Mladica rastrgli medvedi

Started by tarantulica, 20-08-2007, 09:24:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

*

Brankova sestra, dok je sedela u dvori¹tu i uplakana primala sauèe¹æe, pita se kako su dva mobilna telefona naðena u kavezu:
- On je imao samo jedan. Neki od novijih tipova „nokije“.
Ona prièa da je Branko u subotu, pre nego ¹to je sa trojicom drugova iz kom¹iluka oti¹ao na festival piva, bio dobro raspolo¾en. Dodaje da je ona na taj festival oti¹la sa svojim dru¹tvom, ali da se sa bratom dogovorila da se naðu tamo.
- Veæ od 23 sata njegov telefon je bio nedostupan. To me nije zabrinulo jer je imao obièaj da, kada izaðe, iskljuèi mobilni telefon - ka¾e Brankova sestra.
Sestra ka¾e da je policija o tragediji prvo obavestila njihovog oca Radoslava. Za to vreme ona je bila kod kom¹inice. Kada se otac vratio iz policije, u ¹oku i uplakan, saznala je da joj je brat poginuo.
- Zvala sam njegove drugove sa kojima je oti¹ao na „Beer Fest“ i ja sam ih obavestila o Brankovoj smrti. Sva trojica su mi rekla da je Bane bio sa njima i da se posle izvesnog vremena izgubio, ali nisu znali koliko je tada bilo sati - prièa Brankova sestra

Obdukcija je do sada utvrdila da je Branko Jovanoviæ u trenutku pada sa zida bio ¾iv i da je umro èim je glavom udario o beton, jer je tada zadobio prelom vratnog dela kième. Na njegovom telu nisu naðene rane od no¾a ili vatrenog oru¾ja.
Prema dosada¹njim rezultatima istrage, mladiæ je u trenutku pada bio obuèen. Policija pretpostavlja da su njegovu garderobu koja je u kavezu naðena pocepana i krvava medvedi Mi¹a i Ma¹a rastrgli s njegovog tela. ®ivotinje su potom telo odvukle do mesta gde uobièajeno jedu. U mladiæevoj garderobi naðena su dva mobilna telefona „soni erikson“ i „nokija“. Kako saznajemo, policija ispituje listing poziva. Jedan telefon je naðen i na zemlji, pored zida sa kojeg je mladiæ pao. Jo¹ nije poznato da li je taj telefon na bilo koji naèin povezan sa Jovanoviæem

Naðen alkohol u krvi mladiæa
Kako „Blic“ saznaje od izvora bliskog istrazi, utvrðeno je da je te veèeri Branko Jovanoviæ imao alkohola u krvi, kao i da su mu u urinu naðeni tragovi marihuane. Na¹ izvor navodi da se pretpostavlja da marihuanu nije pu¹io u subotu veèe veæ prethodnih dana.
- Moj brat se nije drogirao. Valjda bih ja to prva primetila, jer smo od maja, kad nas je majka napustila, ¾iveli sami. Brinuo je o meni, èuvao me, bio je moja senka - ka¾e Brankova sestra

(BLIC, 21.8.2007.)

lycos

#16
koji su to kre*eni ! objavljuju slike u novinama ! ma sve bi ih zatvorio !
gde im je ljudskost ?! kojem bolesniku, paceniku bi palo na pamet da to objavi ?!

Al-Jasmina

 :shock

Pitam se sta je trazio na tim zidinama?
:ohwell:

katarina

ko zna, mozda je i pokrao te telefone...narkomani svasta rade...

*

Jok, zbog marihuane je krao telefone...

Ivana_89

ipak mislim da ga je neko gurnuo... ili je bio jako pijan pa nije znao ¹ta radi...

Masha

Ja sam bas pod utiskom ove price, verovatno zbog toga sto sam, kao sto vec rekoh, sasvim slucajno videla fotografiju koju su objavile pojedine dnevne novine. Komentar o tim novinama sam vec dala. Ako je bio pijan, svi smo nekada bili, i sam pao sa zidina, bice mi jako zao sto je bio tako nedgovoran prema sebi i skoncao na tako tragican nacin. Ako je bio pijan i neko ga, zbog svadje, tuce ili neceg treceg, bacio unutra bicu sokirana postupkom onih koje zovemo ljudi.

lijepa bosanka

Grozno je ¹to se to desilo...Za slike-nemam rijeèi!!! Valjda æe se sada malo poraditi na tome da se takve stvari ne ponavljaju!!
Ali mislim da svu odgovornost treba da snose organizatori festa. Po mom mi¹ljenju tvrðava je trebala biti zatvorena.. Ja sam se je¾ila dok sam gledala kako ljudi silaze onom stazicom niz tvrðavu....Meni je taksista isprièao da je deèko pod dejstvom alkohola skoèio u kavez,kao ode da 'je** mamu medvjedu'...e sada to su sve prièe...to znaju oni koji su bili pored njega...a sigurno je neko bio!!!
Mo¾ete zamisliti kako su ¾ivotinje bile uznemirene bukom tih nekoliko dana festivala...

zoe

Невероватан утисак је на мене оставила ова прича...
Тај дечко има исто година као и ја...
Решио је да изађе то вече. Сигурно је бирао и коју ће мајицу да обуче, сигурно је ставио и неки парфем на себе, порадио нешто на фризури, осврнуо се пар пута пред огледалом, и отишао да се нађе са старом добром провереном екипом... Да ли му је у било ком моменту пало на памет да се неће вратити кући те вечери? И то не зато што је отишао последњи ноћни бус, и то не зато што нема пара за такси, а пешке је сувише далеко, па ће сачекати до јутра... Да ли му је пало на памет да се никада више неће вратити? Да ли је икада размишљао о медведима? Колико их је пута у животу видео? Да ли је икада...?

Живот. Не тражимо га, али нам је дариван. Волимо га, али га изгубимо.

dirigent

        Dva mobilna?
      To je jasno jedan mu je bio svalerski , da mu druga devojka ne zna kad telefonira sa prvom.  :djavo  :djavo
        Dogadjaj?
      Potpuno bizarno , i jos bizarnije propraceno u stampi...  :wall: :wall:
        Misa i Masa?
        Siti i zadovoljni  :~  :a
        Sve u svemu?
         :bljak:

stef

 Kao nasli su mu 2.0 alkohola i tragove marihuane u krvi...Ajde, ali kako je njegova odeca bila pored njega? Nisu ga medvedi skinuli? :hmm

tarantulica

Kao ¹to sam juèe napisala, mislim da bi bilo ok da se uzdr¾imo od tra¾enja odgovornog za ovo, bar dok se ne poka¾e da li je bio nesreæan sluèaj ili je krivièno delo u pitanju.

Crni humor na ovu temu? 
Nije u redu...

Al-Jasmina

Juce sam ovde napisala nesto i nestalo je,
a bojim se da ce opet ako danas bude problema u radu...

Ugl. pitam se zasto Vuk Bojovic koji je na televiziji
izjavio da na tom delu tvrdjave dolaze ljudi koji maltretiraju medvede-
gadjaju ih kamenicama i limenkama, etc.
nije ucinio nesto da to predupredi?

Nek je 100X trvdjava nas spomenik kulture u fazi raspadanja
ali ja bih nesto ucinila da predupredim da ne stradaju nesrecne
budale i neduzne zivotinje!

Druga stvar,
organizacija Arka ima jaku poentu u ovom slucaju
nas Zoo vrt je viktorijanskog tipa
ilustrovacu pomocu haiku poezije

mali kavez
velika smorena zver
smrdi do neba!


U njemu ne samo da su regularni i ne regularni posetioci potencijalno ugrozeni trosnoscu zidina
vec i same zivotinje pate...

Mozda je smrt ovog mladica,
iz nekog razloga koji jos uvek ne znamo sa sigurnoscu,
okidac da se ta situacija promeni
kako se ne bi desilo da citava grupa djaka dospe u tigrov kavez zbog odrona ili cega vec ne...


Nemojte me pogresno shvatiti, ja volim nas Zoo vrt
ali se jezim u kakvim uslovima pojedine zivotinje zive
i kakav je pristup za posmatranje pojedinih divljijih primeraka
:ohwell:



*

BEOGRAD - Prvi rezultati policijske istrage utvrdili su da je tragièna smrt Branka Jovanoviæa (22), koji je u noæi izmeðu subote i nedelje pao u kavez sa medvedima Beogradskog zoolo¹kog vrta, nesreæni sluèaj. Mladiæ je u trenutku pada bio u te¹kom alkoholisanom stanju, a u njegovoj krvi pronaðena su dva promila alkohola, saop¹tio je juèe Okru¾ni sud u Beogradu.

U Jovanoviæevom urinu, prema prvim informacijama Instituta za sudsku medicinu, utvrðeno je i prisustvo kanabisa. Policija sada pretpostavlja da je mladiæ pijan legao na zid da se odmori i da je verovatno izgubio ravnote¾u i pao u kavez sa ¾ivotinjama.
Èinjenica da su na mestu nesreæe pronaðena tri mobilna telefona navodila je na zakljuèak da Jovanoviæ nije bio sam i da je mo¾da ubijen. Meðutim, policija je prona¹la vlasnika telefona marke „soni erikson“ koji je naðen u kavezu. Reè je o maloletniku iz Beograda koji je u policiji isprièao da mu je te noæi na „Beer Festu“ nestao mobilni. On nije znao da li mu je mobilni ukraden ili mu je jednostavno ispao iz d¾epa. Utvrðeno je da maloletnik nije povezan ni sa Brankom niti s bilo kim iz njegovog dru¹tva. Policija æe sada doneti odluku o tome da li æe ovaj mladiæ biti poslat na poligraf.
Telefon marke „nokija“ pripadao je Branku. Treæi mobilni, koji je pronaðen pored zida s kojeg je Branko pao, kako tvrde u MUP-u, nije povezan s ovim sluèajem i ka¾u da ga je verovatno ranije neko izgubio.

Policija je razgovarala i sa pojedinim posetiocima festivala piva i tako prona¹la grupu mladiæa koja je isprièala da je veèe pre tragedije propustila poslednji autobus i prespavala upravo na zidu s kojeg je sutradan pao Branko.

U saop¹tenju Okru¾nog suda se navodi da je Branko Jovanoviæ prilikom pada zadobio povrede na glavi, vratnom pr¹ljenu i u leðnom delu, dok su ostale povrede na njegovom telu nastale posle nastupanja smrti.
Mladiæ je sahranjen juèe u 13 sati na beogradskom groblju Le¹æe. Pola sata je vi¹e od 200 roðaka, prijatelja i kolega tragièno nastradalog nemo prolazilo pokraj njegovog odra, palilo sveæe, polagalo cveæe i vence, a zatim se poslednji put oprostilo od njega.
- Ne verujemo da se Branko skinuo go, ¹etao po zidu zarad nekakvih opklada... Znamo ga od osnovne ¹kole i to ni najmanje ne lièi na njega. Ne znamo ¹ta se taèno dogodilo, ali zbog njegove odeæe sumnjamo da ga je neko gurnuo - ka¾u njegovi drugovi.

(BLIC, 23.8.2007.)

Da sam znala da se dele telefoni tamo kod medveda...  :hmm

Meni cela ova prica ne pije vodu, al ajde...

philoserbiana

uz duzno postovanje...Bog neka mu dusu 'prosti.svega ovoga ne bi bilo da se zoo-vrt nalazi tamo gde mu je mesto,negde na periferiji grada,gde ima vise mesta i zelenila za jadne zivotinje.Da ljudi beer-fest dozive na drugi,lepsi nacin,bez opijanja i obeznanjivanja,tzv.lakih i teskih droga,zdravo.da je tvrdjava bolje osvetljena,da vide ljudi gde idu,a zivotinje sta jedu u kavezu.novine i novinari-sram ih bilo.valjda ce ovaj nesrecni slucaj dovesti do toga da se neke stvari i neki ljudi u ovome gradu i ovome svetu stave na pravo mesto. :hm