Na koja predavanja bi trebalo ici??

Started by marer_86, 15-10-2007, 19:15:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

@pig
a znaèi u tom grmu le¾i zec :ohwell:
ups  :stid:
pa onda bi svi profesori mogli da budu revoltirani, generalno je na predavanjima jako malo ljudi.

a za¹to imunologija obavezna? meni je bio jako prijatan ispit iako sam bila samo mo¾da na 3 predavanja... knjiga je savr¹eno jasna, ako mene pita¹, bolje obja¹njava i od profesorki... lepo je iæi, ali ja bih tu stavila vi¹e "preporuèujem", nego "obavezno" :) a posebno ako je neko ne sprema za januar.

Ksenija

danas je bilo prvo predavanje iz biohemije i imali smo je zajedno sa bolonjcima,sto je otprilike 600 studenata u amfiteatru.Profesorka se nije cula ni u 3 redu ,zena je nevidjenom brzinom listala slajdove i vec na pocetku smorila ljude da je pola ljudi zbog toga na pola predavanja (od 45 min) demonstrativno izaslo..i oni koji su hteli da idu ,sada nece ici..i ne znam kojom logikom 600 studenata ima zajedno to predavanje..gde tu moze da se prati ...ali verovatno su isli logikom da ih na kraju bude 10,a posto su spojili 2 generacije  nadaju se da ce ih sad biti 20 hehe :roll:


Maslacak

ma generalno na predavanjima ima malo ljudi, svejedno im je koliko vas je u poèetku kad svi znaju da se to smanji, pa je onda svaki amfiteatar prevelik :K

Duke

Quote from: Maslacak on 16-10-2007, 13:59:04
a za¹to imunologija obavezna? meni je bio jako prijatan ispit iako sam bila samo mo¾da na 3 predavanja... knjiga je savr¹eno jasna, ako mene pita¹, bolje obja¹njava i od profesorki... lepo je iæi, ali ja bih tu stavila vi¹e "preporuèujem", nego "obavezno" :) a posebno ako je neko ne sprema za januar.

Ako radis na ovaj nacin kao sto sam preporucio onda ti za ispit treba ne vise od pet dana ucenja. Nigde drugde nemas toliku olaksicu po meni ako ides na predavanja. Zbog toga ja, inace naravno da moze i bez toga

Ksenija

Quote from: Duke on 16-10-2007, 13:09:11
Ja mislim da se isplati ici na fiziologiju, zato sto iako je suvoparno istaknu najvaznije i olaksaju ti posao mnogo. Plus ima malo ljudi tako da se lako skoncentrises, a ispit je dosta bitan za kasnije.


ovako, saveti:
imunologija (uzmi slajdove pre predavanja i prati, trudi se samo da sve razumes i nemoj uzalud pisati, samo dopisuj na slajdove, cak se i ponavlja kratko na svakom predavanju prethodno, mnogo znaci, knjiga je isto super, jako prijatan ispit ako ides na predavanja)
OBAVEZNO

fiziologija (bitan ispit, puno se lakse uci kasnije ako ides na predavanja i pojasnis neke stvari, naravno ako mozes da se skoncentrises jer ispit je pametan i trazi koncentraciju, nemojte pisati vec uzmite sa neta gotovu profesorkinu skriptu pa po njoj)
PREPORUCUJEM

Opsta biohemija(Verujem da je bolje ici jer ti oni procitaju knjigu na tim predavanjima umesto tebe, ali toliko je tesko sve ostalo da se nema zivaca, bar ja nisam imao, ali knjiga je tu i ja sam odlicno prosao bez ijednog predavanja)
NE

Farmaceutska hemija(Znam da tesko ide, znam da brzo pricaju, znam da ga ima previse i da su predavanja teska ko crna zemlja, ali ako planirate da date ovaj ispit bez 4 meseca zestokog strebanja iz gomile nekih fotokpija, mora se ici, ove ili sledece godine)
OBAVEZNO

Farmakognozija(Nisam isao ali sam zazalio zbog toga, ne samo sto mi je profesorka, iako sam savrseno znao, dala 8 i na taj nacin mi izbila 3000evra stipendije iz dzepa iz ovog razloga, nego zato sto ce ti pojasniti ispit i skrenuti paznju na najbitnije stvari, ali ako nemas zivaca ne treba ici)
PREPORUCUJEM

Mikrobi(Ispit za bubanje, ali profesorka dobro, i malo brzo za moj ukus, predaje i olaksace ti puno, slicno kao za gnoziju.)
PREPORUCUJEM

Imunologija
rekli da nece da daju slajdove jer je svki slajd prepisan iz knjige...dakle moze li da se nosi knjiga i podvlaci,dopisuje??

fiziologija
profesor cita sa nekih papira ,kao neka skriptica,mislim da to treba nabaviti jer slajdovi su siromasni,svaka 10 reci pise..samo podele..jer ima neko ta predavanja od profesora?



zvecarka

#20
ja sam biohemicar i prosle godine sam imala fiziologiju, nisam bila ni na jednom predavanju sto mi je posle bilo krivo, polozila sam ali bolje bih znala da sam isla   jer sve sam posle ucila bubajujci i nista mi nije ostalo u glavi....
imam ja predavanja na kompu odnosno te skripte ali ne znam kako da ih posaljem :( objasnite poslacu rado.... odatle sam i ja spremala..... mada mislim da ce to da stave u racunarskom centru... ako vec nema.... ja sam odatle i skinula.... dakle mogu se skinuti samo na fakultetu... odete na sajt fakulteta .... zatim na institut za fiziologiju... i tu imate sve.... 10min posla  ali samo sa fakulteta ne moze od kuce....

Maslacak

Za imunologiju, naravno da mo¾e da se nosi knjige i dopisuje...samo neæete imati mnogo ¹ta da dopi¹ete :K

Kad sam ja slu¹ala fiziologiju, profesor je predavao prvi semestar (nervni i kardiovaskularni sistem). Drugi semestar je predavala profesorka, i ona je te godine sva predavanja otkucala i ostavljala u raèunarskom centru, na lokalnoj mre¾i (www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/fiziologija - ali pristup je samo iz RCa). I to je bilo sjajno, a za profesorova predavanja su se ljudi snalazili...razne skripte, bele¹ke itd. Pro¹le godine su se onda zamenili, i profesorka je predavala nervni i kardiovaskularni sistem, a samim tim, i to je lepo sve otkucala i ostavljala u raèunarskom centru. Dakle Ksenija, va¹a generacija sada ima kompletnu skriptu koja je odlièna. Nadam se da se to i dalje sve nalazi tamo u RCu, a ako ne, biæe sigurno, raspitajte se.

Ne znam ¹ta je to odakle profesor èita, ranije je èitao iz neke sveske, a mo¾da sada upravo iz tih profesorkinih predavanja :)

shmizla

Kada je rec o biohemiji, mislim da je potpuno nepotrebno ici na ta predavanja, jer profesorka samo sedi i cita knjigu, a meni to nista ne znaci...
Imunologija- pa ja licno nisam isla, Abas je fenomenalan,dovoljan i potpuno jasan, ali moje drugarice koje su isle, kazu da im je dosta znacilo, i skratilo spremanje ispita..
Mikrobi- nisam isla ni na to, niti je iko od mojih iz grupe isao, a svi smo spremali iz one skripte sa neta,i knjiga, i polozili...
Farmaceutska- obavezno ici, ja se spremam da ponovo krenem od sledece nedelje..
Gnozija-toplo preporucujem, predavanja su super, samo ako mozete sve to da uklopite...
Za fiziologiju ne znam, nisam isla, ali nisam ni spremala ispit... Saznacu uskoro da li je trebalo ici  :K

Bred

Generalno za predavanja iz biohenmije treba nesto da se menja-ne moze se 45 min sedeti na stolici i samo misem prevlaciti po desktopu laptopa niti sve vreme pricati jednim ujednacenim tonom, to su valjda neke osnove didaktike?
elem, mi smo fizilogiju spremali po skriptama koje je otkucala Natasa, ex predsednica NAPsera , mislim da i vama to treba?

avgogh

i ja sam sa MB, i mi smo uzeli, ne znam odakle, otkucana predavanja iz fiziologije, i za prvi i za drugi semestar. pisala ih je profesorka. otisla sam na jedno profesorovo predavanje, i sve je pricao sa isto kao sto je profesorka napisala... ja imam ta predavanja, samo ne znam kako da ih okacim (ako treba)

Maslacak

Ne Bred, ne trebaju im vi¹e Nata¹ina skripte.
Imaju ono o èemu sam govorila ja, i sad avgogh. Mislim da nema potrebe da se kaèi, ima toga dosta, a biæe sigurno dostupno svima, profesorka je to i radila za studente.

Rokenrol

Poenta svega...na farmaceutsku idem,na imunologiju idem,gnoziju ako ikako stignem,a fiziologiju i biohemiju cu da iskuliram  :wink:

marer_86

Quote from: Rokenrol on 25-10-2007, 14:57:33
Poenta svega...na farmaceutsku idem,na imunologiju idem,gnoziju ako ikako stignem,a fiziologiju i biohemiju cu da iskuliram  :wink:
blagos tebi ... ja sam zakljucio da cu se i ove godine kulirati predavanja ...

tixy

Mislim da treba ici na farmaceutsku(obavezno) i na fakmakognoziju,a imunologiju i fiziologiju kad stignes :wink:

mina-L

Na farmaceutsku zaista treba ici,Agbaba fino predaje,sve stignes da zapises a i dosta toga ti posle ostane u glavi,farmakognozija je prelepa i na nju preporucujem da se ide,a ovo ostalo mislim da moze po principu "uradi sam"!