Ne èitajte partnerove SMS poruke

Started by Bred, 15-09-2008, 13:53:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: CDC/DM | Blic

Ne mo¾eta da se uzdr¾ite da ne proveravate partnerove telefonske poruke? Kako jedno australijsko istra¾ivanje pokazuje, u tome niste usamljeni. Svaki treæi korisnik mobilne telefonije kri¹om proverava tuðe poruke, a posledica toga èesto je slomljeno srce.

Internet anketa, koju je sproveo operater mobilne telefonije „Vird¾in mobajl Australija“, pokazuje da su ¾ene sklonije tajnom proveravanju partnerovog telefona od mu¹karaca.
Anketa je, takoðe, otkrila i da je 73 odsto osoba koje su potajno proveravale partnerove poruke otkrilo stvari zbog kojih je kasnije za¾alilo, dok ih je 10 odsto zbog toga èak i prekinulo svoje dotada¹nje ljubavne veze.
„U dru¹tvu u kom svoje mobilne telefone retko ispu¹tamo iz vida prilièno je zapanjujuæa pomisao da æe, recimo, vreme koje provedemo pod tu¹em neko iskoristiti da bi nas ¹pijunirao“, ka¾e predstavnica „Vird¾in mobajla“ Amber Moris.
Jedna firma koja se bavi ispitivanjem tr¾i¹ta sprovela je anketu meðu ne¹to vi¹e od 500 korisnika mobilnih telefona u Australiji starih izmeðu 18 i 20 godina.
Anketa je pokazala da 60 odsto ispitanika ¹pijunira SMS dok im se partner tu¹ira, dok ih ne¹to preko 41 odsto to radi dok se on nalazi u istoj prostoriji. Skoro 45 odsto ispitanika je izjavilo da su otkrili da njihovi partneri koriste poruke da bi flertovali, ili pak razmenjuju poruke seksualnog sadr¾aja - od bezazlenih, pa do sasvim eksplicitnih.
„S obzirom na to da je u dana¹nje vreme na raspolaganju toliko naèina komunikacije, te¹ko je pratiti gde vam se partner kreæe, odnosno s kim i kada razmenjuje poruke“, ka¾e Samanta Bret, knji¾evnica i struènjak za veze.
„Flertovanje je staro koliko i èoveèanstvo, ali èinjenica da mu se sada mo¾e uæi u trag preko mobilnog telefona navodi nervozne partnere da paranoièno proveravaju poruke.“ Samanta Bret im savetuje da to vi¹e ne rade.
„Ako sumnjate da va¹ partner ne¹to smera, razgovarajte s njim o tome. Proveravanje SMS-a mo¾e da se pretvori u zaèarani krug, a to se lako mo¾e izbeæi“, dodaje ona.

frckica-j

Uh, uh, pa ovo je grozno!!! Znala sam da ima ljudi koji to rade, ali toliko mnogo! Pa to je kao da ti neko pretura po torbi ili èita dnevnik! To je stvar intime! Ma da nekog uhvatim, bilo koga, partnera, roditelja, brata, ma oèi bih mu/joj iskopala!
:gnjec:

Bred


sunchica

a vi kao nikad nikome niste citali poruke? makar malo... mislim da ne postoji osoba koja to nije radila...

Enea

Quote from: Bred on 15-09-2008, 15:04:47
a ja bi ih na kolac nabio ...  :*:
:batina

koje teske rechi.

ja sam brata verbalno postidela.

diskaaa

ja stvarno nisam,jedino kad mi neko dobrovoljno da da pogledam..zato sto ne bih volela da meni bilo ko cita,sem ako mu/joj ja ne pokazem :smekerica:

elpida

a ne zanima vas da li partner pravi od vas budalu?? ¹to se mene tièe-da,ja sam nju¹kalo...ali samo toj jednoj osobi bih proverila poruke,inaèe nekom drugom (porodica,prijatelji itd)-nikada!

dirigent

Isto se odnosi i na mial korespodenciju, Face book i sl.

frckica-j

Quote from: sunchica on 15-09-2008, 18:38:18
a vi kao nikad nikome niste citali poruke? makar malo... mislim da ne postoji osoba koja to nije radila...

Ja sam èitala samo one poruke koje bi mi neko pokazao, npr. zanimljive fazone, po¹alice, poruke sa namjenom kako ih zovem (sræan roðendan, slava, vjenèanje..) i to nikad nije bilo na moje insistiranje.

A da li te neko pravi budalom ili ne je moguæe ocijeniti bez èaprkanja po tuðim d¾epovima. Takve stvari se osjete jer mijenjaju pona¹anje osobe a ako se ne osjete odmah, primijete se kad tad jer kad neko nije uhvaæen u poèetku, on se okura¾i i postane manje oprezan. Naravno, pitanje je da li ¾elimo da vjerujemo u ono ¹to osjeæamo.

@Dirigent> to se odnosi na sve,

mirror-girl

Recimo,kad je u pitanju moja sestra,volela sam  da joj gvirnem u dnevnik,iz zezanja,ali samo trazim moje ime da vidim sta je nablebetala za mene,ostalo-zauzdam znatizelju.Naravno,sad to ne radim,to je bilo kad sam bila klince..

Sto si tice partnere-NIKADA U ZIVOTU mu nisam proveravala poruke,preturala po njegovim licnim stvarima,kad prodje neka cica i javi mu se,ispricaju,nikad ne pitam ko je ona,sta je ,odakle je zna,on sam to kaze,jednostavno ja ne volim da se pravdam drugima i ne vidim zasto bi se on meni pravdao.Nemam trunku sumnje u njega,pre bih ja neku glupost napravila nego on  :>:.Jednostavno moj moto koij sam mu 100 puta rekla je:Ako mislis da ima bolje za tebe,samo produzi,ne plasim se konkurencije i mirno spavam,dobro je za zdravlje i mentalni sklop.  :>:
Covek mora da bude samouveren,a onog trenutka  kad popusti i ne misli da je dovoljno dobar,postace hronicni bolesnik i plasljivac i u SVEMU ce videti zaveru i zato ce ceprkati po tudjim stvarima... :nene:

Bred

Nikad, nikom, ni pod kojim uslovima, u ovom i narednom zivotu necu citati poruke bez njegovog/njenog odobrenja, kao sto sam zilion puta do sad rekao, pravo na privatnost je SVETINJA:?: a tek poverenje ... ako njega nema-dzaba sve!  :djavo
Quote from: frckica-j on 16-09-2008, 12:36:46
Quote from: sunchica on 15-09-2008, 18:38:18
a vi kao nikad nikome niste citali poruke? makar malo... mislim da ne postoji osoba koja to nije radila...

Ja sam èitala samo one poruke koje bi mi neko pokazao, npr. zanimljive fazone, po¹alice, poruke sa namjenom kako ih zovem (sræan roðendan, slava, vjenèanje..) i to nikad nije bilo na moje insistiranje.

A da li te neko pravi budalom ili ne je moguæe ocijeniti bez èaprkanja po tuðim d¾epovima. Takve stvari se osjete jer mijenjaju pona¹anje osobe a ako se ne osjete odmah, primijete se kad tad jer kad neko nije uhvaæen u poèetku, on se okura¾i i postane manje oprezan. Naravno, pitanje je da li ¾elimo da vjerujemo u ono ¹to osjeæamo.

Kovrdzo  :Bog
:pljes:
:jub:

sunchica

#11
QuoteKovrdzo  :Bog
:pljes:
:jub:

da li me moje oci varaju ili se ovo odnosi na frckicu???

Enea

Whopla Bred ima novu simpatiju!  :fancy:

frckica-j


mirror-girl

Kovrdzo,resili su da te udaju i kraj...Smrc,sta cu ja bez tebe  :~ :~
Uzmi me za kuma...samo nemoj za devera,skoro sam to bila,pukla sam grdnu kintu  :wink: