Usmeni kod prof. Vesne Matovic

Started by vannacrossfire, 13-06-2006, 10:37:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vannacrossfire

Cao, da li je mozda neko bio kod Vesne Matovic u proslom roku? Bila bih zahvalna za par infirmacija! POZDRAV!

Marina

Nisam odgovarala kod nje, ali znam mnoge koji jesu, a i drzala mi je vezbe iz kta. Ona je ok, mada zna ponekad da bude u fazonu "Sta pricate, sta lupate, odakle vam to?!". Mislim da je bitno da si siguran/sigurna u sebe i svoje znanje. Uglavnom je ok. Toliko ja znam

z

Kolko ja znam o Matovicki, vrlo joj je bitan onaj pocetni, opsti deo. To mora dobro da se zna, a za ostale detalje, ne znam.

Marina

Bitno je sve, ali se desava da dodju ljudi na ispit i ne znaju definiciju otrova i sl. I naravno da nece poloziti

ljiljana

Za sve koji su u ovom roku kod prof. Vesne:

tehnicarka kaze da najverovatnije ispit pocinje 11.09.

Za Draganu se jos ne zna kad ce ispitivati.

Dukica

#5
Auu,batice,sve je to lepo sto oni hoce da se promene na bolje,al sto bas sad?!
Ja sam ispala kod Matovicke ,al posto ne ispituje ovaj rok,izvukla sam Biljanu Antonijevic. Nema pojma kakva je,a i vidim je prvi put u zivotu.
verovatno se i ona onda lozi na svoja predavanja,sa neta,a?!

jel neko bio kod nje? kakva je?

johnnz

kad Vesna Matovic pita u decembru?Sta i kako kod nje?Znam samo da voli uvodni deo da pita,sta je sa ostalim pitanjima?Kakva je ovako,jel prijatna ili neprijatna,da znam kako da se postavim...hehehe...odgovorite,zapostavili ste ovu temu,a svaka profesorica je u drugom fazonu...

stef

 Vesna je kul.Ne voli strebere, pita pitanja za razmisljanje, bez obzira na pitanja sa koncepta ona pita nesto iz opsteg...

Nadja

A jel moze neko da mi kaze kako Vesna pita i na sta da obratim paznju? da li treba da ucim mikotoksikologiju i ekotox..?
thnx! :~

Milos82nbg

Gljive ne ucis ako si DF, a od ekotoksikologije je bilo pitanje- ekotoksikoloski znacaj zive, ali to je u okviru zive ispredavano tako da na ekotoks. nemoj mnogo da obracas paznju. Vesna je sasvim opustena, ne pita koske, trazi da razmisljas i vazno je da znas gde se neki otrov deponuje
, a one simptome tipa vrtoglavica,glavobolja, :bljak:, ne moras detaljno da znas vec samo 2-3 glavna, i mutagenost, kancerogenost, teratogenost ako postoji kod otrova... od analitike ono sa vezbi, uvodni deo dobro nauci uvek bude nesto odatle( i one noel, loel noael, loael) . srecno

YZMA

Narode, zna li neko kombinacije kod Matovicke?  Bio bih jako zahvalan svakome ko bi mi olaksao posao. A ako nema kombinacija, dobro bi mi dosle i informacije o tome sta pita, a sta ne pita, na sta posebno da obratim paznju... :help:

Nina

Quote from: YZMA on 09-05-2007, 15:20:58
Narode, zna li neko kombinacije kod Matovicke?  Bio bih jako zahvalan svakome ko bi mi olaksao posao. A ako nema kombinacija, dobro bi mi dosle i informacije o tome sta pita, a sta ne pita, na sta posebno da obratim paznju... :help:

Такође

Nina

Може ли ми неко рећи да ли се Весна Матовић држи неких омиљених области или пита све? Колико има питања на испиту? Хвала!

bocca

Ja sam polagala kod Vesne i pala. Imala sam pitanja:odnos doze i efekta leka, N-oksidi i herbicidi. Oborila me zbog drugog pitanja. Imala sam losa predavanja, koja su inace ogromna, ali nije bilo sve sto je trazila od mene.Zalila se kako niko od studenata ne dolazi na konsultacije , kao nema interesovanja i onda kada dodjemo na ispit ne znamo sve sta treba. Pa dragi moji profesori kada biste svi pitali po jednim predavanjima ili kada biste nam napisali jednu knjigu, ne bismo imali nesporazume. Sve u svemu cula sam da ljudi nekada kod nje prodju bez puno muke, a nekada ne. Kazu da slabo pita cetvrtu grupu otrova, ali moze da dodje razdvajanje po sistemskom toku analize. Eto nadam se da sam pomogla!
Ja sam sada kod Dragane, pa me interesuje koliko detaljno pita analitiku i one dokazne reakcije. Da li to treba?

benefit

E, narode, i mene zanima sta najvise pita prof. Matovic i koliko je kod nje vazna analitika otrova, pa zatim koliko pita onaj poslednji smoreni deo ( alkaloidi, sintetski otrovi, pesticidi ) itd...

Hvala!