Info o upisu?

Started by Z1000, 29-03-2009, 18:48:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Z1000

#60
Hvala :)

Evo mene :D Imam 2 pitanja:

1. U cemu je razlika izmedju saveza i unije studenata?
2. Pominje se neka prozivka u 12:00 15.07.2009. Da li tome svi treba da prisustvuju??

Zadatke cu vam poslati cim resim muke sa uploadom, ne znam na koji sajt da postavim  :wall:


Nisam mogao da editujem post, tako da evo treci zaredom  :ohwell:

Evo zadacica :) (mata je sredjena(obrisani odgovori belilom), a za hemiju nisam imao vremena, tako da znate ono sto je zaokruzeno nije sve tacno verovatno :) )





jecaperec

Z1000,da li sad mozemo da ti se obracamo sa kolega? :>:
Quote from: Z1000 on 03-07-2009, 11:55:12
Evo mene :D Imam 2 pitanja:

1. U cemu je razlika izmedju saveza i unije studenata?
2. Pominje se neka prozivka u 12:00 15.07.2009. Da li tome svi treba da prisustvuju??

Zadatke cu vam poslati cim resim muke sa uploadom, ne znam na koji sajt da postavim  :wall:



1.nemam pojma :K
2.Ako sam dobro razumela-ako je ona prozivka za samofinansirajuce,a ti si na spisku za samof. ili na listi cekanja,onda treba da odes... :streber:

Z1000

Ja sam na samo finans, oticicu, sta me kosta... A prvo sam pitao jer biramo izmedju 2 ziro racuna na koja uplacujemo 500din, pa me je zanimala razlika...

PS. izaslo je na sajtu da je akreditovan.

Z1000

Pitao sam za prozivku, to je za one ispod crte. Mada ne znam sta ce im to znaciti...

PS. al' mi ruzna slika u indexu  :wall: :wall: :box

Bred

To ce znaciti da oni koji ne dodju na prozivku, mogu da se pozdrave sa svojim mestom ...  :wink:

Z1000

pa oni ni nemaju svoje mesto ako su ispod crte?

jecaperec

ne shvatas... :H
tao lepo pise da im je status "lista cekanja"...
to znaci npr. ja i mojih 5 drugarica konkurisemo npr.na dva fakulteta...
sve upadnemo na budet ali mi se odlucimo za drugi i onda ostanu 5mesta prazna u budetu pa se prvih pet sa samofin. prebacuje automatski na budet...
a 5 sa liste cekanja na samofin.--->to je 1.
a 2.slucaj--->tako npr. ja sam upala na samofin. ali nemam kesa da platim i odustanem ... i onda onaj sa liste cekanja prelazi na samofin.
jasno :smekerica:
zato kad prode upis na budet vrsi se prozivka-da ako ostane neko mesto na budetu prozovu prvih x osoba sa samof.
a onda se automatski javlja slobodna mesta na samofin...
:wink:

Z1000

Pa znam to, nema sta tesko da se shvati, logicno je :D Ali rekose nam da nema prozivke za samofinansirajuce i to je to :)
Zato sam prokomentarisao bredov post, izgleda kao da je rekao za sve studente, a ne za one ispod crte pa otuda moj comment, ali ja sam kriv, nisam se dobro izrazio...

KaBoom

Idi u Savez Studenata, mnogo vi¹e nude! Unija ima samo muzièku sekciju, ako se ne varam. Uglavnom izaberi savez i neæe¹ pogre¹iti! :wink:

U svakom sluèaju mora¹ da plaæa¹ - bilo jednim ili drugim!

Z1000

Auh covece pa gde si dosad, ja uplatio jos u subotu srecom u savez studenata :D

KaBoom

Izvini, nisam bio kod kompa par dana.

Pa generalno i da si uplatio u Uniju... Ne menja mnogo. Ali Savez ima mnogo sekcija u koje mo¾e¹ da se ukljuèi¹, kao van nastavne studentske aktivnosti... Tu je sportska sekcija, èasopis Virus, Yumsic, milion stvari. A Unija mislim da ima samo muzièku sekciju. Na kraju krajeva i PSANS - Farmaceutska Studentska Asocijacija Novog Sada (Pharmaceutical Students' Association of Novi Sad) se vodi kao sekcija Saveza i koristimo isti raèun. Zato se i apeluje na Farmaceute da uplaæuju na Savez, jer odreðen deo para pripada PSANS-u, u èijem rukovoðstvu sam bio i aktivan sam tamo vi¹e godina. Imaæete na poèetku ¹kolske godine uvodne reèi kako dekana, ¹efa zavoda itd, tako i predstavnika studentskih organizacija. A predsednik PSANS-a je trenutno moj jako dobar drug, tako da æe i on dr¾ati govor... Da ne tupim, èuæe¹ tamo sve o tome. A ako te ba¹ zanima vi¹e i ovih dana si u Novom Sadu, mo¾e¹ da svrati¹ na pivo kod mene ili da odemo do grada, pa æu te uputiti u sve! Mislim da sam sasvim kompetentan s obzirom da sam apsolvent i uèestvovao u radu organizacije... :wink: :K2:

Z1000

Ok, thanks. Cucemo se pozzz.