Raskid - nekoliko puta

Started by Bred, 22-07-2006, 20:52:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tarantulica

Recimo da sam na to mislila....

I na to da nije svadja raskid...
Nego sukob mishljenja koji moze da se prevazidje....

Raskid je onda kad vishe stvari ne funkcionishe...
Mnogo vishe...

Ako date sve od sebe...
Borite se za sve shto vredi...
I shvatite da ipak nece biti bolje...
Tada...

A shta ce biti kad prodje vreme, to niko ne zna...
Ne iskljuchujem ni jednu opciju...

Samo mi nisu jasni ljudi koji raskidaju povremeno, da bi se odmorili jedno od drugog...



katarina

Quote from: Darker on 29-07-2006, 13:24:20
To je ok, ali ¹ta æemo sa vezama od 3-4 i vi¹e godina... raskinuli ste, jer ste pop...eli, ali ste onda seli sami, razmislili dobro jedan dan, dva dana, nedelju dana, slabo ste se èuli sa tom osobom, onda ste je sluèajno sreli u gradu, proradili su leptiriæi kao nikad, otvorili ste se jedno drugom vi¹e nego ikad... Bili iskreni, shvatili ¹ta ¾elite...
U principu je najbitnije u celom ¾ivotu znati ¹ta ¾elite...

Sve sto sam rekla u ovoj temi pada u vodu... Drugi deo Darkerovog posta sam skoro dozivela... Samo sto se ja sa mojim sadasnjim nisam videla 3 godine, a pre 7 godina smo bili prvi put zajedno, pa smo onda pokusali nesto pred kraj 4 godine u gimnaziji...sustina je u tome sto se nikada nismo stvarno predali jedno drugom... Za poslednje 3 godine koliko se nismo videli, on je imao dugu vezu, ja sam imala dugu vezu...
I ONDA...jednog vrelog majskog dana pojavio se u citaonici! Majko moja....poludela sam, pretrenula, leptirici samo sto mi na nos nisu izasli...pa onda jedna kafa, druga kafa, malo popricali, izasli i eto... a najbolje od svega je sto nas deli jedna zgrada... nista u zivotu nije slucajno!
...ostade moja farma za septembar   :ljubav:

AquArius

uvek mi je bilo interesantno
kako osoba sa pocetka veze,
skoro nikad nije osoba sa kraja veze,
(ako kraja uopste ima
i pod uslovom da veza ne traje ultra-kratko)
a da to nije pod obavezno lose

slazem se Dare da je ono sta zelis najvaznije (za pocetak znati)
i slazem se da krpljeno nikad novo nije

i nemam predstavu kako bi reagovala da se ja sad rastanem sa ...
na nekoliko meseci "odmora"
pa kao da se vratimo jedno drugom

i ma kako i ma koliko ne razmisljala i kao briga me sta i kako
jer odmor je bio
..
ne bih mogla da ne mislim
s kim je bio
i koliko intenzivno
osecao ili radio

bez obzira na pricu
(ako bi je bilo)
s tobom najbolje je sve
ti jedina si - ti..


svako od nas drugacije
dozivljava ..
reaguje
i emocije pokazuje
ili o njima (ne) prica



cvjetic

#33
ja sam raskinula dugu vezu na duzi period,ne zbog pauze,odmora,i takve foliraze(a foliranje jeste,jer ako ti je sa nekim dobro ne treba ti odmor od njega),nego zbog ozbiljnih problema u neslaganju misljenja,ciljeva,i medjusobnog odnosa...i vratila se na to isto nakon skoro godinu dana misleci da se sve to moze izmijeniti i unaprijediti...ali na koncu se ispostavilo da ipak ne moze...
ne zagovaram teoriju da posle raskida nema mirenja...posle pravog raskida,nema mirenja,jer tada se raskida ono najbitinije u vezi...nema vise ljubavi,nema razumijevanja,nema posvecivanja...
glupave raskide,poput on je meni tako pa sam ja njemu ovako,i nikad se necu pomiriti,ovo je definitivno sada...apsolutno ne uzimam za ozbiljno! to je svadja,malo zustrija,ali ipak svadja,a ne raskid...
i tacno je da osoba sa pocetka,nije osoba sa kraja...odrastamo zajedno,sazrijevamo zajedno...a do raskida dodje kada neko odraste,a onaj drugi ostane osoba kakva je bio prije te veze...kada si u vezi,nisi vise jedinka...ulazis u simbiotsku zajednicu,i tako moras da se i ponasas...

Luximus

Nikad se ne vracam na staro niti gledam u nazad. A mogao sam 1000 puta. Sto je bilo - bilo je, i arrivederci. Ili da citiram sam sebe, tokom jedne slicne rasprave prije nekoliko godina, u koju sam usao malo pripit': "A ne moze to... A da necu jadna! Ciao Bimbi (butik u Podgorici)." :)

Darker

@ Katarina - to nije mirenje, to je nova veza:-D
@ Cvjetic - sla¾em se, posle raskida ulazi¹ ponovo u tu prièu jer su se smirili hormoni, malo si seo i razmislio mozgom, a ne... I onda skapira¹ da mo¾e¹ malo da se iscima¹ da popravi¹ sve to, daæe¹ sve od sebe, bla bla bla...
To mi je ok. Ali najèe¹æe je prvi raskid alarm da ne¹to ozbiljno nije u redu i tu nejèe¹æe nema povratka... Ali poenta je upravo u drugom delu tvog posta - neko odraste(promeni se, bilo to dobro ili lo¹e) a neko ostane isti... Koliko god se mirili, to nije vi¹e to :wink:

A i poenta te simbiotske zajednice je u OBOSTRANOSTI :K
To æe reæei ako ti njemu zvoca¹ - treba i on tebi :K

katarina

Pa, pravo da ti kazem tako se i osecam! Jedina razlika je u tome sto nema onog smornog pocetka, kao u novoj vezi-a kako li on misli, dal bi trebalo da mu kazem ovako il onako, sta ce da pomisli...?
Ma milina!

Darker

Ili malina?
Ja vi¹e voim qpine :K :K

katarina

E a ja ni jedno ni drugo :K

Cuti, covece...bese kriza :K

Kamicak

raskid samo jednom
ostalo agonija
resenje:uhvatiti pogled novih lepih okica :)

Bred

Quote from: rotkvica on 16-06-2007, 17:24:22
a sta ako je raskid samo blef?? ako jedna strana zapravo ocekuje da druga pokaze da joj/mu je stalo? ako razumete sta mislim... :>
mis'im, ako ocekuj na TAJ nacin da joj/mi pokaze/m da mi/joj je stalo onda :wall:
vecu nebulozu skor ne cuh [rotkvice ne mislim na tebe konkretno nego na taj stav koji oznose mnogi ljudi btw]

_sanja_

ali znas ono kad ti neko ne posvecuje dovoljno paznje onda to i nije lose...ili shvati sta gubi pa se promeni ili na tome ostane...ako na tome ostane onda je raskid ok! tako da postoje dve dobre strane raskida! :)

Smrda

Quote from: Bred on 22-06-2007, 12:53:12
Quote from: rotkvica on 16-06-2007, 17:24:22
a sta ako je raskid samo blef?? ako jedna strana zapravo ocekuje da druga pokaze da joj/mu je stalo? ako razumete sta mislim... :>
mis'im, ako ocekuj na TAJ nacin da joj/mi pokaze/m da mi/joj je stalo onda :wall:
vecu nebulozu skor ne cuh [rotkvice ne mislim na tebe konkretno nego na taj stav koji oznose mnogi ljudi btw]
ma,to je cisto taktiziranje.,..
ne mi se svidja..hehe...
ali,nazalost,
ima ljudi koji tome pribegavaju,
a na jos vecu zalost,
ima onih na kojima tu taktiku vredi primeniti..
(po principu-Ne znas sta imas,dok ne izgubis)

sa moje tacke gledista,
slazem se sa Bredom(za divno cudo...heheh)...cisto..gubljenje vremena...

pig_am_am

e,da...
mogu ja da kazem svoje misljenje?
vuk dlaku menja...a crvenkapa brije noge.
salim se.
ono sto sam ja iz svojih veza i vezica naucila je:
kako ti je na pocetku,tako ti je i na kraju,samo sto si na pocetku bio slep.
niko se nikad nikako ne menja.
posle raskida pomirenje je- crno belo.
"ko izgori tog niko ne zapali".

Bred

Quoteniko se nikad nikako ne menja.
true. :wink: