Pitanja i kombinacije kod prof. Radice Stepanovic

Started by Mickoli, 03-10-2007, 12:28:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 :wink:
:cvet
moj je generalni savet za farmakologiju da se sto pre pocne sa spremanjem ispita i izlazenjem na isti jer sreca igra OGROMNU ulogu, pa kad ti se posreci, polozices.
:wink: :K

bilja_tb

  pored skripte sa srcima odakle jos treba da se uci?

Bred


Kopriva

Polagala sam farmu kod prof. Radice i htela bih da kazem da je profesorka ok, zaista ima razimevanja i strpljenja, prelazi preko dosta stvari koje studenti "lupe", ako ste kod nje a ucili ste koliko-toliko obavezno izadjite i probajte.  Moja pitanja su:
1.sinergizam medju lekovima
2.triciklicni antidepresivi
3.ACEI
4.glikokortikoidi
5.nez.dejstva beta-blokatora

Milichica

Danas polo¾ila  :ziveli

1. Jonski kanali
2. Anksiolitici
3. Terapija bronhijalne astme
4. Tiazidi
5. ND citostatika

Profesorka je bila super. Meni bar, odgovara kada odmah postavi konkretno pitanje a ne da se oèekuje od mene da prièam i prièam i prièam... Dakle, konkretno, zna¹/ne zna¹.

Sreæno svima!

Anka

dajte ljudi ako neko ima PODPITANJA koja prof. Radica postavlja na ispitu a to imaju ljudi koji su isli da slusaju ispit , neka postave , bice svima od pomoci jer cemo znati na sta da obratimo paznju :)

Milichica

Draga Anka, podpitanja se (kod Radice) menjaju u zavisnosti sta si prethodno rekla.

Ono bez cega se ne moze je: mehanizam dejstva, indikacije, (kontraindikacije ne moraju uvek i za bas svaki lek), i naravno nezeljena dejstva.

Recju, kod Radice ne postoje podpitanja koja se vrte.

Srecno!

bilja_tb

1. primena lekova u pedijatriji
2. karbamazepin
3. koksibi
4. nitrati
5. nd metformina

Kamicak

Da li neko zna sta Radica trazi kod koxiba, na predavanju jako malo receno o njima, a ni po knjigama nema vise ( selektivni inhibitori COX2, cuvena koxibska katastrofa, izbacen rofekoxib, smrtni slucajevi usled infarkta miokarda)?
Od tolike farme se uhvatila te gluposti, da covek poludi  :>:

Anka

Terapija gihta? jel zna neko gde mogu da nadjem odgovor na ovo pitanje ?

bilja_tb

Quote from: Anka on 14-01-2009, 18:26:14
Terapija gihta? jel zna neko gde mogu da nadjem odgovor na ovo pitanje ?
imas u Varagicu

Anka


Anka

jel moze neko da mi nabroji centralne miorelaksanse ?

Bred

QuoteMi¹iæni relaksansi koji deluju centralno (baklofen i tizanidin) poveæavaju depresorno dejstvo...

http://www.galenika.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=124&limit=1&limitstart=2

Ima u Rangu mislim u jednoj recenici nabrojano ...

Anka

Terapija Multiple skleroze ... sta koristimo od lekova ???