zivim u Kanadi, i interesuje me kad je upis, koliko kosta, da li se mora raditi prijemni, da li je diploma priznata u inostranstvu, i dali moram polagati razliku neki ispita,.

Ako imatejos neke informacije koje ja nisam navela ovde, a bitne su, molim vas da mi odgovorite

Hvala :)

Bokizeka

Prijemni ispit se radi u septembru kada je i upis.Mislim da se na farmaciju prima 20 studenata kao i na stomatologiju,za medicinu ne znam.Znam npr. da ako se na stomatologiju prijavi manje od tih 20,onda postoji mogucnost da se slobodna mesta sa stomatologije ustupe npr. farmacutima ako postoji zainteresovanost.Prva godina kosta 4.000 eura,to znam sigurno,mada ne ocekujem da je za ostale godine cena nesto visa.
Sto se tice priznavanja diplome,eventualnog polaganja neke razlike,u to zaista nisam upucen niti bih hteo da spekulisem ovako napamet.Eventualno bih mogao to da pitam ako ne postoji nacin da se ti licno raspitas..ali znam da ce odgovor biti konfuzan jer to je bolno pitanje i tema za svaki nas fakultet.I ja sam jednom postavio to pitanje jednom od nasih profesora a odgovor koji sam tada dobio ni dan danas ne razumem!   :wall:

Kasapin

ja sam malo losiji ucenik i planiram da upisem ovaj smer (i da, iz Srbije sam)
kolika je konkurencija i sanse da se ovaj smer upise i jel mora da se polaze u drugom upisnom roku, posto cu polagati prijemni i u prvom?

Bred

Pa mislim da su sanse realno JAKO velike jerBo je skolarina bila oko 5000e, kako sam ja cuo ...

Kasapin

ma nije bitna skolarina, bitno je meni da se upisem
a druga stvar, hteo bi u drugoj godini da se prabacim na studiranje u Gracu i mozda i ostanem do kraja faksa, kakvi su uslovi oko toga

Bred

studiranje farmacije u Becu (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,8270.0.html)

Kasapin

Hocu ja morati da polazem u drugom upisnom roku za engleski ako budem polagao u prvom??