Komentarisnje c-t profila

Started by Bred, 05-01-2007, 23:08:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

(http://img128.nono9.us/my.php?image=kinetika1yo5.jpg)
Seca li se neko sta ovde treba reci? Naravno da je tacno :)

magy

To je dvoprostorni model,i.v primena leka.Vidi se da postoji faza distribucije i eliminacije.Na prvom grafiku se vidi da je t1/2 isto za oba leka(terminalni delovi prave su paralelni,beta je isto.)Posto ne polaze iz iste tacke, A i B je razlicito.Na drugoj slici razlikuje se i t1/2.

Bred

#2
hvala magy. a beta, volumen distribucije i klirens? vidi se da su na prvoj slici bete iste posto imaju isti nagib a na drugoj slici takodje vidim da je za lek oznacen crnom linijom beta vece posto je strmija kriva...

magy

Ja sam toliko zapisala na vezbama,o ostalim parametrima nisam razmisljala.Ako smislim nesto pametno javljam

Bred

#4
ja znam da smo mi na vezbama komentarisali te parametre koje sam naveo u gornjoj poruci ali nisam stigao da zapisem komentare...

mikele

Prva slika:

imaju isto beta,a samim tim i poluvreme eliminacije,ali imaju razlicite pocetne koncentracije ili ti Cpo,a samim tim imaju i razliciti volumen distribucije Vd.Posto je Vd=D\Cpo(podrazumeva se da su uzete iste doze),znaci da je Vd obrnuto proporcionalno sa Cpo,tako da crni grafik ima veci Cpo,ali manji Vd,a crveni obrnuto,ima manji Cpo,a veci Vd.
Posto CL=beta*Vd,zakljucujemo da veci klirens ima onaj lek koji ima vece Vd(posto im je beta isto),a to je lek sa crvenim grafikom.

Druga slika:

Imaju isto Cpo,a samim tim i isti Vd,ali im se razlikuje beta.Crni grafik ima vece beta,a samim tim ima i veci klirens(CL=beta*Vd)

Bred

mikele, hvala. :cvet
zezilija, te jos nisam ni pogledao, danas cu pa sutra pisem. :wink:


Bred

[off]ivana, evo i za tebe[/off] :cvet  :>

ivilija

dosta sa off-om!!!
nije fk da se nje bojimo,
vec je fk poljupce da brojimo...
:ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: