pitanja i kombinacije kod prof. Aleksandre Novakovic

Started by misisipi, 21-01-2011, 14:52:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mortisha2

Polozilaaa danas kod Aleksandre, naslusala sam se svih prica. Zena je stroga, drska, nema dobru komunikaciju sa studentom i imas osecaj da ce u svakom trenutku da te vrati kuci, ali se polozi cak i sa visim ocenama nego kod Katarine ili nekog drugog profesora. Kad sve prodje, na kraju bude ok :-)

mortisha2

Zaboravih, pitanja cita redom sa spiska. Moja su bila 1. Aspirin, 2. Migrena, 3. Indikacije za benzodiazepine i barbiturate, 4. AP srcanih celija, 5. I.v anestetici, 6. Mehanizam dejstva citostatika :-)

jupije

I ja sam polozilaaaaaaaa :ziveli

kombinacija:
1.agonisti, antagonisti, inverzni agonisti
2.holinergicka transmisija
3.tca
4.terapija stabilne, vazospasticne i nestabilne angine pektoris
5.antiemetici
6.inhibitori sinteze celijskog zida bakterija

preporucujem da izadjete, ja sam bila na  pola da odustanem od ispita al stisnuh zube i isplatilo se. ignorisite njeno ponasanje i sve je super :wave:

diplfarm


marmelada

Da li je neko odgovarao danas ili slusao ispit,da prenese utiske? Znacilo bi nama koji odgovaramo sutra. Hvala unapred!

Lucija

pretklinicka ispitivanja, acetilholin, meh.dejstva antiepileptika, blokatori angiotenzinskih receptora, antagonisti H2 receptora, oralni kontraceptivi
samo je jedna devojka odgovarala, polozila je.

Lucija

klinicka ispitivanja, ergotalkaloidi, status epileptikus, terapija hipertenzije u trudnoci, bifosfonati u terapiji osteoporoze, meh.dejstva antimikotika.