pitanja i kombinacije kod prof. Aleksandre Novakovic

Started by misisipi, 21-01-2011, 14:52:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

miss_M

1. agonisti,antagonisti,inverzni agonisti
2. terapijska primena beta blokatora
3. mehanizam dejstva antiepileptika
4. ACE-I
5. Th gojaznosti
6. Herpes

malena

NSAIL,status epilepticus,inhibitori protonske pumpe,ACE inhibitori,terapija astme i penicilin.
aspirin,nezeljena dejstva beta blokatora,atipicni antipsihotici, anksiolitici, par pitanja iz antibiotika,antiemetici,prokinetici,mehanizam delovanja lekova,holinergici. alfa agonisti.....

pitanja iz juna -Jonski kanali kao mesta dejstva lekova,Meh dejstva aspirina, NORadrenergicka transmisija, Nezeljeni efekti antiepileptika, Blokatori Ca kanala, Th glaukoma, Hinoloni i fluorohinoloni, faze ispitivanja leka, Simpatikus i distribucija adrenergickih lekova, Meh dejstva barbiturata, th infarkta miokarda.

misika82

Kombinacije kod Alexandre iz razlicitih rokova:

1. Enzimi i nosaci
2. Beta2 agonisti
3. Miorelaxansi (misli samo na periferne, ne zanimaju je centralni)
4. Terapija stabilne,Prinzmetalove i nestabilne a.pectoris
5. Mehanizmi del. antiepileptika
6. Oralni kontrceptivi

1. ic. Rc-i i Rc-i sa enzimskom aktivnoscu
2. Nezeljena dejstva benzodiazepina i barbiturata
3. Dejstva atropina
4. Diuretici koji stede K+
5. Inhalaciona anestezija
6. Cefalosporini

1. Jonski kanali kao mesto delovanja lekova (znati dobro o jonskim kanalima jer ispituje mnogo toga)
2. Migrena
3. Lekovi u terapiji anksioznih poremecaja
4. Blokatori Ca2+ kanala (znati izgled voltazno zavisnih Ca kanala i nacrtati grafik nastanka akcionog potencijala u <3)
5. iv. anestezija
6. Uterotonici i tokolitici

Srecno!

malena


malena

Nazalost nisam imlala srece...
1.antihistaminici
2.migrena
3.atipicni antipsihotici
4.relaksacija i kontrakcija glatkog misica
5.miorelaksansi
6.meh rezistencije kod AB

Bred

Gde je zapelo? Problem bila pitanja ili ona?

malena

 Sve po malo...  :ohwell: :ohwell: Kad sam joj procitala kombinaciju rekla mi vi bas niste imali srece sa pitanjima...  :K2: Ja rekoh i ja sam to pomislila...  :K2:
Pitanja od devojke koja je odustala:
1.Paracetamol
2.ND beta blokatora
3.atipicni antipsihotici
4.th infarkata
5.balansirana anestezija
6.oralni kontraceptivi


misika82

Nemam reci hvale za profesorku jer njeno znanje je dobro samo u okviru pitanja kojima se ona detaljno bavila.
Jedino sto je ta pitanja stvarno dobro objasnila i trazi da se znaju napamet. Pitanja tog tipa su angina pectoris, srcana insuficijencija, antagonizam (tu ne trazi sve nego da se zna medjusobna razlika i primer za svaku vrstu antagonizma) i ima ih u Bosku sa naznakom da je ona to sastavljala. Ono sto nije predavala, zna najosnovnije i trazi najosnovnije. Recimo, imala sam pitanje miorelaxansi i ona nije znala sta su centralni miorelaxansi, iako postoje u ispitnim pitanjima, niti je trazila da ih znam.

Moj savet je kao kod Nea-e da ne obracate na njeno omalovazavanje, arogantnost i lecenje komplexa pred "publikom" (ljudima koji slusaju ispit jer ih ona dozivljava kao svoju publiku) jer je takvim ponasanjem u stanju da vas dovede u stanje bez imalo samopouzdanja i da ne znate ni kako se zovete. Dakle, terajte po svome, pricajte sve sto znate o datom pitanju, budite sigurni u sebe i ne obazirite se na njen izraz lica.

Srecno svima!

zooca

je l moze neko da napis utiske sa danasnjeg ispita?   :cvet

mortisha2

jel ima neko neku lepu rec o profesorki? jel polozio neko kod nje?

Radisal

Ja sam imala nesrecu da vec dva puta polazem kod nje, i za ta dva puta je polozila jedna devojka i dobila je 6. Moze da se polozi kod profesorke, ali da je iskustvo neprijatno, to stoji. Kod nje nikako nesiguran nastup ne prolazi, stvari koje je ona predavala od reci do reci, ostalo ni toliko, jer imas utisak da ih ni ona ne zna, to onako ovlas, radi reda pita, tako da se odgovaranje uglavnom svede na dva ili tri pitanja (iz njoj bliskoh oblasti, a narocite prve). Prekidanje u sred price, prevrtanje ocima, iscudjavanje na ono sto ste rekli je sasvim uobicajena pojava. Ali i na sve to, moj je utisak da ne trazi ne znam sta sto nigde niste procitali, da kazem normalna su joj podpitanja, samo joj je pristup studentu  :roll:  imas utisak da bi vise volela da te obori, nego da ti pomogne da ispit polozis, ali ako imas solidno znaje i sigutran nastup, sasvim je moguce poloziti kod nje.  :wink:

mortisha2

Hvala, kad sam videla da sam kod nje htela sam da se ubijem, ni od koga nisam cula ni jednu lepu rec. Ali sta je tu je, izlazim pa sta bude

jupije

Radisal, jel mozes da napises pitanja koja si imala kod profesorke?

Radisal

Evo nasla sam iz prethodnog roka, u nov. sam bila kod nje, ali ne znam gde mi je taj papir.
1.nezeljena dejstva lekova
2.lokalna anestezija
3.atipicni antipsihotici
4.ace inhibitori u terapiji hipertenzije
5.terapija glaukoma
6.gljivicne infekcije

:cvet

jupije