Kolokvijumi iz tehnologije

Started by M^i^M^a, 25-10-2006, 11:39:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

notnow

da li neko zna kada su termini zaostalih kolokvijuma u martu i aprilu? :help: :help:javascript:void(0);

leluska

11.03.2010. god. u 9 h
01.04.2010. god. u 9 h
06.05.2010. god. u 9 h
31.05.2010. god. u 9 h

leluska


pH

Je l zna neko koliko treba da se uci iz biofarmacije?Cela knjiga ili odredjene oblasti i koje?

Mary M

Molim vas ako neko zna odgovor na ovo pitanje
sta znaèi kad je lek oficinalno napisan, ¹ta se pise u receptu takvog leka
Kako da razlikujem oficijalne i magistralne lekove kad vidim recept
unapred hvala :H

Nea

 Ne mozes uvek, odmah kada vidis propis recepta da znas dali je preparat oficinalan ili ne, ali zato ga potrazis u MF 2008 i farmakopejama.

Oficinalno propisan preparat je preparat za ciju izradu postoji propis u farmakopejama i magistralnim formulama. Sada su oficinalni preparati koji dolaze na ispitu najcesce oficinalni u po Magistralnim formulama iz 2008 godine.

Kada dobijes recept dakle, pogledas u magistralnim formulama da li postoji preparat istog tog sastava. Ako ga pronadjes, pogledas kolicine supstanci koje su ti propisane u receptu i poredis ih sa onim u magistralnim formulama i ako je odnos proporcionalan preparat je oficinalan, samo se izradjuje u drugacijoj kolicini.

Moguce je u receptu pise samo naziv preparata a da u magistralnim formulama pronalazis njegovu izradui sastav.
Kod oficinalnih preparata se proverava nacin koriscenja odnosno da li je propisan nacin koriscenja u receptu u skladu sa onim koji  pise u MF ili farmakopeji.

Nemoj da te zbunjuje sto OFICINALNE preparate nalazis u  MAGISTRALNIM FORMULAMA.

Magistralno propisani preparati se ne nalaze u farmakopejama i magistralnim formulama, vec proveravas koncentraciju ili dozu svake lekovite supstance  pojedinacno.

Nadam se da sam pomogla.

 

Mary M

Hvala, pomogla si mi mnogo :thanx2:

plavooka

Jel zna neko kad je termin zaostalih kolokvijuma u septembru?

leluska

 Za septembarsk rok 30.08.

bebica111

da li traze da se procita recept kada se dodje na zaostali kolokvijum?

magi

Ne traze da se cita Rp. 

andjelka

kada su rezultati zaostalih kolokvijuma za novembar?cini mi se da su rekli sutra u 12h ali nisam sigurna... :roll:

jelkica

Kolege, da li neko mozda zna i ima informacije o placanju zaostalih kolokvijuma nakon isteka apsolventskog?Jel se placaju kad nam istekne apsolventski ili ne?

bla,bla,bla

Ja sam ove godine(februar-april) polagao zaostale kolokvijume(tada mi je bio istekao apsolventski staz) i nisam ih placao.Mi smo placali samo posle treceg puta polaganja kolokvijuma iz iste oblasti,ne znam da li ce se ove godine nesto menjati...

jelkica

Quote from: bla,bla,bla on 13-09-2011, 18:45:45
Ja sam ove godine(februar-april) polagao zaostale kolokvijume(tada mi je bio istekao apsolventski staz) i nisam ih placao.

Ok, hvala bla, bla, bla   :lol: To me je interesovalo

Quote from: bla,bla,bla on 13-09-2011, 18:45:45
Mi smo placali samo posle treceg puta polaganja kolokvijuma iz iste oblasti,ne znam da li ce se ove godine nesto menjati...

Za ovo nisam znala (valjda nece biti vise od tri puta  :K2:)