Pripreme za prijemni ispit sk.2011/12.god

Started by Bred, 10-11-2011, 21:13:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Matematika80 časova27.000,00 din.
Hemija80 časova27.000,00 din.

Nastava iz MATEMATIKE počinje 3. decembra 2011. godine, u 10.00h.

Nastava iz HEMIJE počinje 4. decembra 2011. godine, u 10.00h.

Nastava se održava subotom i nedeljom u amfitetrima Farmaceutskog fakulteta.

Polaznici pripremne nastave mogu da se odluče i za pohađanje samo jednog od kurseva.

Uplatu za pripremnu nastavu iz jednog ili oba predmeta izvršiti najkasnije do 2.12.2011. godine na žiro račun Farmaceutskog fakulteta:

Primalac:Farmaceutski fakultet u Beogradu, Vojvode Stepe 450
Svrha doznake:Pripreme za prijemni ispit, hemija i matematika (ili navesti samo jedan od kurseva)
Žiro-račun:840–1127666–05
Poziv na broj:14
Iznos:54.000,00 dinara (ili 27.000,00 po pojedinačnom predmetu)

Literatura

Matematika

  • Srednjoškolski udžbenici i zbirke od I do IV razreda – Oblasti: 1. Stepenovanje i korenovanje, 2. Algebarske jednačine i nejednačine, 3.
    Eksponencijalna i logaritamska funkcija, 4. Trigonometrija, 5. Analitička geometrija, 6.
    Operacije sa funkcijama, 7. Binomna formula.Aritmetički i geometrijski niz, geometrijski red.
  • J. Kečkić, S. Nikčević, D. Ranković: Matematika, priprema prijemnog ispita za Farmaceutski fakultet (Alexandria, Beograd) (može se kupiti u skriptarnici Farmaceutskog fakulteta)

Hemija

  • Miloje Rakočević, Rozalija Horvat: Hemija za I razred srednjeg odrazovanja i vaspitanja
  • Rozalija Horvat: Hemija za II razred srednjeg obrazovanja i vaspitanja
  • Radivoj Nikolajević, Milena Šurjanović: Zbirka zadataka iz Opšte i neorganske hemije za I i II razred srednjeg obrazovanja i vaspitanja
  • Aleksandra Stoiljković: Hemija za III razred
  • Julijana Petrović, Smiljana Velimirović: Hemija za IV razred
  • Tatijana Jovanović, Mira Čakar, Gordana Popović, Zagorka Korićanac, Vladimir Savić, Zorana Tokić-Vujošević: Zbirka zadataka iz hemije za pripremu prijemnog ispita (može se kupiti u skriptarnici Farmaceutskog fakulteta)

milicabb

Da budem iskrena malo je teze spremati prijemni u velikoj grupi, bar za nas koji smo imali velike propuste iz srednje skole. Matematiku sam spremala sama ali hemija je bila veci problem.Ja sam hemiju spremala kod jedne profesorke iz Panceva, bilo je nas 3 u grupi i zena predaje odlicno,cak  ni cena nije bila velika( 850 din za dvocas) tako da mi se isplatilo da putujem iz Beograda.

Bred

Pa sve zavisi, meni je znacilo sto sam dobio postupke resavanja zadataka iz matematike sa priprema i to mi je bilo dovoljno da razresim dileme inace bih se sam jako mucio.

milicabb

Da, svi imamo neko razlicito predznanje, mada da budem iskrena meni je mama pomagala oko matimatike  :streber: :K2:
ali hemiju sam morala dobro da odradim jer nam je profanka u srednjoj skoli bila fijasko, nista nismo radili, zena za penziju...

Bred

Pa da, a ako vec negde skripi, svakako je najbolje naci privatnog profesora i da moze samo tebi da se posveti a posebno ako to finansijske mogucnost dozvoljavaju. :wink: