Uklapanje ispita...studentska iskustva

Started by maki, 14-11-2006, 23:36:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zoe

Quote from: Jelenaa on 23-02-2007, 21:26:32
Zoe spremaj mikrobe i farmaceutsku za jun, za septembar gnoziju, za oktobar fiziologiju.

Хууу, па нисам ја Франкенштајн! Али хвала за охрабрење!

Quote from: Maslacak on 23-02-2007, 21:48:28
Quote from: Bred on 23-02-2007, 09:23:30
ma ne znate vi zoe :K :cvet

Znam :K
Dala sam predlog koji je bar 2x vise od onog sto ja mogu da postignem :> :> :>
А мислим да сви знамо и колико ти можеш! :Bog :cvet

Maslacak

:cvet
Jedina devojka u mojoj generaciji koja je ocistila godinu je uradila ovako: imunologija i biohemija u januaru, farmaceutska i fiziologija u junu, a mikrobi i farmakognozija u spetempbru.
Meni ne bi palo na pamet da pokusam tako nesto :K
Tako da, imaj to na umu - svasta je moguce. U sustini, otezavajuca okolnost je jedino to sto imas ispit za april, pa ne mozes odmah da ucis za jun... Ali mozda da probas sa nekom varijantom da vec sad ucis jedan od predmeta, uporedo sa biohemijom, pa tako nekako...
Prelistaj te predmete, vidi koliko toga ima, mislim da ces ti sama moci dobro da procenis sta i koliko mozes :happy:

Bred

@zoe
[off]ne mogu ja nista. vise. [/off] :)

Marince

Meni su danas rekli da ce prakticni iz mikroba 2.4. biti popodne,a pismeni iz organske2 je od 10-13h 2.4. tako da se na neki nacin i nisu poklopili :K
Nisam znala gde ovo da napisem,pa sam stavila ovde.Ipak i ovo spada u "uklapanje" ispita... :hm

zoe

Е ја дошла на нову идеју са испитима... да пробам за јун гнозију и микробе! И баш сам се обрадовала кад сам се овога сетила :loptica :>

Roben

ако успеш свака част  :pljes: :pljes: :pljes:
то су сигурнији испити ако се добро спреме само су обимни тако да .....

sofronije

Molim za jedan savet.. Ja imam jedan za uslov - gnoziju ili fiziologiju. U junu sam spremala fiziol. uz mikrobe i pala na testu, a gnoziju nisam spremala uopste. Elem, odlucila sam da mi je sigurnije da spremam gnoziju, ali nemam polozen ni prakticni, a ucenje usmenog mi ide TAKO sporo :(:(. I ja se ufrkisala, i sad pitam vas da li da zapnem i istrajem sa gnozijom ili da ipak spremam fiziologiju? Hvala!

Al-Jasmina

Spremaj OBA ... :>
sta da ti kazem, ja spremam i vise od 2 :ohwell:

Maslacak

Ja ne preporuèujem oba.

Ako ti ne idu testovi, farmakognozija ti je sigurniji ispit. Ako si poèela na vreme (tako da ima¹ ne¹to vi¹e od mesec dana), sigurno æe¹ uspeti da spremi¹ i polo¾i¹. Da, izgleda da ide nenormalno sporo, i da, izgleda kao da ne mo¾e¹ da stigne¹, i da sve ¹to nauèi¹ ispari veæ posle sledeæe strane... ali tako je svima, pa na kraju dobro proðu. Elem, ja preporuèujem da istraje¹ sa gnozijom, pa ti vidi. A i ima¹ 2 roka za svaki sluèaj :) A na fiziologiju, ako si je veæ spremala...mo¾e¹ i na blef da izaðe¹, nikad se ne zna :wink:

Bred

Gnozija je dakako "sigurnija" od fiziologije... :wink:

millyy

Ljdi,da li je bolje spremati biohemiju ili imunologiju za januar?

Ksenija

pa ja mislim da je bolje spremati imunologiju...pogotovo sto ce nam sad poceti vezbe pa ces neke stvari cuti vise puta...a biohemija je knjiga i samo knjiga...mozda gresim :hm

Maslacak

imunologiju je definitivno lak¹e spremiti za januar...posebno ako si u toku, ide¹ na predavanja, pa jo¹ i te ve¾be... a i bolje je polo¾iti je odmah dok ti je to sve sve¾e :)

biohemija je nesigurniji ispit...pri èemu najverovatnije nisi u toku s njom veæ ima¹ samo knjigu, kao ¹to je Ksenija rekla...a svejedno je kad æe¹ iz te knjige da uèi¹ (ne postoji ni¹ta ¹to bi mogao zaboraviti od januara do aprila) :wink:

maki

hm..moj savet za januar je prakticni iz imunologije,koji je bas na samom pocetku roka,i biohemija-koja je na kraju i imas vise nego dovoljno vremena da je izobnavljas,posto isparava iz glave neverovatnom brzinom..
a za april onda usmeni iz imuno,sto je po meni jedan prelep ispit,prica sama za sebe,koju ces uciti sa uzivanjem,a kako imas polozen prakticni iz predhodnog roka,racunaj da ce ti usmeni biti negde pocetkom aprila,tako da onda imas jos 2meseca do juna,kad te cekaju mnoogo ozbiljniji ispiti..
malo opsirno,al nadam se da ce posluziti..

Duke

Moze oba, pod uslovom da si isla na predavanja iz imuno. I ako padnes neki, ostace ti znanje pa ces lakse u aprilu. Ako nisi bas u toku, onda odaberi bolje biohemiju zato sto je teza, i za mesec dana koliko imas tesko se pada.

Ako polozis oba i imas cistu drugu mozes da se odmoris do juna, posto je jun trece godine inace najludji rok sto s tice celih studija.