Na sta da obratite paznju na pismenom i usmenom iz Imunologije

Started by milena, 04-06-2006, 18:54:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

milena

Koliko je problematican prakticni iz imunologije? Sta je manje, a sta vise bitno, tj. na sta vise obratiti paznju (jer sam cula da su asistenti malo problematicni pri pregledavanju)?

yeca

Nema tu nista bitno - nebitno!!
SVE JE BITNO

Mnogo su rigorozni - u stanju su da zbog jedne reci dobijes devet (nije zbog ocene nego sta ako ceo zadatak ne uradis???)

Nauci bukvalno sve! Ljudi su i sa neuradjenim zadatkom dobili 8 (znaci nije nemoguce ali kao da si u laboratoriji, budi precizna i jasna)

Alnus Glutinosa

yeca je potpuno upravu!
Znaci, nauci sve, sto i nije neki problem jer stvarno nema mnogo, ali po mene je najbitnija potpuna koncentracija na ispitu. Ako slucajno nesto izostavis ode mast u propast!
Cak znaju da skidaju poene, na recenice u kojima im se ne svidi red reci!
Jasno, precizno i maximalna koncentracija!!!

yeca

Moze da im se ne svidi ni rec koju si upotrebio/la tako da izbegavajte reci kao sto je "metne", "baci", "prospe" i ako smisao ostaje isti

Koristite ono "inokulisati standardizovanu kolicinu seruma...", "sipati"...

Mis'im BLA BLA TRUC ali kad vidis da ti je sve u radu tacno a tebi podvucena jedna rec... ostajes zbunjen

Jedna moja drugarica je napisala "serum krvi" a oni su joj zamerili, trebala je da napise "SERUM IZ KRVI"

Budalastine

Slusajte Alnusa i bice sve OK!

katarina

Da, da TA sam!!!! Meni je profanka dosla na usmenom i rekla: "Koleginice, sta vam znaci ovo >serum krvi<??" Ja cutim, cutim pa je pitam: "A na sta tacno mislite?":) A ona: Pa sta Vam znaci, pa sta Vam znaci??? I ja kazem: Pa serum iz krvi!
A ona: E tako recite!!!

Zakljucak: I na usmenom i na pismenom se trazi PRECIZNOST!!!

yeca

E da, vrlo bitna stvar - i kad dodjete na usmeni vrlo je verovatno da ce vas pitati ono sto ste pogresili na pismenom

AVENDON

Quote from: yeca on 05-06-2006, 17:02:22
kad dodjete na usmeni vrlo je verovatno da ce vas pitati ono sto ste pogresili na pismenom

Mene profesorka doduse nije pitala nista sa prakticnog, ali znam par slucajeva, da ih je profesorka oborila jer nisu znali greske koje su pravili na usmenom.

Inace ja sam na prakticnom dobio 8, i kada je profesorka uzela rad rekla je : Kolega rad vam je jako dobar, samo ste u jednom pitanju napravili malu grescicu.............pa vi sad vidite :roll:

yeca

Danas je bio usmeni iz imuno...
Profanka ume da bude bas freaky... Danas je samo jedna devojka od njih 6 prosla (verovatno zbog kise) a ostale je poobarala (a devojke kazu da su ucile...)

A docentkinja je znatno normalnija ali se ona jadna sva zbuni dok postavi pitanje i nije ni sigurna sta hoce da vas pita...
Pa onda zbuni i protivnika
Ali je kod nje proslo jedno 5-6 riba (naravno riba) odn. sve dok ja nisam otisla
bio je samo jedan m  :ohwell: