Fizièko ka¾njavanje dece utièe na njihovu inteligenciju

Started by Bred, 30-09-2009, 00:33:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frckica-j

Heheheh, Ivana ba¹ si vrag! :K
©ta znam, izgleda da je ovo baspitanje rijeèima uspjelo kod Aske i mene. :hm

iwanna 87

E,a jedenje pasulja pospesuje inteligienciciju! To je sada novo!
xexexexex,a zaprasivnje prirode posle pasulja... :))))) Xexexexexex!!
Ma,sta mi mozemo da pricamo o batinama,mene su vaspitale to znam,a i sta znamo dok ne dobijemo svoju decu..     :))

dirigent

najbolje je kad u porodici postoje dva pristupa . Jedan roditelj , majka na primer gleda da resi recima , da je blaga i uvek hoce da zastiti dete i poduci ga , a otac da glumi strogocu. Ne treba da bije , ali treba da stvori takvu `sliku` kod deteta da kad on kaze dosta ili nema vise tu je posle muk i ima da se radi kako on kaze.
   Ali to treba da bude dogovor izmedju oca i majke da se tako postave , i da igraju tu svoju `ulogu` ali ne zato sto je otac po prirodi strog i krut a majka popustljiva.
   Tako dete ima alternativu . Ima nekog ko ce ga vaspitati cvrstom rukom po potrebi , a uvek ima nekog s kim moze i da poprica .
 
    po meni to je takticki najbolje

Bred

Ne slazem se, dete onda ne moze da razvije osecaj bliskosti sa ocem a znamo kuda to vodi ... :nonono:


frckica-j

Saglasna sam sa Bredom. Imala sam dosta prilike da vidim jako lo¹e odnose izmeðu oèeva i sinova, ba¹ zato ¹to je otac uvijek poku¹avao da zavede red èeliènom pesnicom.

an85

a zar nije bolje oba roditelja isti odnos? tako nema da dete iskoriscava i slihta se onom koji je popustljiviji da dobije ono sto hoce

iwanna 87

Quote from: an85 on 11-10-2009, 12:52:07
a zar nije bolje oba roditelja isti odnos? tako nema da dete iskoriscava i slihta se onom koji je popustljiviji da dobije ono sto hoce

Slazem se sa tobom! :) Ziveli u to ime!! :ziveli

dirigent

zabavljao sam se sa jednom raspustenicom , koja je imala detence od dve godine , koje joj je pravilo dzumbus . Jednom je predamnom gadjala mamu igrackom u glavu . Odma sam joj opalio jednu vaspitnu po glavi i rekao potpuno mirnim tonom ali usredsredjenim mamu da vise nisi gadjala igrackama nikad .
   Malu nije nista bolelo jer sam je ovlas cvrknuo , ali se sasvim zaprepastila i uozbiljila jer nije ocekivala od cika Djoleta da dobije packu. Bila je mirna ko bubica celo vece za toliko malo , a nista nije pomagalo ranije i da se majka dere na nju... Naravno posle sam je uzeo na krilo da se igram...
   Kad sam raskantao tu vezicu kasnije je mala stalno pitala mamu , a gde je cika djole...

   Ne treba otac da bude strog po sebi , nego samo da se zna dokle detetu dozvoliti da radi sta hoce i da dete zna gde je ta granica koju ne moze preci u svojim hirovima.

Bred

Pa sad, to bas i nije situacija za primer jer ste Vi tu bili "gostujuci" otac i to ipak NIJE bila Vasa kcerka ...  :wink:

Ako je ona vec bila raspustenica, nije ni cudo sto je dete gadja u vuglu vec sa dve godine ...  :wall: :K2:

Lesko987


an85

Quote from: Bred on 12-10-2009, 21:20:31
Pa sad, to bas i nije situacija za primer jer ste Vi tu bili "gostujuci" otac i to ipak NIJE bila Vasa kcerka ...  :wink:

Ako je ona vec bila raspustenica, nije ni cudo sto je dete gadja u vuglu vec sa dve godine ...  :wall: :K2:

ahahahahhahaha :siza: :116: koji si ti car! :kul:

a mislim da je poenta price bila da dete postuje autoritet ali kada mu se da do znanja,a najveci autoritet obicno je otac

Bred

Ne poenta je bila da je uvek lako biti autoritet i ostar prema TUDJEM detetu, prema svom je to malo teze ...

:wink:

an85

ja bas mislim obrnuto,lako cu svom detetu podviknuti ili pripretiti nego tudjem,gde prvo roditelj tog deteta moze da se naljuti sto ga diras

realno ta raspustenica(tako ste je vi nazvali  :K2: ) je mogla da mu kaze sta ti diras moje dete

frckica-j

Na kraju krajeva i trebalo je da mu kaze! Ali vec je pokazala da ne zna kako da vaspitava svoje dijete a ni kako da ga za¹titi. Da neko, ko nije otac, nameæe autoritet mom djetetu i da ga jo¹ èvrkne, ne daj Bo¾e, pa oèi bih mu izvadila!!!  :batina Ni bake ni dede nemaju pravo da se mije¹aju u brakove i vaspitanje djece a kamoli neko ko je prolazni...

Bred