Usmeni ispit kod prof. Nade Majkić-Sing

Started by benefit, 21-06-2006, 19:49:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

benefit

Pozdrav svima!!!

Ima li ko kombinacije koje dolaze kod Nade Majkic?

Hvala!

benefit

Dru¹tvo, èisto da znate za naredne rokove, kod Nade Majkiæ nema kombinacija, pitanja daje iz glave, dosta su op¹irna tako da æete se sigurno neèega setiti ako ste uèili,jako je prijatna i ne tra¾i detalje.

Pozdrav!

sladjana

Evo ovako kod Nade Majkic dolaze u obzir sledeca pitanja:
1.Hiperglikemija
2.Glikogeneza, glikoneogeneza
3.Dijabetes melitus( biohemijske posledice dijabetesa)
4.Hipoglikemija
5.Test opterecenja glukozom
6.Funkcija proteina plazme
7.Hiperlipoprotenijemija
8.Metabolizam masti
9.Trigliceridi
10.Lipidi
11.Holesterol

12.Raspodela vode-balans
13.Acido bazna regulacija
14.Acidoza
15.Enzimi
16.Kalcijum
17.Gvozdje
18.Metabolizam gvozdja
19.Deficit gvozdja
20.Hemoglobin
21.Anemija
22.Testovi za ispitivanje bubrega
23.Klirensi
24.Znacaj ispitivanja urina
25.Metabolizam bilirubina
26.Uloga jetre u metabolizmu
27.Testovi za ispitivanje jetre
28.Bilirubin-zutica
29.Klirens kreatinina
30.Enzimski profil pankreasa

Bred


Milos82nbg

Kod Nade Majkic nema kombinacija vec te pita nesto iz njene knjige. Treba reci samo 3-4 recenice i onda ce te pitati nesto drugo.
Mene je pitala pored navedenih pitanja i proteine akutne faze .

sladjana

Da li neko zna koja predavanja se koriste za polaganje ispita kod Nade Majkis Sing iz med. bioh. i gde se mogu kupiti

majce

stvarno,da li postoji neka skracena varijanta za Majkicku ili se uci sve iz knjige?i da li uopste treba sve?  :roll:

sladjana

Lj udi, bilo bi dobro da oni koji su polagali med. bioh. napisu svoje kombinacije i kod kog profesora su polagali.
Velika hvala!!!!!!!! :happy:
Da li je neko polagao kod Majkic-Sing? Odakle ste ucili? Hajdete ljudi svaka informacija je dobra!!!!!!! HVALA!!!!!! :cvet

stef

 Majikicka ne daje da se pise koncept, ali je stvarno ok profanka.Ignjatovicka je isto ok, traze samo ono sto treba, ne dave te beskorisnim informacijama.
Posto su obe sa klinickog, valjalo bi da znate vrednosti iz praktikuma, koliko cega ima u organizmu (Mg,Fe,Ca...)

sladjana

Vanna pogledaj prethodne postove
Zna li neko sta se prica kod pitanja Proteini akutne faze?(Nada Majkic)

sladjana

Da li neko ko je polagao kod Nade Majkic moze da se seti nekog pitanja? Koliko je detaljna?

mare

Dajte mi malko informacija o prof. Nadi Majkiæ, odnosno o toj njenoj knjizi za ispit. Neko je spomenuo da se uèi iz njene knjige, pa me zanima o èemu se radi. Danke! :cvet

Milos82nbg

Quote from: mare on 01-11-2006, 20:44:39
Dajte mi malko informacija o prof. Nadi Majkiæ, odnosno o toj njenoj knjizi za ispit. Neko je spomenuo da se uèi iz njene knjige, pa me zanima o èemu se radi. Danke! :cvet
Zena je cool 100%. Kod nje nema kombinacija, vec ona drzi knjigu ispred sebe i gleda u sadrzaj i pita te. Ucis iz nase knjige za MB . Sto se tice odgovaranja kod nje nije potrebno unositi se u detalje, odgovaranje traje oko 5min , i manje ako znas sve sto te pita.
Ja sam polagao u julu i tad je samo 1 devojka dobila 9 svi ostali znas vec  :>

dona

Quote from: mare on 21-11-2006, 23:25:08
Da li prof. Majkic oprasta ako ne znas neki odgovor, da li ima izvlacenja ili je sve zum-zum?
Cula sam da je ok, ali me zanima sta ako...
Jadan ja :confused:, valjda cu se izvuci :wink:

ne verujem da prasta jer na faxu to niko ne praktikuje bar koliko ja znam
cula sam i ja da je ona o.k. ali sam takodje cula da zna i da obori(to mi je rekla koleginica koja je biohemicar jer je jednom prilikom oborila devojku koja je biohemicar)verovatno njima ne prasta.
ja imam sutra ispit ali se jos uvek razmisljam sta da radim.gradivo mi bas nesto i ne lezi,a i nisam planirala da izadjem na usmeni vec samo na prakticni.meni ipak treba malo vise vremena za ovo mada znam osnovne stvari sto mislim da nije dovoljno.

tebi u svakom slucaju zelim puno srece!!!

Dukica

Ja sam opstu polagala kod Majkic-Sing i malko mi je cudna. Nista ne pita sa strane,samo ti postavi pitanja glavna,nema koncepta i na kraju ti saopsti ocenu. Mislim,meni je bila super. :K :K :K
Mene tek ceka kolokvijum u decembru i ispit  u januaru,nadam se poslednji. Bice veselo.... :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica :loptica
koleginica rece za Ignjatovicku da je ok,mada se ona poprilicno ispanicila.
Ne znam sta se to desilo i sa njima i sa statistikom.Zasto su odjenom poludeli,svi kompletno?! i asistenti i profesori....hoce da otezaju sto je vise moguce i da smanje prolaznost. Jel bila velika do sad? nista ne razumem.... :][ :][ :][ :][ :][ :][ :][ :][ :][ :][