Usmeni ispit

Started by CicaBg, 19-10-2006, 08:27:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Gocca

Ako to neko zna, bilo bi divno da podeli sa nama.  :happy: Hvala!

ivana

#31
Quote from: nikol on 18-06-2007, 19:11:03
Da li neko zna koje oblasti je predavala Primorac?

Predavala je rastvore,extraktivne,kapsule,terapijske sisteme. Za to sam sigurna, ali mozda i jos nesto
Quote from: daka on 18-06-2007, 17:03:49

Da li neko zna ko je preadavao ove oblasti: praskovi, extrakti, reologija, depo preparati?
Praskove-prof.Ibric,reologiju i depo preparate-ove godine prof.Milic

spavalica

ja sam danas izlazila kod prof.Primorac i izvukla ovu kombinaciju 

1. Стабилност супозиторија и вагиторија
   2. Означавање фармацеутских препарата
   3. Oculoguttae - дефиниција и захтеви за квалитет
   4. Поступци за добијање пречишћене воде
   5. Разлози за израду обложених таблета

a mislim da je ovo kombinacija devojke koja je isto bila kod nje(sedela je preko puta pa sam videla,mada nisam 100% sigurna)
   1. Израда и састав масти типа суспензије
   2. Примена PVP и PVA у изради фармацеутских препарата
   3. Вискозне капи за очи
   4. Аеросоли - производња и контрола квалитета
   5. Састав и карактеристике уљаних препарата за парентералну примену


inace danas smo se pojavile samo nas dve.

Srecno ljudi!

jeca09

profesorka primorac je predavala i radiofarmaceutske preparate,a Jela Milic tablete

Gocca

hvala Jeco09!
hvala Spavalice! (nadam se da si polozila ispit) :)

radica

Da li neko zna koja su ispitivanja kod eliksira?

jecapereca

 :help:
Da li krenuti od praktikuma pa dopunjavati iz predavanja ili krenuti prvo od Djurickine knjige ili pak krenuti po predavanjima od a do sh?  :bokmal:


Bred

da li uopste treba raditi praktikume ako sve to ima u predavanjima?
koliko je vremena min potrebno za spremanje ispita?

jecapereca

Ja sam pomenula praktikume zbog toga sto smo vec ucili iz njih za vezbe

Kamicak

Koliko pitanja a nigde odgovora cccc.Da stvar bude jos gora,i ja imam pitanje :)Ko ima predavanja i da li je moguce iskopirati ista?Fala unapred :lol2:

mandm

Najbolje je naci najsvezija predavanja koja i ja trenutno trazim zbog novih ispitnih pitanja ako tamo uopste i postoje tako da vam tu ne mogu pomoci.A sto se tice spremanja ispita ovako:svako neka krene od oblasti koja mu najvise odgovara jel se svaka oblast moze biti kao celina a povezujte kako vama odgovara.Parenteralne je najbolje spremati iz praktikuma takodje i metode sterilizacije kao oftamoloske preparate. Emulzije i polucvrste iz praktikuma sve je savrseno dovoljno, a suspenzije sa predavanja.Biofarmacija iz knjige kao i ambalazu i pakovanje,mikrobioloski kvalitet i konzervisanje farm.preparata.
    Praskove,granule,kapsule,tablete iz predavanja.Tecne l.p.,ekstrakte,sirupe takodje iz predavanja.Supozitorije i vagitorije kombinujte predavanja i praktikum, ne zaboravite praktikum iz biofarmacije i tu ima 2-3 pitanja.Verovatno sam nesto zaboravila ali ono sto je bitno:Tehnologija je obimna potrebno je dosta vremena da se savlada  tako da ... srecno svima!!!

Kamicak

Mandm,ako uspes da iskopas taj retki dragulj,pusti porukicu  :)

estela

#42
   Hvala za sve ove informacije,jako su mi koristila!
   Da li neko moze da mi kaze nesto o profesorki Svetlani Ibric?Kako ispituje,da li neke oblasti posebno forsira?
    Hvala unapred!!!! :cvet

radica

Da li neko zna kako pita prof Milic,sta insistira,da li seta kroz gradivo?Da li je neko slusao usmeni,kakvi su utisci?

radica

Prof.Ibricka je super,pita osnovno,nemozes pasti jedino ako neznas uopste pitanje,mora da se zna,al prof. ima jako lep pristup i jako je prijatna.Profesorka se drzi ispitnih pitanja i ne insistira posebno neke oblasti,koliko sam ja primetila a slusala sam prosli rok.A mene interesuje kako pita prof Milic,da li seta po gradivu?