Licence i sindikalna organizacija farmaceuta

Started by petrovicandjelka1, 20-07-2011, 23:09:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

petrovicandjelka1

   :dole:
Sta mislite o organizovanju sindikalne organizacije farmaceuta.Sindikate imaju sve struke osim nase, ne znam zasto je to tako. A da nam nije neophodna ne bi se bas reklo. Posebno sudeci po pravilnicima o izdavanju licence.
Verujem da je mnogo ljudi nezadovoljno postupkom oduzimanja licence pri prekidu radnog odnosa, svim neophodnim uplatama da bi se licenca ponovo izdala, ali nisam primetila da je neko reagovao.
Moje je licno misljenje da nam ne trebaju licence sa Topcidera, to moze da se stampa i kao najobicniji dokument u Wordu, kako bismo izbegli nepotrebne troskove. Mi nismo bogato drustvo koje to moze sebi da dozvoli, a isto tako farmaceuti nisu tako dobro placena profesija i ne bi ni smeli da teze materijalnom bogastvu u skladu sa svojim pozivom.

Mi nismo masa bez svog sopstvenog misljenja, obrazovani smo strucnjaci i glupo je da podnosimo nesto sto nema veze sa zdravim mozgom. Zasto ne bismo pokrenuli iniijativu za izmenu zakona koji nam ne odgovara!!!!

Bred

Eh, pa postoji sindikat lekara i farmaceuta ali kao i sama Farmaceutska komora, mnogo vise se bavi problemima drzavnih nego privatnih apoteka.

Imam utisak da je to pitanje oko beskrupuloznosti Komore oko oduzimanja licence i ogromnih troskova za njeno izdavanje bezbroj puta pokretano ali i uvek odbijano. Jedino sto je uspelo da se uradi je Ponovno izdavanje licence u slucaju prestanka radnog odnosa (http://www.farmaceuti.com/forum/vesti_iz_struke/ponovno_izdavanje_licence_u_slucaju_prestanka_radnog_odnosa_18201.0.html)