Uvodni kolokvijumi iz biohemije

Started by spavalica, 27-02-2007, 16:14:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jeca

E po novom koliko sam cula od drugarice kod asist. Mirona ce biti test pitanja, zajedno sa test pitanjima sa uvodnog predavanja, pri svakom kolokviranju vezbe, gde necemo zanti koliko je tacnih odgovora itd itd...

Ne znam cemu treniranje strogoce, ali tako je kako je.... Jel imao do sad to neko?  :hmm

igrackica

Ok je kolokvijum, skroz logicni odgovori, formulacija kao i obicno zbunjujuca, ali tako je i izlazni koncipiran, treba da se navikavamo i neka!!!

Mozemo da se ljutimo koliko god hocemo, mislim da asist. Miron ovo radi za nase dobro, a za ostale asistente ne bih znala da vam kazem kakvi su kolokvijumi.

Sve u svemu skoro da sam sigurna da grupe kojima je Miron asistent ima da razvale naredni izlazni kolokvijum!

philoserbiana

molim kolege koji pocev od sutra imaju prvi uvodni kolokvijum iz med.biohemije da sa nama podele utiske i pitanja i da nam pomognu.ja imam kolokvijum u cetvrtak i javicu se sa vestima,do tada bi bilo lepo da se jave kolege i budu solidarni...solidarnost na delu  :cvet

mina-L

Ja sam danas imala, pitanja lagana tipa sta su akceleratori, osobine nekonjugovanog bilirubina,metode dobijanja glukoze...

maracaca

Kolege, da li se kod Aleksandre Stefanovic uvodni kolokvijum polaze pismeno ili usmeno

majakf

juce sam imala vezbe i ovo su moji utisci. asistent mi je aleksandra s. i kod nje vezbe nisu ni malo naivne. stalno pozuruje da sto pre zavrsimo sa vezbama a povrh svega za kolikvijum nam nije dala ni 5 minuta. rekla da imamo 10 a ono na kraju vec posle 3-4 min: ajde, kolege, predajte papire. pitanja nisu bila teska ali ipak treba bar 10 min za odgovor (btw zahtevna je i trazi znanje).  nije nikog vratila sa vezbi ali ipak ako ovako bude i naredne dve nedelje niko nece ni uspeti da polozi taj uvodni kolokvijum. vezbu koju smo radili je: fiz-hem analize urina, odredjivanje proteina u serumu i odredjivanje proteina u urinu. pitanja na kolokvijumu su bila:
1.princip odredjivanja glukoze u urinu
2.sta je biuretski reagens i uloga svake komponente reagensa
3.sta je pseudo-hipoproteinurija?
4.metode odredjivanja proteina u serumu (samo da se nabroje)
5.uh,ne mogu da se setim

uglavnom, obavezno naucite koje se sve metode koriste za odredivanje neke komponente, principe metoda, reagense...

srecno

Shix


philoserbiana

uvodni kolokvijum kod ass.aleksandre zeljkovic

1.biuretski reagens i uloga svake komponente u njegovom sastavu
2.kvantitativno dokazivanje proteina u urinu
3.vrste proteinurije
4.opisati metodu po Panceu-S
5.uzroci hipoproteinurije
6.sta je to teleskopski sediment urina  :cvet

katarina

Ja sam imala glukozu i bilirubin:
1. Vrste metoda za odr. glukoze
2. Diazo reagens
3. Nekonjugovana zutica-podela
4. Podela diabetes melitus
5. zaboravila sam

majakf

kod ass.aleksandre s., pitanja za vezbu urea, kreatinin i m,okracna kiselina:

1.nabrojati vrste azotemija
2.nabrojati modifikacije jaffe reakcije
3.sta je uzrok nastanka Lesch-Nyhan sindroma
4.metode odredjivanja mokracne kiselina
5. ne mogu da se setim

mina-L

Kod Jelene:biuretski reagens, benediktov reagens,podela proteinurija, nabrojati kristale prisutne u urinu

diskaaa

zna li neko jel izasao raspored za vezbe za MB?

philoserbiana

da li neko zna kako je koncipiran uvodni kolokvijum kod ass.Mirona?Samo znam da je u obliku testa sa 10 pitanja.Jesu li pitanja samo iz date oblasti? :streber:

philoserbiana

Test kod ass.Mirona ima 10 pitanja,sve je na zaokruzivanje...Ima pitanja koji zahtevaju da se nadju netacni odgovori,znaci zaokruziti ono sto NIJE tacno...Pitanja su:
Razlika izmedju seruma i plazme,jedinice u kojima se izrazava urin,ureja...sta spada u direktne reakcije,reakcija glutamat-dehidrogenaze(talasna duzina 340 nm i sta semeri tom prilikom-meri se smanjenje NADPH) itd.

malena

Ajde neko ko ima sledece nedelje uvodni kolokvijum kod ass Aleksandre S. da napise pitanja... Please...  :cvet :cvet