Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ivana

Odakle uciti opstu? Koliko detaljno moraju predavanja sa neta(pogotovu ona od prof.Djukic)jer mi po onim tezama pola nije jasno???? Inace, ja sam kod Dragane

bocca

Opstu bar ja ucim iz predavanja i sa neta. Neke stvari imaju u Jokanovicu, ali ne moras sve odatle. Tu su opisani oni grafici i odnos doze i efekta! Znas li koliko Dragana pita analitiku otrova. Moraju li sve one reakcije? Odakle ucis alkaloide? Djukickina predavanja ne ucim, jer pola toga ne razumem, pa se i ne trudim. Srecno!

DrSchmidt

 Prof. Dragana je najbolja profesorka na celoj petoj godini. Toliko je prijatna osoba, da ja imam samo reci hvale za nju. Ona pita sve oblasti ukljucujuci i opsti deo. Iz opsteg dela dolaze pitanja kao sto su resorpcija, LD 50, podela otrova. Od ostalog cesto dolaze pitanja kao sto su alkaloidi, H2S, Benzen, As, Pb, Sb, Cs2, ali i pesticidi. Treba odlicno poznavati ekotoksikologiju, jer je ona cesto podpitanje kod svakog pitanja. primeri nekih kombinacija su:

1.H2S
2.As
3.Resorpcija


1.Benzol
2.Sb
3.Doze i toksicnosti-LD 50

1.alkaloidi-opsti deo, sa podelom i reagensima i ukratko o najvaznijim predstavnicima
2.Cd
3.etanol

1. CO
2. podela otrova
3. Hg

Sve kombinacije su iz martovskog i aprilskog roka. Puno srece. Pozdrav svima!


ivana

Jel neko odgovarao danas ili juce kod prof.Dragane? Kako je bilo?

verche

juce je odgovaralo nas sedmoro i svi smo polozili!profesorka je super,procita koncept i pita nesto malo.Nema cimanja i zena je vrlo prijatna.
evo moje kombinacije(MB):
-CO
-eliminacija otrova
-salicilati
-metHb

Srecno svima!

bocca

Ja sam polozila u ovom roku kod profesorke Dragane i zena je stvarno super. napisite koncept sto bolje mozete, jer ga cita i posle toga pita par pitanja. Moja pitanja su
1. etanol
2. HCN
3. Cu i Zn

Puno srece svima!!!

Hana

Jel neko moze da mi objasni enterohepaticno kruzenje zive i
kruzenje zive u prirodi?
Hvala

Ivke

Pitanja koja su bila juce 1.Radioaktivni elementi
                          2.Anilin
                          3.Benzodiazepini
                         
                          1.Olovo
                          2.Benzol
                          3.Fenotiazini

zvezdica

#38
Utisci sa danasnjeg ispita: Kao sto je vec receno ovde, profesorka je izuzetno korektna, pita normalne stvari, zaiste ne treba da propustite priliku da polazete kod nje. Pitanja danas: cijanidi, hapatotoxicnost, pneumotoxicnost, metanol, etanol, strihnin, hrom, koproporfirini, radioaktivni elementi...Sve ocekivano. Jaaaaako je fina, zaista neverovatno opusteno!

BK

Ispit je odlozen, znam da je drugarica trebala da ima danas ali ima u ponedeljak...mada neki imaju i u petak...

spadalo

evo nekih kombinacija od 19.12. i 18.12. mozda malo kasno stizu, ali verovatno ce znaciti nekom za sledeci rok!
1.CO2
2.trihloretilen
3.salicilati

1.metanol
2.lekovi
3.ne secam se sta je bilo

1.koproporfirin
2.paration
3.fluoridi

1.etanol
2.Pb
3.CO

1.bezen
2.zagadjenje zemlje
3.karcinogenost

1.aerozagadjenja
2.Ba
3.anilin

1.pesticidi
2.Cr
3.toxicnost lekova :djavo

A evo jos nekih iz ranijih rokova
-otrovne vode
-cijanidi
-Mn

1.morfin
2.Sb
3.aerozagadjenje

1.Zagadjenje zemlje
2.Uran
3.Co

1.Radioaktivnost
2.As
3.Cu,Zn

1.Pb
2.Benzol
3.Fenotiazini

1.Alkaloidi-opste
2.Cd
3.etanol

Vec je dosta toga receno o ispitu kod Dragane Vujanovic. Moj osnovni utisak je da ona deluje pomalo hladno i nezainteresovano, ali kada ispit pocne i odgovaranje, ona je bas super, skroz je prijatna i odgovaranje uopste nije problem! Ako je koncept dobar, odgovaranje ne traje dugo! Obicno pita stvari koje su na neki nacin vezane za pitanje na koje se odgovara! ako se ne zna-nije problem, stvarno je tolerantna i to mi se bash dopalo! Vecina studenata kod nje polozi, mada je neko imao verovatno i neprijatno iskostvo sa njom (uvek tako bude), ali globalno gledano mislim da je ona jedna od najboljih prof. na toxinima! Ne trazi previse, mada mislim da i da ne daje lako visoke ocene! Na karaju ispita cestita- za mene je to bilo prijatno iznenadjenje (nismo se bash mnogo cestitki nadobijali na faksu  :nonono: ). Istina, ne voli puskice i to vam nikako ne savetuje- cim vidi vise dzepova na jakni ili pantalonama-odmah ste sumnjivi! Koncept se pise dovoljno dugo-kontrola nije u policijskom maniru-sto dobro dodje "za neku konsultaciju" sa kolegama! Mislim da dolaze pitanja iz celog gradiva, mada onaj opsti deo znatno redje! Dobro znati ekotoxikologiju i gasove ekozagadjivace! Mislim da je skripta u kombinaciji sa slajdovima (da se razjasne neke stvari koje su u skripti malo traljavo napisane) sasvim dovoljna da se polozi! Samo sto vise puta citati i prelaziti i kod dragane nece biti frke! Srecno svima, pozz :run

endi

#41
Prof. Vujanoviæ (sve sa foruma):
podela otrova
trovanje lekovima
toksiènost lekova
doze i toksiènost, LD 50
hepatotoksiènost
pneumotoksiènost
hemijska kancerogeneza
karcinogenost
testovi toksiènosti
eliminacija otrova
resorpcija
metHb
CO
CO2
SO2
H2S
toks. efekti org. rastvaraèa
metanol
etanol
benzol
trihloretilen
CN
Benzen
Fenoli
Fluoridi
CS2
anilin
otpadne vode
zagadjivanje vazduha!
ekotoksikologoija!
Ozon!
zagadjenja-voda,vazduha i zemljista!
Hg, kru¾enje ¾ive u prirodi
Pb
koproporfirini
As
Ba, BaSO4
Mn
Cr
Sb
Cd
Co
Cu
Zn
kiseline i baze
organohlorni insekticidi
rodenticidi
pesticidi
paration
radioaktivni elementi, uranijum
Stasova metoda
heterozidi
alkaloidi
strihnin
brucin
fizostigmin i kolhicin
morfin
salicilati
benzodiazepini
fenotiazini
tca
MB- miko,fito i zoo toxini, metabolizam toxina, lekovi u akutnom trovanju
MB- sve kao i za opsti smer +genotoksikologija,kancerogeneza i teratogeneza


mandzoo

Hoce li biti drugi termin u junu za polaganje toxina,do sada je bilo?


jecapereca

Ne verujem!
Do sada nismo imali julski rok :>

mandzoo

Cuo sam da usmeni pocinje 14.6.,je li istina?