ZnO - na koju koncentraciju se svodi, ako je prekoraèena s.c. iz F.M.III?

Started by Lence, 09-11-2007, 19:51:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lence

Quoteako FM daju vi¹u vrednost koncentracije od Ph i ako je ta koncentracija prekoraèena, svodi se na koncentraciju iz Ph
Jesi li sigurna za ovo?
Imali smo neki primer sa ZnO, za koji je konc. u Ph 10%, a u FMIII na osnovu Acidi benzoici pulvis compositi 45,5%, pa smo se pozivali na ovu vecu...
Inace, sve pohvale za sve sto si napisala u ove tri nove teme!
Za kolegijalnost na delu  :Bog :cvet :cvet :cvet

Lence

 :stid:
cim sam poslala shvatila sam da sam se ispalila..
nisam videla ovo : ako je prekoracena
slobodno obrisite poslednje dve poruke

mima385

Tarantulice svaka cast! Meni bi trebalo pola dana da sve to ispisem! :pljes:


katarina

 :cvet za tarantulu. U pravi cas!

Lence: Mi smo magistralne formule za ZnO otvarali zato sto je u Ph pisalo 10% za masti, a ne za praskove. Onda samo u FM III trazili oficinalan prasak koji sadrzi ZnO i gledali najmanju njegovu koncentraciju a to je 45.5%. Neka me neko ispravi ako gresim, ja mislim da je ovako.

tarantulica

Katarina, u pravu si  :cvet

Nemojte vi¹e da me hvalite, nisam ja ovo uradila, ja sam samo postavila na forum  :stid:

Sve ovo je napravila na¹a koleginica (moram da je pitam za dozvolu da joj objavim ime), koja je ovim uspe¹no pobila teoriju da su svi farmaceuti cicije i da rade samo za sebe  :wink:

A.  :Bog :Bog :Bog

Keleraba

E sad,mozda idem u sitna crevca...ili mozda sam sve pogresno skapirala...al evo jedno hipoteticko pitanje:sta ako je kod tog ZnO  srednja konc. npr veca od 45,5%..sta onda radimo.Da li smanjujemo tu vrednost na 45,5% ili na 10% kao sto je to u Ph.? :hmm :hmm
Hvala

Kremenko


kruger


Lence

 Sad videh za koleginicu1 Onda i njoj  :cvet :cvet :cvet :Bog
Hvala Keti na pojasnjenju, nama su drugacije objasnili na vezbama...
Samo onda moram i ja da ponovim pitanje : da li svodimo na 10% ili na 45,5% ako je prekoracena?
Ja bih po svemu napisanom rekla da svodimo na 45,5 jer se ono 10 ne odnosi na praskove... :hmm
Ispravite, ako gresim...

philoserbiana

ja mislim da svodimo na 45,5% jer se onih 10% odnosi na masti  :hmm

mina-L


Kremenko

Kada postoji neki opseg vrednosti,ili kao kod hinin-hlorida razlicite doze za razlicita dejstva uvek uporedjujemo sa najvecom,ako je i ona prekoracena SVODIMO JE NA NAJMANJU.To je napisala i @tarantulica u nekom od uvoda.Nema veze sto je to doza za masti,mi smo je koristili za proveravanje doza kod praskova jer da nije tako odmah bi trazili u F.M.III,ili u extra Ph.Nadjite neki primer recepta gde je s.c. za ZnO manja od 10%.Mi smo pisali da je s.c.manje od deset i da je s.c. u redu.Na magistralne formule smo se pozivali tek kad je bila koncentracija u receptu veca od deset.


Enea

kety, zapamti dobro, to ti je novi drugar, nije tek tako neki: WHITFILDOV PRASHAK IZ FM III   :wink: