Nostrifikazija za upis

Started by bvasecki, 14-05-2009, 07:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bvasecki

Pozdrav svima, imam jedno pitanje za Vas, naime sestra zavrshava srednju medicinsku, odsek Farmacija, u Beranama (Crna Gora), a drzhavljanin je Srbije, pa bi sada da upishe Farmaceutski fakultet, pa me interesuje kako teche postupak nostrifikacije diplome,gde se to radi,koliko koshta i sl...ako neko ima prethodna iskustva sa tim jer mi je veoma bitno da saznam shto vishe o tome, a za sada nemam nachina. I koja je potom procedura za upis,prochitao sam na sajtu neshto o 2% kvoti u septembru i sl.ali mi nije bash jasno....
Hvala unapred

Bred

A koju diplomu bi ona da nostrifikuje?

Srednje skole?

Ako je drzavljanin Srbije, ne razumem u cemu je problem, ljude iz Cg jos uvek nasa drzava ne tretira kao strance ...

bvasecki

Pa ne znam shta je sve potrebno za upis. Onaj je drzhavljanin srbije, zhivela na Kosovu gde je i zapochela osnovnu shkolu, zatim je zavrshila u cg, srednju takodje u cg i sada gledam neka pravila "drzhavljani Srbije koji su srednju shkolu zavrshili u inostranstvu..." pa me zanima na koji nachin, shta, kako.....ako neko ima iskustva, jer prijemni je blizu, a voleo bih da znam da li je neko imao slichnih iskustava ranije i kakvih. I to me zanima da li i nashe drzhavljane koji su zavrshili srednju u Cg tretiraju na isti nachin.